Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Urbanears Plattan mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Urbanears Plattan to słuchawki ciemne w brzmieniu, ale technicznie na dobrym poziomie (niektórzy twierdzą, że lepsze od CAL, ja raczej skłaniałbym się do K518). Warto więc poskromić ten bas, żeby brzmienie nie wymagało EQ i było bardziej uniwersalne.

 

Dobra wiadomość, że mod jest w pełni odwracalny. Polega on na zmniejszeniu otworu basrefelxu z tyłu przetwornika przez przyklejenie kawałka taśmy z mniejszym otworem - w razie reklamacji itp, można odkleić i ślad nie zostanie.

Poniżej zdjęcia, które chyba wszystko wyjaśniają - przed i po. Średnica otworu, który zrobiłem, to ok 1,2mm (taki wkrętak znalazłem). Im mniejsza średnica, tym mniej basu powinno być, do całkowitego zaklejenia włącznie - to już należy dobrać pod swoje upodobania, ja nie miałem czasu na eksperymenty. Można zrobić 2, 3 mniejsze dziurki (np grubą igłą) zamiast jednej - chodzi o łączny przekrój (pole) otworów. Należy tylko pamiętać, że po naklejeniu otwory powinny się znaleźć na istniejącym.

 

Mała rada - przy zakładaniu padów nie dokręcaj do końca wkrętów, dużo łatwiej jest je wtedy założyć. Potem dopiero dokręcić - naciągnąć pad od środka ku brzegowi i wtedy śrubokręt do wkrętu dojdzie. Używałem wkrętaka PH0.

Po zmodowaniu słuchawki są podobne w brzmieniu do K518 (z oryginalnymi gąbkami), tylko wysokich tonów jest może trochę mniej (tych ok 7kHz), za to nie sybilują.Zapewne możnaby jeszcze dodać wysokich ściągając gąbkę przysłaniającą głośnik (jest przyklejona) bez uszczerbku w brzmieniu (mam na myśli sybilanty - przetwornik pod tym względem jest lepszy niż w K518) za to wygląd może ucierpieć.

2012-03-19 09.19.30.jpg

2012-03-19 09.23.23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności