Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne do gry na pianinie cyfrowym oraz słuchania jazzu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w tytule, słuchawki mają służyć głównie do gry na pianinie cyfrowym yamaha p-95. Pianino ma bardzo wysoką jakość próbek dlatego głównym czynnikiem będzie jakość słuchawek (też bez przesady bo audiofilem nie jestem), kolejnym czynnikiem jest wygoda jako, że będę w nich spędzał długie godziny. Od czasu do czasu także chciałbym słuchać na nich trochę jazzu z komputera (karta dźwiękowa - realtek HD audio) bądź telefonu galaxy S z voodoo sound (taki hack na ulepszenie dźwięku). Muzykę mam głownie w formacie FLAC. Wygląd, czy mobilność są dla mnie bez znaczenia.

300 złotych to absolutne maximum i szczerze mówiąc wolałbym coś sporo tańszego, zastanawiam się nad AKG K450, czytałem wiele pozytywnych recenzji na temat tych słuchawek, jednak właśnie cena 300 zł troszeczkę mnie odstrasza.

 

W skrócie: szukam kompromisu pomiędzy jakością, wygodą oraz ceną.

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ze względu na poszukiwania słuchawek domowych nalezy zrezygnować z takich pomysłów jak K450, których cena jako nowych zresztą zabija, i nalezy zwrócić się w kierunku otwartych słuchawek wokółusznych(lub przynajmniej półtowartych). Uwolnienie uszu od padów + wentylacja, i mozna siedzieć godzinami.

 

Niestety ze względu na brak obeznania w tego typie konstrukcji nie jestem w stanie żadnego konretnego modelu polecić, nigdy dla siebie takich słuchawek nie szukałem. Zdaję się na pomoc innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słuchawek półotwartych polecę AKG K520 a z zamkniętych Shure SRH240. Pierwsze półotwarte, wygodne, ale prawie wcale nie tłumią, drugie zamknięte, dobrze tłumią, fabrycznie średnio wygodne, ale po drobnych poprawkach (podkleić pałąk gąbką) jest całkiem nieźle. Na jednych i drugich dobrze mi się słucha jazzu, chociaż Shure wymagają raczej ciepłego źródła (ewentualnie zabawy korektorem). Ani jedne ani drugie nie wymagają jakiś super mocnych wzmacniaczy, to co masz wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, skończyło się jednak na tym, że kupiłem okazyjnie Panasonic RP-HTX7 za 100 zł.

To zrób im jeszcze moda i będziesz miał sprzęt nie ustępujący Shure'om http://www.audiohead.pl/forum/modowanie-sluchawek/ralphtx-jak-wykorzystac-potencjal-panasonic-htx7/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności