Skocz do zawartości

"audiofile są wśród nas"


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

BTW wg Wikipedii:

Audiofil – ( z łaciny audio "słyszę" i z greki philos "kochający". Słowo audio jest też obecnie synonimem zapisanego na nośniku dźwięku.) Audiofile – grupa konsumencka kupująca najdroższy domowy sprzęt nagłaśniający[1].

Tylko czemu domowy? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroda...01.html#2550726 takie coś mnie rozwala :P chce wydac 20k, nie zna sie na sprzęcie (!) i zero szczegółów, ma być po prostu "najlepsze w tej cenie". Zgadzam się z 4ndr3, to nie dotyczy tylko domowego audio. Na forach o car audio często pojawiają się tamaty "zestaw za 20, 30 czy 50k". Kiedyś oglądałem program chyba 4x4 gdzie wypowiadał się właściciel sklepu, że takich klientów ma kilku w ciagu miesiąca :) sami właściciele też pokazywali swoje auta i mówili, że "samo dobre wygłuszenie to koszt kilku do kilkunasty tysiecy złotych". A gdzie reszta? :D Artykuł ciekawy, choć dotyczy to wielu innych dziedzin, m.in samochodów (po co kupować auto za 200tys skoro opel corsa daje rade :D ), zegarków, luksusowych telefonów http://www.ebay.com/...=item4ab5b52e34 (tu ciekawi mnie "wysyłka" :D ) czy innych rzeczy. Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu domowy? :huh:

 

Ależ to bardzo dobrze. Nawet jak kupisz sobie kombo PFE232+W4+ES5 +wzmak+C4 to wciąż masz ten komfort psychiczny, że nie jesteś audiofilem :P

Ale jak już puścisz sygnał z C4 na takie PFE232 przez choćby Black Pearl to już jesteś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW ciekawe Polskie wyroby: http://www.graj-end.pl/

Fajne. :) Powiem szczerze że jeżeli bym miał kasę to ten osobnik byłby w czołówce listy "sprawdź jak gra mój wyrób".

 

NR3 GrajPudła w lakierze metallic za 4500pln... moc 10W, pasmo przenoszenia "wystarczające" :) przynajmniej nie bawi sie w politykę innych firm gdzie pasa podchodzą pod 80kHz. Jestem Ciekaw jak z tą wydajnością tych głośników.. 90dB to dość sporo

 

wrq: ja ci zrobię kabel za 5tyś, gwarantuje ci że nie usłyszysz jak gra, Tylko sama muzykę usłyszysz.. będzie mega transparentny. A o to przecież chodzi :)

 

 

Również słuchałem GrajPudeł, razem z Piotrkiem.

Mi osobiście się podobały, grały analogowo i `miło` (tak, to dobre słowo).

 

Ale inni słuchający skarżyli się, że konstruktor nie pozwalał puścić innego repertuaru niż on wybrał, stąd wnioski nasuwają się same. Ale to tak na marginesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robsonic, posłuchaj sobie Ipoda i dobrego toru słuchawkowego za 10k, usłyszysz znaczną różnice, zapewniam.

 

Odnośnie tematu to faktycznie zakup kabli za tysiące złotych to zwyczajnie marnowanie pieniędzy, ale jeżeli jedna osoba lubi drogą biżuterię to czemu ktoś nie może mieć drogich kabli, które nomen omen służą głównie jako ładna biżuteria przystrajająca cały system. Nie potrafię jednak zrozumieć kupowania audiofilskich sieciówek i listw zasilających, w dodatku portale typu Audiostereo często gloryfikują ten sprzęt o czym pewnie wielokrotnie się przekonaliście, przez co nieobeznany człowiek kupi kabel zasilający Oyaide za 3k do kolumn wartych 5k, bo na wszechwiedzącym portalu napisano, że zakup takiego przewodu to jak zakup znacznie lepszych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robsonic, posłuchaj sobie Ipoda i dobrego toru słuchawkowego za 10k, usłyszysz znaczną różnice, zapewniam.

 

 

Czyli Twoim zdaniem dobry tor sluchawkowy musi kosztowac minimum 10k, tak?.. Nie da sie np za 2tys sprawic bym uslyszal te znaczna roznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robsonic, posłuchaj sobie Ipoda i dobrego toru słuchawkowego za 10k, usłyszysz znaczną różnice, zapewniam.

 

czy ja wiem... ipod całkiem dobrze gra B)

 

też sądzę że to coś na zasadzie kupowania drogiego auta lub biżuterii. Może to być też pasja. Co też nie jest takie złe. Tylko pasja od uzależnienia różni się tym, że nas wspiera, a uzależnienie wykańcza. Rozumiem, że ktoś ma troszkę więcej kasiorki i chce sobie posłuchać w wyższej jakości, ale dla mnie to nie może być oderwane od życia. Chociaż nie przeczę sam się też trochę zagalopowałem, choć nie żałuje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się czy przypadkiem nie mylimy pojęć

audiofil to jak sama nazwa wskazuje osoba która kocha MUZYKĘ, audiofilem może być więc osoba uczęszczająca co tydzień do opery, filharmonii. Nie koniecznie osoba która słucha na bardzo zaawansowanym sprzęcie. W takim ujęciu obstawiam że większość społeczeństwa jest audiofilami - w końcu chyba każdy nie wyobraża sobie życia bez muzyki.

Odmianą audiofilizmu stał się jednak audiofetyszyzm, a może wręcz aduioperwersja bo w sumie nie wiem jak nazwać pogoń za lepszym prądem czy "lepszym" sygnałem cyfrowym. Gdzie informacje na temat takiego sprzętu mają niewiele wspólnego z obowiązującymi na ziemi zjawiskami fizycznymi

Jest jeszcze audiosyfilityzm. To postac najgorsza, w ogole nie slucha muzyki tylko plyty testowe i sprzet zmienia zanim jeszcze przeslucha swoje wszystkie plyty testowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ da się, ba, nawet za cenę Ipoda da się złożyć lepszy tor słuchawkowy.

Lepszy od? Przecież to tak jakbyś powiedział że słuchawki za 10 tys mają więcej basu czy wysokich albo szerszą scenę od tych za tysiąc. Nie ma odniesienia nie można mówić o lepszości. Ale oczywiście rozumiem co miałeś na myśli

Można złożyć beznadziejny tora nawet za kilkadziesiąt tysięcy jeśli dobierze się zestaw nie odpowiednio. Np kupi lampę pod nisko ohmowe słuchawki. Ale można też dobrze i tanio i nikt tego nie neguje.

 

Grajpudeł słuchaliśmy na czymś bardzo bardzo spokojnym nie pamiętam co to była za muzyka, ale wydaje mi się ze taki strasznie chillowy jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu to faktycznie zakup kabli za tysiące złotych to zwyczajnie marnowanie pieniędzy, ale jeżeli jedna osoba lubi drogą biżuterię to czemu ktoś nie może mieć drogich kabli, które nomen omen służą głównie jako ładna biżuteria przystrajająca cały system. Nie potrafię jednak zrozumieć kupowania audiofilskich sieciówek i listw zasilających, w dodatku portale typu Audiostereo często gloryfikują ten sprzęt o czym pewnie wielokrotnie się przekonaliście, przez co nieobeznany człowiek kupi kabel zasilający Oyaide za 3k do kolumn wartych 5k, bo na wszechwiedzącym portalu napisano, że zakup takiego przewodu to jak zakup znacznie lepszych kolumn.

 

Riddick a czym się różni kupowanie bardzo drogich kabli zasilających od innych bardzo drogich kabli toru, jeżeli traktować to jako kupowanie biżuterii to bez różnicy. :) Kable za 20tys złotych nie są posypywane diamentami i wyglądają podobnie jak te niezłe w zdroworozsądkowych cenach, więc to chyba raczej dla jedynie własnej świadomości posiadania. No ale w takim razie zdrowy rozsądek idzie na drugi plan, zasilaki też takie kupują.

 

Najgorzej, że głównie kupują takie kable, bo się naczytają o Virtual Super Mega Extreme Bass Boost & Amazing Mindblowing Surround Sound Effect rdzeniach itp. i szerzą dalej dobrą nowinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Riddick a czym się różni kupowanie bardzo drogich kabli zasilających od innych bardzo drogich kabli toru, jeżeli traktować to jako kupowanie biżuterii to bez różnicy. :) Kable za 20tys złotych nie są posypywane diamentami i wyglądają podobnie jak te niezłe w zdroworozsądkowych cenach, więc to chyba raczej dla jedynie własnej świadomości posiadania. No ale w takim razie zdrowy rozsądek idzie na drugi plan, zasilaki też takie kupują.

 

Najgorzej, że głównie kupują takie kable, bo się naczytają o Virtual Super Mega Extreme Bass Boost & Amazing Mindblowing Surround Sound Effect rdzeniach itp. i szerzą dalej dobrą nowinę.

 

Jakoś sobie tłumaczę tym, że interkonekt za 20 tysięcy jest mimo wszystko lepszy od takiego za 40 zł (przenosi mniej zakłóceń, większa transparentność), ale kabla zasilającego za kilka tysięcy nie jestem w stanie zrozumieć, gdyż on nie przewyższa jakością "przenoszenia" prądu takiego za kilkanaście złotych, jedynie "ładnie" wygląda i jest solidny, chociaż pod biżuterię oczywiście się kwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo, piotrus, a czego słuchaliście ? Jeśli nie pamiętasz/nie znasz wykonawców, to chociaż orientacyjnie gatunek: jazz(jaki?), poważna(jaka?)

 

To był listopad, nie pamiętam dokładnie...

Na pewno to była wolniejsza, dość `dostojna`muzyka. A czymś jak energiczny rock można było zapomnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oni sobie tłumaczą, że IC za 20k zł musi być lepszy, a na ślepych testach wszyscy leżą. :) Z zasilakami jest też na wiarę, no bo jak to inaczej wytłumaczyć?

 

 

Grafen, Grafyn itp. Co to będzie jak powstanie odpowiedni nadprzewodnik. Może rozwinie się technologia maści na tranzystory.

http://audiovoodoo.p...mienie-lampowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozwinie się technologia maści na tranzystory.

http://audiovoodoo.p...mienie-lampowe/

o kur... prawie spadłem z krzesła jak to zobaczyłem...

 

[Edit]Wiecie co...? myślę o założeniu sklepu audiovoodoo (chyba właśnie tak bym go nazwał) i rozpoczęciu sprzedaży powietrza. Toż to złoty interes!!! o rany!

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus, wszyscy zdrowi na umyśle, czytający takie rewelacyjne oferty wpadają na taki sam pomysł ;) Ale po powietrzu jeszcze nie słyszałem. Jak uzasadnisz pozytywny wpływ Twojego powietrza na rozchodzenie się fal w pomieszczeniu odsłuchowym ?

 

Rozumiem, że to będzie powietrze wolne od zanieczyszczeń, spalin i innych zakłucających rozchodzenie się dźwięku. Jak jednak oczyścić pomieszczenie z brudnego powietrza, i zapełnić je czystym ? Oferujesz także odpowiednią aparaturę do tych czynności ? Czy zamknięty obieg powietrza nie będzie negatywnie wpływał na zdolności poznawcze ? Co jaki czas zalecasz wymianę gazu ?

 

 

Jaka jest cena na 1m^3 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, ze te kable zasilajace sa z nadprzewodnika. Nie trzeba tego podpinac do sieci, poprostu sam generuje energie elektryczna :) - w takim wypadku moge zrozumiec te cene..

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności