Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Iriver e40 freez podczas ekranu startowego


Szenk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem z grajkiem e40. Wczoraj go kupiłem i działał bez żadnych problemów. Podłączyłem go do kompa, wgrałem parę płytek, odsłuchałem.

Dzisiaj rano ponownie podłączyłem go do kompa, wgrałem kilka płytek i... po tym grajek nie chce się włączyć. Po prostu "staje" na ekranie startowym, pasek wczytywania "firm 1.05" dochodzi do 1/3 i koniec. Mogę tylko wcisnąć restart i nic poza tym.

Komputer widzi grajka, mogę wtedy grzebać w jego katalogach, ale nie po to kupiłem e40, żeby używać go jako pendrive'a.

 

Ktoś zna może rozwiązanie mojego problemu?

Byłbym wdzięczny za najmniejsze nawet sugestie :)

 

PS. Próbowałem też wgrać zamieszczony na "dysku" grajka ten program irivera, ale to jakaś porażka. Bez przerwy wyskakiwał ekran startowy, program próbował się aktualizować (pisał, że z sukcesem), po czym... ponownie wyskakiwał ekran startowy, program próbował się aktualizować... i tak w kółko, bez przerwy. Jakaś porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Gdybym tylko jeszcze wiedział, jak :)

 

Na stronce irivera nie ma żandego firmware'u do ściągnięcia: "Nie znaleziono plików spełniających podane kryteria wyszukiwania".

W katalogach grajka też nie widziałem żadnego pliku do ewentualnej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega nie w temacie. :)

  1. Ściągamy Iriver Plus 4
  2. Instalujemy
  3. Uruchamiamy (Tu pewnie IP4 się będzie chciał update'ować, niech zrobi.)
  4. Podłączamy wyłączonego E40
  5. IP4 wykrywa E40 i pyta się o wykonanie update'u firmware'u, niech zrobi. (Po wykonaniu daj się OBOWIĄZKOWO naładować odtwarzaczowi, dopiero potem go odłącz od komputera)
  6. Po odłączeniu odtwarzacza od komputera, wykona on aktualizację fw (IP4 tak naprawdę ściąga tylko fw, cała magia dzieję się w odłączonym E40).
  7. Po poprawnie wykonanej aktualizacji, pacjent będzie żył

Jeśli grajek nie wstaję, to zostaje tylko serwis.

 

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Mam nadzieję, że to zadziała :)

 

Ściągnę ten programik, choć jego wersja instalacyjna była w folderach grajka i jak działała, napisałem w pierwszym poście w post scriptum.

Może ta ze stronki zadziała lepiej.

 

A że "nie w temacie" to fakt. Do tej pory wszystkie moje grajki działały bez problemów i na szczęście nie musiałem ratować się w ten sposób. Spróbowałem na własną rękę znaleźć jakieś rozwiązanie, ale zarówno lakoniczna (w tym temacie) instrukcja, jak i wujaszek google nie pomogły. Albo może źle szukałem. W ogóle jakoś mało informacji znalazłem w necie na temat e40.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 

--------------------------------------

edit: Wszystko działa jak należy. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Szenk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności