Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zakres słyszalności - ile jesteśmy w stanie usłyszeć ?


Gość robsonic

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast 40Hz daje się usłyszeć. 30Hz to już tylko wspomnienie po dźwięku. Życie jest niesprawiedliwe, że w kwiecie wieku nie słyszę jak nietoperz.

 

A mi 40 HZ az glowe rozwala - 30HZ tez wyraznie slychac. Cos masz nie halo albo ze sprzetem albo ze sluchawkami.

 

Niekoniecznie. W tych wszystkich testach jest póki co za dużo niewiadomych. Za dużo tu miejsca na subiektywne odczucia chociaż jak nazwać obiektywnym, sposób odbierania dźwięku ; )

 

Jeśli 40Hz rozwala Ci głowę, to oznacza że poziom głośności sprzętu (z uwzględnieniem Twoich predyspozycji) jest zdecydowanie zbyt wysoki. Oczywiście ustawiając głośność dźwięku np na 3/4 też jestem w stanie usłyszeć 20Hz (chociaż jak dla mnie taki "dźwięk" nie niesie już żadnej interesującej informacji). Problem w tym, że okolice np 100Hz powodują wtedy zawroty głowy ; )

 

Ja swój test przeprowadziłem na głośności, dla której komfortowo słucham muzyki. Efekt opisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że mój nieaudiofilski słuch.

 

bez przesady, nie trzeba byc audiofilem - 40 HZ to bardzo glosny ton

 

PS. Proponuje robic testy na 25 HZ (nie trzymajmy sie kurczowo tej granicy 20hz) - u mnie np juz na 23 HZ jest ze 3 razy glosniej niz na 20hz.

 

To musisz mieć coś dziwnego ze słuchawkami.. U mnie w dolnych zakresach nie ma żadnych głośniejszych ani cichszych miejsc.

 

Edit : No albo placebo :)

Edytowane przez plaskacz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie poziom glosnosci w4 juz zaczyna spadac od 250 hz w dol.

 

Dla przykladu W K450 glosnosc zaczyna lekko spadac tak gdzies od 80 hz jadac dalej 50 HZ jest potezne, az glowe rozwala, 40 hz troszke ciszej ale dalej moc jest, dopiero 30 HZ jest znacznie ciszej (ale wciaz satysfakcja jest) i pozniej do 20 HZ juz tylko ciszej ale caly czas slychac..

 

Totalnie nie ma co porownywac W4 do K450 w tej kwestii. To jak jakby fiat mial rywalizowac z ferrari.

Mozna wiedziec na jakim urzadzeniu prowadzisz owe testy i jaka jest jego impedencja wyjsciowa ?

 

Ma ktos dostep do wykresu "impedencji do czestotliwosci" dla W4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale badacie słuch czy słuchawki? Charakterystyka słuchawek powinna być jak najbardziej prosta, a głośność wyjściowa taka, jaka jest dla Was odpowiednia przy najgłośniejszych dla człowieka dźwiękach - np. 1-2kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptop dell N5110 i7 - standardowa karta audio - sluchawki podpiete pezposrednio bez zadnych innych urzadzen

A co odpowiesz na sugestje ze problem moze lezec w niezdolnosci karty Twojego laptopa do poprawnego napedzenia multiarmatury ? Wiem nie zaczyna sie zdania od A jak i nie wiem co potrafi Twoja karta. Roll-off na basie to taki swoisty objaw owej niezdolnosci.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigere wlasnie podpialem zewnetrznego daca - jest znacznie lepiej!!.. O wiele czysciej slychac od 20 do 20000 bez innych brzydkich nieporzadanych czestotliwosci.. No to teraz sobie moge potestowac gorne pasemko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy tym samym poziomie głośności na wyjściu w um3x jest bas o wiele głośniejszy niż w SRH750DJ, ale to przez to że są skuteczniejsze. W westonach przy 30Hz uszy swędzą. Armatura ani trochę nie ustępuje basowym dynamikom. Z drugiej strony po co komu słyszeć 20Hz? czy w ogóle 30? w jakichś utworach są używane takie częstotliwości? przecież przy tak małej amplitudzie słychać te drgania i przerwy między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ten Twoj DAC?

 

To taki w sumie wzmacniacz sluchawkowy ktory kupilem by lepiej napedzic westony 4, ale nic w sumie nie dal - FIIO E7

 

Jak sluchalem muzyki to nie slyszalem zbytniej roznicy miedzy podlaczaniem bezposrednio pod wyjscie kompa i tym cackiem. Dopiero ten test tego generatora robi wrazenie (roznice w jakosci gigantyczne). Bezposrednio na wyjsciu audio z laptopa jest ten dzwiek taki brudny czyms zanieczyszczony (jakimis piskami), natomiast poprzez fiio czysto w calym przedziale. Daje mi to do myslenia i bede teraz sluchal muzy z kompa tylko poprzez te urzadzenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigere wlasnie podpialem zewnetrznego daca - jest znacznie lepiej!!.. O wiele czysciej slychac od 20 do 20000 bez innych brzydkich nieporzadanych czestotliwosci.. No to teraz sobie moge potestowac gorne pasemko..

Hmm - fajnie ze jest lepiej :) Tylko po co od razu sluchac sinusoid ? zdecydowanie przyjemniej slucha sie muzyki - szczegolnie tzw "prawym uchem" ;)

 

Edit - E7 ma 0.13 oma na wyjsciu wiec spokojnie sobie z westonami powinien radzic. Chociaz ponoc jako sam wzmacniasz wykwintem nie jest ;)http://nwavguy.blogspot.co.uk/2011/05/fiio-e7-usb-dac-amp.html

Edytowane przez GigereE
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robsonic

Gigere ale jesli jest lepiej na prostych przebiegach na ktorych nasze ucho wychwyca najmniejsze niedoskonalosci to sprzet generalnie powinien lepiej odtwarzac skomplikowane dzwieki jaka jest muzyka. Poprostu dzwieki powinny byc bardziej oddzielone od siebie - mniejszy szum czyli czysciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie tak jest. Jak słuchasz czystego sinusa to może on brzmieć fantastycznie czysto ale jak włączysz sygnał muzyko- podobny to powstają zniekształcenia intermodulacyjne i ich poziom może zanieczyszczać słyszalnie odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesli sinus tez jest nieczysty?

 

PS. Nie wiem czy to placebo, ale nagle moj FIIO E7 na AKG K450 gra naprawde dobrze. Poki co az przyjemnie jest zapuscic jakas ostra jazde bitow :)

Edytowane przez pieknychlopiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos dostep do wykresu "impedencji do czestotliwosci" dla W4 ?

Niestety nie, ale mogę Ci jedynie powiedzieć, że dla przedziału 0-1kHz zdecydowana większość przetworników BA zachowuje się liniowo. Dopiero zastosowany na średnie i wysokie tony TWFK ma powichrowaną impednację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe, ja wlasnie podpialem zewnetrznego creative X-fi i tez slychac czestotliwosc pilotujaca. Zero zmian na lepsze :(

Nie wiem czy to ta karta ;) ale jezeli tak to sie smiesznie sklada ;)http://nwavguy.blogspot.co.uk/2011/11/x-fi-usb-dac.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robsonic

No niekoniecznie tak jest. Jak słuchasz czystego sinusa to może on brzmieć fantastycznie czysto ale jak włączysz sygnał muzyko- podobny to powstają zniekształcenia intermodulacyjne i ich poziom może zanieczyszczać słyszalnie odbiór.

 

Jasne.

 

Z kolei fioo E7 ma THD napewno mniejsze niz jakas tam badziewna karta zintegrowana. Zobacz sam:

 

http://nwavguy.blogspot.co.uk/2011/05/fiio-e7-usb-dac-amp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit - E7 ma 0.13 oma na wyjsciu wiec spokojnie sobie z westonami powinien radzic. Chociaz ponoc jako sam wzmacniasz wykwintem nie jest ;)http://nwavguy.blogs...sb-dac-amp.html

Właśnie to samo chciałem powiedzieć. Fiio mają zazwyczaj bardzo niskie impedancje wyjściowe, a to oznacza że są idealnym partnerem dla wszelkiego rodzaju armatur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo chciałem powiedzieć. Fiio mają zazwyczaj bardzo niskie impedancje wyjściowe, a to oznacza że są idealnym partnerem dla wszelkiego rodzaju armatur.

 

Dlaczego?

Chyba nikt z nas Ci tego lepiej nie wyjasni http://nwavguy.blogspot.co.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo chciałem powiedzieć. Fiio mają zazwyczaj bardzo niskie impedancje wyjściowe, a to oznacza że są idealnym partnerem dla wszelkiego rodzaju armatur.

 

Dlaczego?

właśnie napisałem dlaczego. Chyba że pytasz dlaczego mają niskie impedancje - wtedy odpowiedź równie trywialna brzmi bo tak zostały zaprojektowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE. Pytam dlaczego wzmacniacz o niskiej impedancji wyjsciowej bedzie idealny dla armatury? A co z moimi nowymi AKG - lepszy bedzie o wyzszej impedancji wyjsciowej?

Edytowane przez pieknychlopiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo chciałem powiedzieć. Fiio mają zazwyczaj bardzo niskie impedancje wyjściowe, a to oznacza że są idealnym partnerem dla wszelkiego rodzaju armatur.

 

Dlaczego?

właśnie napisałem dlaczego. Chyba że pytasz dlaczego mają niskie impedancje - wtedy odpowiedź równie trywialna brzmi bo tak zostały zaprojektowane

Szczerze to niewiele mu wyjasniles Piotrek. Tu jest wszystko dokladnie opisane http://nwavguy.blogs...-impedance.html

 

Edit.. robsonic milczy - oby nie byl "ofiara" creative :(

Edit 2 - Mialem nadzieje ze chociaz tu rozwinie sie temat BA VS DYNAMICS - ktory bedzie mial rece i nogi :( No nic.... Przyszlo pare plyt ide posluchac :)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE. Pytam dlaczego wzmacniacz o niskiej impedancji wyjsciowej bedzie idealny dla armatury? A co z moimi nowymi AKG - lepszy bedzie o wyzszej impedancji wyjsciowej?

w takim razie przeczytaj informacje z linka od GigereE

O AKG się nie martw, ważne by impedancja była jak najniższa bo nie ma to wpływu na wyżej omowe słuchawki czt. w tym przypadku AKG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności