Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne, sesje, ok 500zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze słuchawek. Słuchałem dotychczas głównie na monitorach b&w, z których byłem bardzo zadowolony. Przyszedł czas na zakup sluchawek, stąd zwracam się o radę do Was.

Otóż, czego szukam? Sprzętu, który będzie używany głównie w domu, do długich sesji muzycznych - stąd muszą być wygodne. Prawdopodobnie będą podłączone cały czas do w/w wzmacniacza (yamaha ax-550), a ten wymiennie: pecet lub odtwarzacz cd.

Co dalej :)...Dźwięk i jego barwa: jak najczystszy, miło usłyszeć każdy instrument na scenie. Mocny bas? Chętnie, ale bez przesady - nie jestem na pewno bassheadem. Czego słucham: wszystkiego, choc najwięcej rockowych kawałków, stąd obstawiam na jak najlepsze oddanie dźwięku gitary.

Jakość wykonania? Miło jest mieć coś w ręce (na głowie) wykonanego z dobrych materiałów, ale to nie jest dla mnie priorytet.

I najważniejsze cena... Im tańsze tym lepsze :P, ale poważnie to kwota jaką bym chciał przeznaczyć to 400-500zł. I teraz: niekoniecznie muszą być nowe, ba jestem nawet bardziej skłonny kupić lepszy sprzęt, ale używany. Oczywiście rodzaj to nauszne, inne nie przejdą :). Otwarte, zamknięte - whatever.

 

Miałem swoje dwa typy, które w jakiś sposób mnie zaintrygowały, ale mówię wprost: nigdy ich nie słuchałem i nie znam możliwości, choć zdaje sobie sprawę, że to w sumie dwa różne światy. Mowa o grado sr60i oraz sony mdr-f1. Doradzacie? Nie?

 

Będę wdzięczny za każdą poradę, każdy podany model, kierunek gdzie szukać, albo i przesłuchać sprzęt (jestem z Krakowa). Wszelkie informacje są dla mnie na wagę złota! Dzięki Panie i Panowie z góry, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie brałem ich pod uwagę, ale po przeczytaniu recenzji (tu na forum) jestem bardziej niż zainteresowany. W sumie z tego co wyczytałem, to wpasowywują się idealnie w moje wymogi. Na aledrogo znalazłem nowe za równe 500zł (reszta aukcji głównie po 600) - warto? Co do sklepu mp3store, to tak, wiem, że jest na dietla, ale tam jeszcze nigdy nie byłem. Można u nich przesłuchać sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc też bym był zainteresowany tymi akg bo jestem w bardzo podobnej sytuacji co założyciel tematu tylko że słuchawki będą podłączone tylko do pc. Można by się dogadać jakoś w sprawie zamówienia z thomann żeby nie płacić za przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności