Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Philips SHP5401 - Następca CAL


Gdak

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem. W sumie jestem zawiedziony.

Wg dyskusji tu na audiohobby te Philipsy pod wieloma względami przewyższają CAL!, zwłaszcza jeśli chodzi o szczegółowość i jakość średnicy.

 

Gratuluje komus sluchu jesli twierdzi ze te philipsy sa lepsze od cali ;)Nic nie mam do tych philipsow, w koncu sam je czesto polecam bo sa dobre w swojej cenie ale do CAL! to one niestety startu nie maja. Nie wiem czemu wszyscy twierdza, ze te filipki maja swietna srednice. Dla mnie to wlasnie ta srednica to ich najslabszy punkt. Wyjatkowo nienaturalna i dodatkowa jej wyzsza partia jest podbita. A dlaczego tak sadze ?, bo mam kolumny z w miare liniowa charka przetwarzania od 500-10000Hz i po przesiadce na sluchawki od razu slychac takie niuanse ;)

Edytowane przez pharoh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje komus sluchu jesli twierdzi ze te philipsy sa lepsze od cali ;)

 

Dziękuję :)

 

Wyjatkowo nienaturalna i dodatkowa jej wyzsza partia jest podbita. A dlaczego tak sadze ?, bo mam kolumny z w miare liniowa charka przetwarzania od 500-10000Hz i po przesiadce na sluchawki od razu slychac takie niuanse ;)

 

Wiesz, każdy trochę inaczej słyszy poszczególne częstotliwości, jedne ciszej, drugie głośniej. Zależy to też od głośności dźwięku, kiedy słucha się ten sam dźwięk bardzo cicho, może się wydawać, że jest w nim dość mało wysokich częstotliwości, a kiedy się go słyszy bardzo głośno, może się wydawać, że jest ich dużo itd. A co do kolumn, to tutaj bardzo dużo zależy od akustyki pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Małe" sprostowanie. Po tygodniu użytkowania i po wymianie kabla doszedłem do wniosku, że skrzwdziłem Philipsy zbyt szybką krytyką. Teraz z całą pewnością stwierdzam - te słuchawki są dobre! O ile na poaczątku jawiły się jako sprzęt pod każdym względem ustępujący CALom, tak teraz stały się ich świetnym zastęcą tam, gdzie te sązbyt efekciarskie i basowe. Klasyki słucham już właściwie tylko w SHP5401, niektóre płyty jazzowe też przyjemniej na nich brzmią. Aktualne proporcje w udziale czasu spędzonego na głowie to ok. 70% dla CAL i 30% dla Philipsów.

 

 

Kapsel - wybacz za wprowadzenie w błąd

 

Wybaczam ;)

 

a ja dziś zakupiłem te 5401 na allegro. Teraz czekam na listonosza ;]

 

Mam możliwość kupna kabla od Grado... w celu recablingu Philipsów. Zmiana będzie na plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ich posłuchaj na oryginalnym kablu. Trzeba im dać ze dwa tygodnie :-) Podobają się dopiero po osłuchaniu.

 

Tak, początkowo będę słuchał na oryginalnym kabelku. Chyba, że od razu porazi mnie swoją marną jakością... (jak to było w przypadku CAL!) to zmienię go jak najszybciej.

 

Co do kabla grado, może i tak- ale chyba musisz mieć niezłą okazję :)

 

No mam możliwość kupna tego kabelka ;) zastanawiam się. Najpierw poczekam aż słuchawki wylądują u mnie.

 

a tak z ciekawości zapytam:

 

Podpinał ktoś te Filipki pod Audinsta? bo chciałbym sprawić sobie jakiś mały DAC do lapka.

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniaków nie bierz bo słabe są :) Co do Philipsów się nie wypowiem bo ich nie słuchałem ale słyszałem wiele pochlebnych opinii o nich :)

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły do mnie omawiane filipki... i... OPAD SZCZĘKI!

 

Słuchawki grają niesamowicie... Aż boję się pomyśleć co będzie po wygrzaniu, zmianie kabla i wywaleniu fizelinki.

 

Na razie nie będę nic zmieniał, niech sobie pograją trochę.

 

Jak tak dalej będzie to moje HDki wylądują w komisie... ;)

 

Cholera... postanowiłem wygrzać je trochę i później słuchać... ale nie wytrzymam! Nie ma szans!! AAAAA, WIĘC SŁUCHAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak juz wszyscy pisali napewno odstają wielkością sceny. Chociaż mi taka "malutka" odpowiada. Przede wszystkim podoba mi się w nich krótki, punktowy bas. W senkach wydawał mi się on dość rozlazły i nieposkromiony. Nie ma już tego efektu przymulenia, który tak strasznie drażnił mnie w Hd595. Nic więcej nie będę pisał bo jeszcze mnie emocje poniosą i zacznę pisać bzdury :) Oswoję się z nimi, później zmodyfikuję i napiszę coś więcej.

 

Podpiąłem je do Xonara ST a nastepnie pod Clipa+. Faktycznie... te słuchawki potrzebują amplifikacji by pokazać się z bardzo dobrej strony. Chociaż... wcale nie twierdzę, ze z samym Clipem+ było źle.

 

 

Edycja 21:37

 

Nie wytrzymałem... wywaliłem fizelinkę :) zmiana na PLUS :D

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edycja 21:37

 

Nie wytrzymałem... wywaliłem fizelinkę :) zmiana na PLUS :D

 

Trochę ich dłużej posłuchałem bez fizeliny i zauważyłem, że ubyło trochę basu. No ale coś za coś... Pojawiła się większa szczegółowość a zniknął bas, który bardzo mi odpowiadał.

 

Nie wiem, może to wina mojego źródła ale czasami potrafią zakłuć. Piszecie, ze shp5401 graja podobnie do Grado... Z kolei Xonar St według opinii wielu, kompletnie nie nadaje się do Grado(info znalezione w necie), więc może tu jest problem?

 

Podejrzewam, że cieplejszy DAC będzie lepszy do tych Filipków.

 

Co myślicie o uDac2? a może Audinst'cie?

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam audinsta oraz shp5401 (bez całej fizeliny pod nausznikami). Moim zdaniem philipsy mają odpowiednią ilość basu, nie dodają i nie ujmują jest go tyle ile miało być . Poza tym bas ma świetny ciężar, czuć uderzenie. Zupełnie inaczej niż na niemodyfikowanych CAL, które także posiadam. Na CAL basu jest dużo za dużo i jest jakiś taki napompowany, bez tego ciężkiego uderzenia, bez mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler postaraj się ograniczyć do pisania o zestawieniach których słuchałeś, zamiast powtarzać w kółko to, co przeczytałeś w sieci. Bo po raz kolejny wprowadzasz kogoś w błąd nie mając nigdy w rękach ani słuchawek, ani źródła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pamiętam te filipki jak przez mgłę, mam pytanie do aktualnych posiadaczy. Zagrają one z Vedią A10? Kumpel szuka wygodnych otwartych do laptopa, ale czasami chciałby je podłączyć do odtwarzacza. Z Clipem V1 grały cicho bardzo, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności