Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz pod kolumny.


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam niedrogiego wzmacniacza do domu (najlepiej jakiś używany z Allegro w przedziale 100-180 zl)

Chce do niego podłączyć 2 kolumny JAMO E470 (4 Ohm, Moc 100W/170W) i 2 male satelitki od mikrowieży SONY CMT-EH10 (4 Ohm, mocy nie znam, ale na pewno mniejsza ;) ) Muzyka jakiej słucham to głównie: hard rock, blues rock, jazz, klasyczna.

Po pierwsze mam pytanie czy mogę do jednego wzmacniacza podłączyć 2 pary tak różnych głośników i czy nie będzie to powodować żadnych problemów.

A po drugie czy moglibyście mi podrzucić jakieś propozycje, bo w temacie sprzęty stacjonarnego się kompletnie nie orientuję.

 

To co na razie znalazłem:

http://allegro.pl/denon-dra-210-i2176601684.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-280-i2189127297.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-ta-f170-i2186467243.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie żeby oba zestawy grały, często masz podwójne terminale na głośniki, jedne oznaczone jako A, a drugie jako B - wtedy masz przełącznik między zestawami kolumn i z reguły opcje A, B, bądź A+B.

Patrz po zdjęciach frontu i tyłu to zobaczysz o co chodzi :)

 

W Twoim przypadku problemem może być to, że jedne będą grały bardzo głośno, natomiast drugie o wiele ciszej i w rezultacie żadna z tego korzyść.

 

Co do samych wzmacniaczy to niestety nie pomoge.

Edytowane przez masterxaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Da sie żeby oba zestawy grały, często masz podwójne terminale na głośniki, jedne oznaczone jako A, a drugie jako B - wtedy masz przełącznik między zestawami kolumn i z reguły opcje A, B, bądź A+B.

Patrz po zdjęciach frontu i tyłu to zobaczysz o co chodzi :)

 

W Twoim przypadku problemem może być to, że jedne będą grały bardzo głośno, natomiast drugie o wiele ciszej i w rezultacie żadna z tego korzyść.

 

Co do samych wzmacniaczy to niestety nie pomoge.

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd!!

A+B jest podawana taka sama moc na zestaw A i zestaw B, wiec jędna niewyrobią i pójdą z dymem.

Dla autora jest potrzeba głowne kolumny podczyc pod A lub B bez znaczenia, ale najlepiej A+B z tym że musimy miec 4 bardzo podobne głosniki.

Do sateliktek są ODDIELNE porty które są własnie dedykowane do satelitek.

Wzmak powinien miec opcje surround.

 

Sam mam cos takiego Soundwave AA-4000 i powiem tak jak pierwszy raz usłyszałem z stereo + surround, kopara mi opadła opisać się tego nie da. Dzwięk był wszędzie, z tym żę ja wykorzysałęm kazdy port, 4 kolumny podłogowe i 2 satelitki.

 

5.1 daje inny efekt gra bardziej jak kino domowe dość nielinowo a nie jak stero (bardziej linowo). Tu mamy brzmienie bardziej wyrównane ale z dzwiękiem przestrzennym.

 

Jak byś miał drugą pare kolum które bedą znaczoco inne niestety drugi wzmak, ale jak mamy 2wzmaki można sie pobawic w biamping:) czyli średnica i góra zasilamy oddzielnie woofer niskotonowy oddzielnie.

 

Jedna uwaga nie kupuj zbyt słabeko wzmaka!!!!!!! zbyt małą mocą i głównie wydajnością prądową można szybciej uszkodzic głosniki i najszybciej poleci wysokotnowy.

 

A są dostępne wzmacniacze, które posiadały by osobną regulacje głośności na kanał A i B?

 

Są ale to ciężka kasa.

 

Male głośniki są ustawione na biurku z komputerem, a kolumny za plecami pod ścianą, wiec w sumie jeżeli jest możliwość wyłączenia jednych albo drugich to nie potrzebuje żeby obie pary grały na raz.

Naturalnie możesz właczyć A lub B lub A+B

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności