Skocz do zawartości
  • 0

shure se 315 vs westone 1


ziomal5151

Pytanie

Witam poszukuję słuchawek do 600zł. Myślałem o tych 2 modelach ale możecie dawać też inne propozycje. Słuchawki będą grały z clip'em + i ipod'em touch. Chodzi mi o słuchawki dokanałowe typu over the ear(kabel za uchem). Słucham dosłownie wszystkiego od klasyki po metal. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dokładnie, maksymalnie 400 PLN moim zdaniem.

 

Za cenę nowych SE315 masz lepsze słuchawki - np świetne UE Triple.fi czy Brainwavz B2

nie przesadzajmy, ja dałem 450 i ani przez moment nie pomyślałem, że to źle wydane pieniądze. Gdyby narzekać, to na wszystkie doki, nie ten kontretny model ;)

 

 

tak jak o se315 mozna powiedziec, ze sie nie opłaca, bo w ich cenie są lepsze, to z se215 jest problem, bo ogolnie jest mało doków w tamtej kategorii cenowej. Czy jest to opłacalne...nie wypowiadam się, bo nie słuchałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co nie zmienia faktu, że nie są warte swoich pieniędzy, jeśli chodzi o nówki. Ja bym za nie z gwarancją dał maks 400zł.

Co do efektu mikrofonu - ja naprawdę takiego nie doświadczyłem w se315. A kabel jest pancerny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co nie zmienia faktu, że nie są warte swoich pieniędzy, jeśli chodzi o nówki. Ja bym za nie z gwarancją dał maks 400zł.

Co do efektu mikrofonu - ja naprawdę takiego nie doświadczyłem w se315. A kabel jest pancerny...

 

600zł to rzeczywiście przesadzona cena jak za te słuchawki, ale 400-450zł są warte moim zdaniem.

Ja również nie doświadczyłam efektu mikrofonowego w tych słuchawkach, do tego są super wygodne - dla mnie wygodniejsze niż Westone 4. I kabel praktycznie nie do zdarcia :)

Edytowane przez pysiaDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla jednych są dla innych nie. Nie wiem po czyjej stanąć stronie ale bardziej zgadzam się z tymi którzy twierdzą że są warte więcej niż 400pln.

 

A co w temacie 215 vs 315.

Uwierz, że nie są. Możesz znaleźć czasami używki z gwarą za mniej niż 400zł, tak około 370, i to jest odpowiednia dla nich cena. Grają fajnie, są mega wygodne, ale to wszystko. Dupy nie urywają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla jednych są dla innych nie. Nie wiem po czyjej stanąć stronie ale bardziej zgadzam się z tymi którzy twierdzą że są warte więcej niż 400pln.

 

A co w temacie 215 vs 315.

Uwierz, że nie są. Możesz znaleźć czasami używki z gwarą za mniej niż 400zł, tak około 370, i to jest odpowiednia dla nich cena. Grają fajnie, są mega wygodne, ale to wszystko. Dupy nie urywają :)

A co w temacie 215 vs 315.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybrałbym 215, bo wydają mi się bezpieczniejszym zakupem. Tak jak napisał Troy, łatwiej je ewentualnie upłynnić, gdy Ci nie podejdą.

Jak dla mnie mają efekt mikrofonowy i to wyraźny. Wystarczy by kabel ocierał się o kołnierz koszuli lub kurtki i staje się mocno odczuwalny. Nie lubię nosić kabla pod ubraniem i tego raczej nie przeskoczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybrałbym 215, bo wydają mi się bezpieczniejszym zakupem. Tak jak napisał Troy, łatwiej je ewentualnie upłynnić, gdy Ci nie podejdą.

Jak dla mnie mają efekt mikrofonowy i to wyraźny. Wystarczy by kabel ocierał się o kołnierz koszuli lub kurtki i staje się mocno odczuwalny. Nie lubię nosić kabla pod ubraniem i tego raczej nie przeskoczę.

Ja się z tym kompletnie nie zgodzę. Jak założysz te słuchawki over - ear (da się inaczej?), to efektu mikrofonowego praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybrałbym 215, bo wydają mi się bezpieczniejszym zakupem. Tak jak napisał Troy, łatwiej je ewentualnie upłynnić, gdy Ci nie podejdą.

Jak dla mnie mają efekt mikrofonowy i to wyraźny. Wystarczy by kabel ocierał się o kołnierz koszuli lub kurtki i staje się mocno odczuwalny. Nie lubię nosić kabla pod ubraniem i tego raczej nie przeskoczę.

Ja się z tym kompletnie nie zgodzę. Jak założysz te słuchawki over - ear (da się inaczej?), to efektu mikrofonowego praktycznie nie ma.

może se215 mają inny kabel ? Choć zdziwiłbym się bardzo, myślałem, że są identyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w se535 scena jest bardzo szeroka, to co te słuchawki prezentują pod względem szerokości sceny, rozdzielczości to żadne iemy uniwersalne jak dla mnie tak nie potrafią odwzorować nagrań.

Edytowane przez haesor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewnie bardzo spora, dla mnie szerokość sceny 535 jest dosyć spora, 215 nie mialem nigdy w uszach jak i 315, jeżeli kolega wyżej pisze że scena jest dosyć szeroka to róznica między 535 a 215 można nazwać "przepaścią". Uważam że nie warto kupować najniższego jak i najwyższego modelu produktu danej firmy bo się to po prostu nie opłaca. Swoje 535 kupilem tylko dlatego że było dosyć tanio i trafiło się w kolorze który chciałem, tak to szukalem 425 przes 3 miesiące

 

A co do okablowania przewód jest identyczny w całej serii Shure SE, pancerny, miękki, odpinany i dosyć długi bo bodajże 160 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności