Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

EQ, SRS WOW HD, BBE i inne polepszacze. Czy korzystacie?


D@rkSid3

  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego korzystasz i czy korzystasz?

    • Niczego nie używam, zawsze płaskie ustawienia.
    • Tylko EQ i nic więcej.
    • Tylko BBE / SRS / inne polepszacze dźwięku.
    • Używam na raz EQ i systemu poprawy dźwięku. (o ile to możliwe w odtwarzaczu)
    • Nie używam, bo moje źródło ma bardzo kiepski korektor.
      0
    • Nie używam, bo moje źródło nie posiada koretkora.
      0
    • Czasami zmieniam ustawienia EQ.
    • Czasami BBE / SRS / inne polepszacze dźwięku.


Rekomendowane odpowiedzi

jak to nikt nie wziął? :)

 

SRS (oryginalny SRS, nie te wszystkie uproszczone i udziwnione wersje w najtańszych odtwarzaczach) powstał właśnie jako audiofilski efekt poszerzający sweet-spot (i szeroko pojętą przestrzeń) w czasie słuchania

 

equalizer parametryczny w Karmie (i w RB zdaje się jest podobny) jest tak "procesorożerny", że odtwarzacz ledwo wyrabia dekodowanie i nakładanie EQ naraz (na Karmie nawet był stały przelicznik ile nadkłada dodanie/włączenie jednego pasma)

 

BBE powstało jako efekt dla twórców (już do "produkcji" dźwięku, nie do późniejszego odsłuchu) muzyki, np. jako kostka wpinana w tor gitary

 

 

problem zaczyna się jak ktoś kupi jakiś chiński odtwarzacz, w którym equalizer ma 7, 10 czy 20 pasm i dziwi się że to nie działa "zgodnie z obietnicą i oczekiwaniami" czyli jak profesjonalny korektor tercjowy (31 pasm, relatywnie niskie niekształcenia) :)

 

 

 

 

kiedyś zastanawiałem się nad tym tematem i wpadłem na w sumie głupi pomysł (bo nie miałem wtedy odtwarzacza, który grał by pliki skompresowane bezstratnie) to jest nakładałem efekt na komputerze i wtedy zapisywałem taki dźwięk do pliku "obchodząc" jakąkolwiek korekcję odtwarzacza :)

Edytowane przez KHRoN
coś mi się przypomniało
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ustawiałem ekstremalną V-ke, co na dłuższą metę było dość meczące ;) Teraz EQ mam ustawiony dość delikatnie(różnica 4db) i raczej nie jest to V-ka :P Przy muzyce nie używam żadnych efektów przestrzennych, bo to wprowadza pewien bałagan w dźwięku.

 

Edit: Raczej bez EQ nie dałoby się słuchać :mellow:

Edytowane przez Adelante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś EQ do foobara/VSTi? http://www.aixcoustic.com/index.php/Electri-Q-posihfopit/30/0/ jest świetny, ale nie wiem dlaczego nie mogę zmieniać rodzaju filtra, jedynie peak da się ustawić - przy próbie zmiany na np. lowpass wraca do peak.

 

Zainstalowałem. W dodatku mam 2 wrappery, ale dalej nic z tego nie wynika... jak go uruchomić? :o

 

BTW. zainstalowałem podobny o nazwie East EQ - podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lapku AIMP i korekcja pełną parą, w wieży również, w telefonie Noozy i włączony Noozxoide Balanced X-EQ Processor oraz korektor ustawiony na moją ulubioną prawie że V-kę, jedynie z Technicsa (decka) słucham na płasko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płasko, kiedyś korzystałem ale potem przestałem i jakoś nie tęsknię. Na PC co najwyżej Matrix Mixer (do automatycznego downmixu 5.1 do 2.0).

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności