Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moje soniacze też mają bardziej szczegółową i łagodniejszą górę. Tylko przypomnijcie mi o czym mówimy, o wyższości jednej charakterystyki nad drugą, czy o czym?

 

Mi przeszkadzała ostrość średnicy w HD380, a podbicie góry w HD668B w ogóle mi nie przeszkadza. Te SLki stawiam wyżej "technicznie" niż JTSy - ale nie przy napędzaniu z sony X. A JTSy i owszem są bardziej muzykalne. IMO obie pary świetne tylko sprawdzają się maksymalnie w całkiem innej muzyce i przy innych gustach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to że lepiej jest na 525 z prezentacja góry niż na FA SB , które są mało szczegółowe w tym paśmie, scena lepsza na SB , bas tutaj remis ze wskazaniem na FA ( na Sony X) , dla mnie SL 668 B są za krzykliwe ale słuchałem prawie nowych może dlatego ( na MXM AD8397 + X).

 

 

Thx, po porównaniu z FA SB już wiem, że nie mam co się interesować 525 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ale dla mnie JTS-y grają większą sceną niż P30 wynika to zapewne że są bardziej "napowietrzone" bo szczegółów to mają zdecydowanie więcej niż P30 , coraz bardziej mi się te słuchawki podobają :) , za taką cenę takie granie , bajka .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie SL 668 B są za krzykliwe ale słuchałem prawie nowych może dlatego ( na MXM AD8397 + X).

 

Teraz doczytałem i się już niczemu nie dziwię. ;) Uno niewygrzanych to ja nie mógłbym słuchać - za bardzo sterylne duo MxM który gra skompresowanym beznamiętnym dźwiękiem i do końca też nie wysteruje ładnie SL tres X, który jest bezbarwny i nijaki. W takim wypadku też wolałbym JTS.

 

za taką cenę takie granie , bajka

.

yhym :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich komfort, jak się on ma w porównaniu z takimi

 

Ma się tragicznie :)

 

Wokale damskie są ok, tak samo albo lepiej niż w HD661. Mimo wszystko nie tak słodko jak w CAL i nie tak czysto jak w PXach. Ogólnie męski wokal po prostu wypada lepiej jest taki jak powinien być, a damskie nie ma za co chwalić, ale źle też nie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich komfort, jak się on ma w porównaniu z takimi

 

Ma się tragicznie :)

 

Wokale damskie są ok, tak samo albo lepiej niż w HD661. Mimo wszystko nie tak słodko jak w CAL i nie tak czysto jak w PXach. Ogólnie męski wokal po prostu wypada lepiej jest taki jak powinien być, a damskie nie ma za co chwalić, ale źle też nie jest.

 

Czyli odpuścić je sobie muszę. A m się wokal nie podoba w CAL'ach, gdyż nie jest słodki, lecz przesłodzony, słodki wokal to Phonak, Westone, Shury 530 i 535 (wiem zle porównie) ale z nausznych to Shury 940. Czyli chyba mi pozostaje mi nie iść na żadne kompromisy i wziąść Z1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię, że wokal w CAL jest referencyjny. Kwestia gustu i przyzwyczajeń. Mówię tylko, że tutaj wokal jest zdecydowanie inny niż w CAL. Lecz pewnie bardziej ocieplony niż w armaturach chociaż ich nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich komfort, jak się on ma w porównaniu z takimi

 

Ma się tragicznie :)

Syler a orientujesz się jak się ma wygoda HP525 do HD25? Bo HD25 Forzy dość wygodne były. BTW zamówiłem swój egzemplarz... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żywo na oczy nie widziałem HD25. Lecz skoro pady od HD pasują to po zmianie na nie powinno być podobnie. Chyba że moja dedukcja jest zła i jakieś inne czynniki mogą jeszcze na to wpływać, np. nacisk pałąka który może być większy, choć nie mam pięcia i wątpię. Nawet jeśli dalej byłyby problemy z komfortem to w moim przypuszczeniu byłoby dużo lepiej.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam pojęcia, ale muszę powiedzieć - nie oczekujmy od "podróbek" komfortu i wykonania Sennów :P

Tylko, że koszt tych padów to ok. 100 zyła. Hmm a może welurami da się je obszyć? :P

 

@4ndr3

w tym poście, z wątku jaki właśnie przed chwilą Syler wykopał i umieścił na shoucie, jest na temat porównania wygody - http://forum.mp3store.pl/topic/79999-chcesz-kupic-hd25-1-przeczytaj/page__st__20__p__745212#entry745212

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro niektórzy lubią hd25-1 z welurami, to i obszycie padów jts welurem nie powinno ich skopać. Zresztą chyba mówiłeś, że samo obszycie welurem padów skórzanych od Superlux znacznego wpływu na dźwięk nie ma. Jeśli to poprawia średnią wygodę to może być warte ryzyka, chyba, że ktoś jest hardkorem i lubi imadła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/73141-jts-hp525-sennheiser-hd25-1/page__hl__%2Bjts+%2Bhp525__fromsearch__1 Tu wrzuciłem zdjęcie środka. Głośnik jest w tej czarnej obudowie.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że więcej tu o mnie niż o JTS gadacie :D

A więc tak Syler ma ode mnie słuchawki (to już wiecie ;)) kupił je za grosze (tego nie wiecie :D),

Kabel nie był skracany jest taka sama długość (+/-2cm), słuchawki są wytrzymałe,

Syler ma inny pałąk, który wypolerowałem papierem wodnym po tym jak zeszły loga JTS z pałąka po czysczeniu słuchawek pronto, nie widać miejsc w których pałąk był zgrzewany ze sobą (brzydko to wyglądało),

Kupienie innej wersji niż czerwona jet trudne,

Wygrzewanie sporo daje, sprawdzane :)

Moje słuchawki miały problem z prawym przetwornikiem, były trzaski i inne dziwne rzeczy, problem leżał po stronie lutów (w środku jest przykręcona w jednej i drugiej muszli mała płytka z gniazdkiem - przetowrnik sie do niej dokuje), te były ręcznie robione i były po prostu tragiczne, po poprawieniu problem minął.

Tłumią doskonale, choć mogą gnieść w głowę, ale mimo wszystko są ok,

Grają BDB, ten poziom co HD25-1 plus za lepszy bas.

Pady welurowe od HD25-1 powinny pasować, ale nie zdążyłem sprawdzić,

Rekabling możliwy :) Pałąk się rozkręca a obicie pałąką można odkleic bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Syler ma ode mnie słuchawki (to już wiecie ;)) kupił je za grosze (tego nie wiecie :D),

 

W końcu jesteś Mikołajem , pod choinkę zamawiam Orfeusza, tylko nie zapomnij :P

 

Grają BDB, ten poziom co HD25-1 plus za lepszy bas.

 

Czyli JTS to nie podróbka hd25-1, a konkurencja dla Amperiora :P (sonicznie są lepsze od hd25-1)

 

Kupienie innej wersji niż czerwona jet trudne,

 

 

Na zdjęciach te siwo-niebieskawe fajnie wyglądają, tylko że one chyba jeszcze rzadsze od czarnych. Generalnie to nie brzydkie te słuchawki, tylko, że odrobinę przypominają ochronniki słuchu za 20złotych. Ale i tak wolałbym je założyć na głowę niż beatsy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli JTS to nie podróbka hd25-1, a konkurencja dla Amperiora :P (sonicznie są lepsze od hd25-1)

 

Ja bym powiedział że ulepszona wersja :)

 

 

Ale i tak wolałbym je założyć na głowę niż beatsy :P

 

sad but true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi przybyły HP525 ofc czerwone (wstępnie chciałem przemalować ale zaczynają mi się podobać). Pierwsze wrażenia, chyba Nano nie ma za bardzo siły ale to się zobaczy (najwyżej E6 kupię), HP525 to chyba najlepiej grające 200zł. Supreluxy wciągają nosem, każde... HD681 zdecydowanie a HD668b to już całkiem (nie podobały mi się). Ale to tylko moje zdanie, ot JTS mają "moje brzmienie".

Zgrzyty... hmm, czy mi się wydaje czy każda z czasz rusza się inaczej? Lewa obraca a prawa wychyla "przód-tył". To dziwne.

 

No i moje pytanie do posiadaczy. Da się zrobić żeby "bardziej gniotły"? Bo jak dla mnie to są wygodne (zdecydowanie bardziej niż AKG K518) i dociśnięte sporo lepiej grają.

 

A właśnie, izolują mega ale wyciek jednak jest... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mówisz jest podejrzane. One mają sztywne muszle, nie obracają się w pionowej osi. Obie mają zawias w poziomej osi (płaszczyźnie przód-tył), al jedna jest zblokowana i obraca się tylko z jeden stopień, a druga 90. Muszle do pałąka są mocowane na zatrzask. Może masz tam jakieś luzy. Jak już się zreflektowaliście te słuchawki nie należą do najlepiej złożonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się obracają po pionowej osi. A jedna słuchawka jest całkowicie zablokowana w osi poziomej, a druga całkowicie niezablokowana. Dla mnie docisk jest akurat, choć samo wywieranie nacisku na małżowinę jest trochę nieprzyjemne - pewnie welur rozwiązałby sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności