Skocz do zawartości

iRiver iMP550 - wnętrzności, różnice, laser


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze przypomnę, że jeśli iMP-ek ma problem z updatem przy pomocy płyty CD-RW, należy użyć płyty CD-R.

 

A jeśli nie znajduje firmware'u kiedy firmware to jedyny plik na całej płycie, to należy dodać tak 100-200 MB innych danych (czegokolwiek, byle iMP-ek nie był w stanie tego odczytać - czyli nie muzykę, najlepiej jeden czy dwa duże pliki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dobry Wieczór,

 

Mam sprawnego, mało używanego (od 2006 leży w szafie, czyli od awarii z pilotem) iRivera Slim IMP 550. Właśnie sprawdziłem, chodzi doskonale.

Niestety mam problem z pilotem, w którym pourywały się kable i domorosły naprawiacz chyba popalił ścieżki w pilocie przy naprawie.

Pytanie jest proste, czy da się kupić sprawnego pilota do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię trochę dinozaura. Może ktoś ma jakieś nowe doświadczenia w temacie.

 

Kupiłem "okazyjnie" IMP-550 i oczywiście okazało się, że laser już nie czyta płyt. Słychać, że mechanizm działa i "chodzi", ale nic z tego nie wynika.

 

Czy ktoś znalazł w końcu i wymienił z powodzeniem laser w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nikt. Sama wymiana lasera nie jest czymś bardzo trudnym, ale element znalazłem na szybko tylko w Rosji.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fs-10mitino.narod.ru%2Flazernye_golovy.htm

Musiałbyś wysłać im maila z zapytaniem o cenę, dostępność, wysyłkę. Nie mogę zagwarantować sukcesu po wymianie, ale stawiam na bardzo duże prawdopodobieństwo, że zmartwychwstanie.

 

Żeby sprawdzić czy to na pewno laser, musiałbyś go podkręcić i zobaczyć, czy zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Jak się podkręca laser? Jest jakaś stronka gdzie pokazują jak to zrobić?

 

Ja też znalazłem ten laser na niemieckiej stronie za 40 euro:

http://www.ersatzteil.justone-schnepel.de/html/sony_kss-1000e_kss1000_ksm1000.html

 

Co prawda to wersja ksm1000e, ale chyba powinien pasować? Jest w zasadzie identyczny.

 

Czy wymiana lasera wymaga lutowania i zdolności elektronicznych, czy to tylko mechaniczna podmiana?


Napisałem maila do Moskwy. Zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na razie jak rozkręcić.

 

Dostałem odpowiedź z Niemiec, że wersja 1000E jest dostępna i kosztowałaby 42E z przesyłką do Polski. Pytanie tylko, czy przy innej konstrukcji taśmy - wcześniej się zagina - udałoby się to podłączyć.

 

Znalazłem również sprzedawcę laserów KSM-1000AAA na alibabie. Oczywiście z Chin. Mają dostępne, ale pytają ile sztuk jest mi potrzebnych. Mam nadzieję, że nie chodzi im tylko o tysiące.

 

Czy ktoś chciałby się dopisać do takiego zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I co, podkręciłeś?

Zapytać możesz jeszcze tu. http://www.telektronika.lt/index_files/Laser.htm

 

Dostałem w reszcie odpowiedni krzyżak i podkręciłem. Muzyka pieknie gra. :) Tylko nie wiem jak długo może tak pociągnąć?

Poza tym znalazłem kolejny laser z serii KSM-1000. Tym razem w Wawie, ale jest to model BBC.

http://www.impelshop.com/?item=7461

Nie wiem jakie są między nimi różnice i czy jest szansa, że będzie działał jako zamiennik?

W tej cenie mógłbym zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcenie to już trochę dobijanie lasera. Podkręcać należy możliwie jak najmniej, aż zaskoczy. Bywa, że czasami taki laser pogra jeszcze długo, ale zazwyczaj dość szybko pada i znów trzeba podkręcić, lub w ogóle wymienić. Jak rozumiem wcześniej czyściłeś soczewkę przed podkręcaniem i nic to nie dawało?

 

A konkretny model to konkretny model, skoro inna nazwa to czymś tam się różni. Może nie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewka jest czysta. To nie ten problem. Przed podkręceniem laser był tak słaby, że nawet się nie świecił. Dopiero teraz widać słabe czerwone światełko.


Hej!

Niezłe wiadomości.

Odezwał się do mnie jeden z tysiąca sprzedawców KSM-1000AAA w Chinach.

Może mi sprzedać 10 sztuk tego lasera. Z przesyłką do Polski wyszłoby $162 plus jakieś tam koszty PayPal.

Więc gdyby zebrało się 10 chętnych na nówki lasery do IMP-550, kosztowałoby to jakieś 65zł plus koszty wysyłki w Polsce. Chyba niezła cena, nie?

 

Są jacyś chętni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nawet, czy jest obecnie 10 aktywnych forowiczów używających iMP. No i najpierw trzeba sprawdzić, czy zakupiony model na 100% zadziała.

Może lepiej dobij ten laser (podkręć go o minimalną wartość, byle działał jak najdłużej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności