Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa + głośniki ≈ 1100zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zmieniam audio w pokoju. Co kupić do podanej w temacie kwoty?

1. Karta dźwiękowa - fajnie by było jakby była wewnętrzna, ale nie mam nic do zewnętrznej. Często słucham muzyki na SRH 840 więc dobrze by było jakby i to fajnie pociągneły.

2. Głośniki - nie interesuje mnie surround. Tylko 2.0 ewentualnie 2.1.

Aktualnie w kompie zamontowanego mam xonara dx, może ta karta może zostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już śpieszę. Pokój 25m2, głośniki mają przede wszystkim dobrze, mocno brzmieć, ponieważ odtwarzane będą przede wszystkim utwory mniej lub bardziej rockowe. Gabaryty/design głośników nie ma znaczenia. W moich poszukiwaniach ciągle przewija się solo7c, to aż tak rewelacyjnie gra?

Edytowane przez kamil1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z takim budżetem można już "zaszaleć" i spróbować kupić porządnego używanego wzmaka i kolumny, a karte póki co zostawić. Zależy jeszcze na czym bardziej Ci zależy/na czym częściej słuchasz, bo do Shure'ów raczej przydałby się osobny wzmak słuchawkowy/combo dac+amp. Solówki są, a raczej były spoko, teraz to już lekka przesada i za tą cenę wg mnie nie warto, pojawiło się kilka innych ciekawych "zestawów komputerowych" w niższych cenach. Także, albo weźmiesz jakieś aktywne stereo i do tego np. jakiś dac/amp pod Shure'y, albo opcja, którą zaproponowałem na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7c za dzisiejszą cenę nie są opłacalne. za te 700 zł mam juz lepsze monitory aktywne lub za 1100 wzmacniacz i kolumny. Od siebie polecę: Acoustic energy, Tannoy, Paradigm, B&W, Eltax, Monitor audio, Avance, Mission i wiele innych. A z wzmacniaczy: Marantz, NAD, Musical Fidelity, Yamaha, Denon, Rotel, Pionner i H/K. Oczywiście wszystko używane. Nie będę wymieniał modeli bo tego jest naprawdę dużo i wystarczy poszukać na googlach. Jeszcze może coś z aktywnych: KRK, Fostex, M-audio, Alesis

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze na czym bardziej Ci zależy/na czym częściej słuchasz

Shure słucham dużo, ale myślę że do nich dokupię maye u5 za jakiś czas i będzie spoko. Myślałem, że można jakoś połączyć jednym urządzeniem obie moje potrzeby ;)

Powiem tak, jeżeli o wiele lepiej zagrają wzmak + kolumny od aktywnych, to zdecydowanie wolałbym tę opcję. Tak krótko charakteryzując, kolumny ze wzmakiem chyba zmiotą te aktywne co nie?

Skoro xonar moze zostać, to kwotę zmniejszę o 200zł bo za tyle mam kupca, czyli tak mniej więcej 900zł na sprzęt mi zostaje.

Edytowane przez kamil1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym urządzeniem niestety będzie kiepsko, bo kolumny i słuchawki rządzą się swoimi prawami. Btw jeśli możesz Xonara dobrze sprzedać to sprzedawaj, bo np. za 300-400zł kupiłbyś już w miarę przyzwoitego dac'a/kartę, która dobrze zagrałaby z Shure'ami i jednocześnie służyłaby za źródło do zestawu stereo (powiedzmy 500-600 na kolumny i 200-300 na wzmak). Wtedy myślę, że z obu zestawów miałbyś frajdę ;) Ale poczekałbym jeszcze na opinie bardziej doświadczonych w domowym audio użytkowników, może nie jest tak pięknie jak to tłumaczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam pewne wątpliwości co do możliwości znalezienia super stereo (wzmacniacz + kolumny) w cenie ok 1100zł.

Gdybym sam w tej chwili dysponował takim budżetem rozglądałbym się własnie za kolumnami aktywnymi, z jednego prostego względu, nie mam problemu ze spasowaniem wzmacniacza z kolumnami, wzmacniacz jest po prostu zestrojony specjalnie pod aktywne kolumny.

Poczytaj może trochę nt. Alesis M1 Active MK2, a może uda się gdzieś posłuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod co masz je podłączone? Pod Audio-gd NFB-12 ze stopki? Proszę, jak możesz zrecenzuj odrobinę ;)

Edit: Kupiłem Alesis M1 Active MK2. Głośniki naprawdę są super. jakby ktoś miał wątpliwości, naprawdę, szczerze polecam. Grają pod ogromnym LDM SMX-11, innego wzmaka nie mam, ale i tak dźwięk robi wrażenie. Wielkie dzięki dl kolegi microb87 za propozycję. Nie żałuję nadszarpniętego budżetu.

Edytowane przez kamil1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobię odświeżyć temat. Głośniki grają bardzo dobrze, ale drażni mnie szum podczas spoczynku. Sprawdziłem uziemienia, wszystko uziemione. Nie wykluczam, że to wina wzmacniacza (już leciwego) i okablowania komputer-wzmak. Czym napędzić te głośniki, karta dźwiękowa czy jakiś DAC? Proszę o propozycję. Budżetowo okolice maksymalnie 500zł.

Edytowane przez kamil1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie integra, ale wcześniej miałem xonar xd i te same szumy, pod tym samym wzmacniaczem też występowały. Ogólnie spokojnie, tylko szum, ale jak ruszam myszką to są nawet jakieś piski.

Tak więc krótko, jaki DAC do tych głośników w okolicy 500zł. Może E-MU 0404? Albo ESI u46xl?

Co do szumów to chyba jednak wina integry, bo w grach to normalnie strasznie szumią jak by motor za oknem jechał. Nie da sie tego słuchac.

Edytowane przez kamil1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności