Skocz do zawartości

Jaka przeglądarka i dlaczego


beastofmisery

Rekomendowane odpowiedzi

http://pl.wikipedia.org/wiki/Udział_przeglądarek_internetowych_w_rynku

 

W polskim rynku ma większy niż Safari. Ale fakt, że na świecie to się prawie nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia....etowych_w_rynku

 

W polskim rynku ma większy niż Safari. Ale fakt, że na świecie to się prawie nie liczy.

Spotkałem się z czymś takim, że ludzie myślą, że Opera to polska przeglądarka, pewnie dlatego :)

Ja przez długi czas uzywałem Chrome, ostatnio Safari, zużywa dużo mniej pamięci. Denerwuje mnie to, że nie wszystkie strony mi dziłają i muszę włączać do nich IE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo polubiłem swego czasu Chrome, który wyparł u mnie Opere i Firefoxa, które teraz używam sporadycznie.

Mimo wad Chrome'a czyli pożerania ramu przy każdej kolejnej otwartej karcie i gromadzenia na kompie gigabajtów danych jakoś jego inerfejs mnie przekonał.

Ale po czasie z niego zrezygnowałem na rzecz przeglądarki Iron - to jest dokładnie to samo co Chrome, a nie ma żadnych "ukrytych" dodatków.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera + chrome

 

Opera jako bazowa przeglądarka, raczej z przyzwyczajenia. Konfiguruje ją już z zamkniętymi oczyma, przyzwyczaiłem się również do obsługi.

 

Chrome z racji że wszystkie pluginy odpala jako osobne procesy (co przy flashu czy innych tego typu badziewiach jest bardzo pomocne) + odpala strony typu Battlelog ( ;) ), które nie są stworzone z myślą o Operze. No i w końcu: jest bezpieczniejsza od Opery i ma wsparcie mojego softu antywirusowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome bezpieczniejeszy od Opery??? No to teraz pojechaleś. Chrome gromadzi dane o każdym logu usera na serwerze. Wysyła nawet wrażliwe dane z hasłami wprowadzanymi na stronach do Google. Poczytaj o tym trochę. Google jest głównym partnerem CIA i Mosadu w rzekomej walce z terroryzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na początku mojej ery internetowej tylko Opery używałem. Zupełnie nie rozumiałem popularności FF, który był ociężałym klocem, użytecznością nie odstającym od IE, dopiero po instalacji wtyczek miało to sens. A ja nie lubię instalować wtyczek ;)

Ale Chrome wygrał. Bo był lekki, szybki i nie zabierał prawie nic z ekranu.

Niestety chrome się zeszmacił w moim odczuciu, nie ma już nic z tego, co było jego zaletą. Ale nie ma też dla mnie konkurencji i mimo wyraźnego odejścia od koncepcji lekkiej przeglądarki nadal najmniej ramu zżera. Używam go na Mac OS X, mam tylko 4gb ramu więc nadal to kluczowa kwestia. Safari mimo, że przyjemne to bardzo szybko zapycha ram, nawet pustą kartą.

Marzy mi się przeglądarka od producentów klienta pocztowego Sparrow - maksymalnie lekka i bez żadnego skomplikowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam tylko głownie Opery. Czasem, jak jakaś strona w operze nie działa, to FF, który w ostatniej wersji wreszcie szybko się uruchamia. Z Chrome, który niewątpliwe ma fajny interfejs miałem wrażenie, że zainstalowałem sobie jakiegoś trojana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chrome bezpieczniejeszy od Opery??? No to teraz pojechaleś. Chrome gromadzi dane o każdym logu usera na serwerze. Wysyła nawet wrażliwe dane z hasłami wprowadzanymi na stronach do Google. Poczytaj o tym trochę. Google jest głównym partnerem CIA i Mosadu w rzekomej walce z terroryzmem.

Nazwij mnie ignorantem, ale guzik mnie to obchodzi. Jakby mój mail czy facebook były ważne. Ponadto, napisałem do czego tej przeglądarki używam.

Chodzi mi raczej o bezpieczeństwo przeciwko jakimś exploitom i tego typu badziewiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benchmark czesto pisał bzdury, nie mam zaufania do nich poczytać można ale nie brac na serio...

 

Chrome bezpieczniejeszy od Opery??? No to teraz pojechaleś. Chrome gromadzi dane o każdym logu usera na serwerze. Wysyła nawet wrażliwe dane z hasłami wprowadzanymi na stronach do Google. Poczytaj o tym trochę. Google jest głównym partnerem CIA i Mosadu w rzekomej walce z terroryzmem.

Nazwij mnie ignorantem, ale guzik mnie to obchodzi. Jakby mój mail czy facebook były ważne. Ponadto, napisałem do czego tej przeglądarki używam.

Chodzi mi raczej o bezpieczeństwo przeciwko jakimś exploitom i tego typu badziewiami.

 

Wystarczy jedna dziura mniej warzne w czym, tak aby tylko powolić wejsc reszta to juz tylko co szkodliwy kod ma zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na firefoxie czy operze idzie więcej otworzyć stron niż na przeglądarkach na chromium. Bo one w przeciwieństwie do chromium ram nie zżerają. Ale 50 to idzie odtworzyć jeszcze na 2gb ramu, właśnie tyle mam otwarte, tylko, że zużywa to mi prawie owe całe 2gb ramu i jeszcze parę stron i wyskoczy komunikat o przeciążeniu i komp zmuli.

 

Polecam tym co używają chrome poczytać na temat szpiegów w nim siedzących. Tutaj antidotum http://daggerka.pl/2...szpiegi-google/

 

ja tam używam i chwale sobie SRWare Iron, jest to lekko zmodyfikowany Chrome, tak aby gógle nie śledziło cie po identyfikatorze przeglądarki, jest lżejsza dla pamięci ram

 

W zasadzie to chyba nie zmodyfikowany Chrome, a przeglądarka stworzona na tym samym silniku co Chrome, czyli chromium (który jest darmowy, więc każdy może sobie stworzyć przeglądarkę ala Chrome). Tej lżejszości na ramie jakoś nie zauważyłem, ale nie trzeba się obawiać, że jakieś informacje lecą do google.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności