Skocz do zawartości

Projekt PCB wzmacniacza portable


Rekomendowane odpowiedzi

Mam już płytkę do mojego prototypu. Finalna wersja będzie miała parę poprawek (trzoszkę inaczej rozmieszczone ścieżki i pady) oraz będę zamawiał u innego wykonawcy, bo ta jest dość marnej jakości - będę musiał się pobawić z przelotkami (polimerowe dają stosunkowo duży opór, więc będę musiał wstawić dodatkowe crossy) + brakuje ich w kilku miejscach, więc muszę lutować potka i gniazda z 2 stron, co nie wydaję mi się prostą sprawą. Ogólnie jestem rozczarowany wykonaniem.

Dziś dodatkowo zostałem niemile zaskoczony tym, że okazało się, że zamówiłem zły potencjometr - 10k zamiast 50k ohm;/ Także wersji prototypowej nie będzie się dało wyciszyć. Odpowiedni już zamówiony z Chin - będzie za ok. 3 tyg.

jeśli wszystko dobrze pójdzie to w poniedziałek/wtorek będę mógł zdać relację z działania prototypu oraz drobne porównanie z cmoyem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi na wyjściu jack a nie na wyjściu samej kości. Chcę wiedzieć, czy jakoś konkretnie nada się do słuchawek niskoohmowych rzędu 10 Ohm.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy duży update:

 

Poskładałem wzmacniacz, nie obyło się bez kilku problemów (spowodowanych głównie słabo wykonaną płytką. Musiałem samodzielnie krosować przelotki).

O dziwo wycisza się do zera, używam go na Low Gainie i mimo to jest bardzo głośny (z ESW9).

 

Dźwięk z iModem po 20min słuchania: w porównaniu do cMoya na OPA2134 i dziurki iPoda jest o wiele szczegółowiej. Góra jest znacznie czystsza, z powietrzem. Średnica wydaje się być bardziej bezpośrednia, posiada dużą rozdzielczość. Scena oczywiście znacznie większa, szczególnie na boki. Bas bardziej punchy i ilościowo jest go nieco więcej. Zauważyłem podobieństwo moich odczuć z recenzjami Mustanga.

Ogólnie jest jaśniej od ww. konkurentów.

 

Teraz zajmę się poprawkami na płytkę. Znalazłem też tanie poty 50k ALPSA za 2.99$.

Obudowę prawdopodobnie zrobię z profilu aluminiowego prostokątnego (rura) o wymiarach bodajże 50x68x22mm. Boczki będę samodzielnie frezował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gj! gratz

W moim przekonaniu jasność wynika z samego imoda który dla mnie jest strasznie jasny. Bardzo jestem ciekawy połączeń np z flo albo np imp550 który ma bardzo naturalnie brzmiący LO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z SM3:

Nie słuchałem dużo, aczkolwiek od razu uwidacznia się o wiele szersza scena, większa przestrzeń. Bas jest znacznie bardziej punchy, ma bardzo duży impact, przy zachowanej podobnej jego ilości. Schodzi dużo niżej. Średnica bardziej rozdzielcza, bardziej bezpośrednia. Lepsza separacja. Góra wydaje się być bardziej delikatna, aksamitna. Możliwe, że to przez mniejszą skłonność do hissu na ampie.

Do porównania użyłem dziurki z iPoda.

 

Zaprojektowałem dziś ulepszoną wersję płytki, będę zamawiał z innej firmy. Mam nadzieję, że nie przyjdzie taki badziew jak ostatnio.

 

Prototyp chętnie wypożyczę na testy, przy czym zaznaczam, że jest możliwość, że nie osiąga on pełnych parametrów właśnie przez kiepskiej jakości płytkę i cynowanie. Można jednak zaznajomić się z jego sygnaturą.

 

Pierwszeństwo będą mieli użytkownicy z długim stażem na forum i/lub wzmacniaczem do porównania (a szczególnie z oryginalnym Mustangiem).

Przyszłych testerów z góry proszę by nie macali po elementach ze względu na ryzyko ESD ;p

 

PS. Mam już przygotowany schemat DACa z Predatora, sekcja wzmacniacza to praktycznie to samo co w Mustangu, różnica to kondensator 15000uF rail-rail w Predatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Forza ma albo miał Mustanga jeśli dobrze pamiętam... Ale zapowiada się obiecująco.

Skłonny do testów nie jestem po nie mam na czym, ale podejrzewam że w ciemno zakupiłbym PCB tej drugiej poprawionej jeśli wszystko Ci się uda i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Forza ma albo miał Mustanga jeśli dobrze pamiętam... Ale zapowiada się obiecująco.

Skłonny do testów nie jestem po nie mam na czym, ale podejrzewam że w ciemno zakupiłbym PCB tej drugiej poprawionej jeśli wszystko Ci się uda i będzie ok.

 

Na taką płytkę i ja byłbym chętny. Jeżeli dźwiękowo `hand-made` zrówna się to z iBasso T5 to byłbym w 7 niebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie widziałem schematu, ale jeśli bazą jest MxM to 110zł za cześći drogo, nawet bardzo drogo, 2xWO (ad8397 lub ad8066) to ok 40zł, + do nich drobnica.

Jak będziecie robić grupowe zamówienie elementów to zobaczcie sobie ofertę np. Monster Elektronik (Kraków, wysyłka), mają np. rezystory SMD 100szt po 1-2zł, zresztą na aukcjach też jest tanio.

Edytowane przez Dawid523
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności