Skocz do zawartości

Wysyp zadziwiająco tanich kart pamięci na allegro


sspiderr

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przymierzałem się do zakupu jakiejś karty micro sd do mojego telefonu. Wybór padł na jakąś A-Data class 10 16gb, postanowiłem uzbierać sumkę i zakupić kartę na allegro. Już ją prawie kupiłem, ale pomyślałem że sprawdzę jeszcze czy jest coś tańszego. Znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/goodram-16gb-micro-sdhc-16-gb-class-10-microsd-sd-i2148191900.html. Niby sklepy oferują podobą cenę http://www.okazje.info.pl/okazja/fotografia/goodram-microsdhc-16gb-class-10.html

Warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są w tylu sklepach w tej cenie, to raczej oryginały. Może ta firma Goodram chce wywalczyć pozycję na rynku, stąd te ceny. Ja kupuję Sandiski, jedne z droższych, ale nigdy nie było żadnego problemu, w odróżnieniu z np. Kingstonem.

Ale rzeczywiście class 10 w tej cenie to rewelacja, ciekawe jak wypadają w pomiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mam zaufania do GoodRamów, miałem 2 kości pamięci w komputerze, jedna z nich siadła po 5 miesiącach a serwis nie chciał uznać dożywotniej gwarancji bez paragonu (o który zapomniałem się ubiec od sprzedawcy na Allegro) - dlatego pamiętaj by żądać dowodu zakupu. Co do tego class 10...mam wątpliwość czy te prędkości są rzeczywiste, bo niektórzy producenci lubią oszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pecha z wszystkimi kośćmi pamięci, ostatnio kupiłem SanDisk Class4 microSDHC 4GB do nokii mojej i niestety coś z nią jest nie tak, gdyż czytnik pamięci UNITEK nie z czytuje jej, mało tego w ogóle jej nie widzi, na początku myślałem ze to wina adaptera ale po piątym adapterze zrezygnowałem. Mój czytnik jej nie łyka. GoodRam za to chodzi aż miło... nie rozumiem zależności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodramy od lat mają złą opinię i są uważane za tandetne, budżetowe buble ;). Omijać szerokim łukiem.

 

Taaak? ja już 6 kompów złożyłem na kostkach Goodrama, wszystkie świetnie śmigają do dnia dzisiejszego. Wg. mnie dobra marka. Z tą złą opinią przesadziłeś bo cieszą się uznaniem wśród overclockerów. Są dość tanie a nieźle się kręcą.

Edytowane przez Kapsel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście cenię sobie Goodrama mimo iż po 3 latach jedna z kości pamięci w moim pececie odmówiła współpracy. Mam jednak kości w lapkach i działają bez zarzutu. Kartę pamięci również mam - działa bez zarzutu. Natomiast np karta samsunga nie działa bez zarzutu. Prócz GoodRamów zdarzyło mi się, że padły mi pamięci OCZa czy Kingstona więc to wszystko jest jedna padlina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co cisnąć się czy firma jest dobra bo robi dobre i tanie pamięci do kompa więc robi wszystko(karty SD, pendrive) w takiej samej jakości. Chodzi mi o to czy ktoś ma do czynienia z taką samą kartą pamięci, o której mowa w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GoodRam wszytko zostało już powiedziane.

 

A co do tych kart pamięci mam taką anegdotę: widzieliście kiedyś rodowitego, chińskiego pendriva? Gdzieś widziałem takie zdjęcie, bodajże na Monsterze, gdzei rozebrali takiego gwizdka i okazało się, że na płytce zamiast kości pamięci był wlutowany czytnik kart microSD i kontroler do tego, oczywiście karta w zestawie :D

 

Ceny fajne, ale jakiś czas temu czytałem też, że Verbatim chce wprowadzić małą rewolucję w kartach, gdzie klasy 10 będą własnie kosztować w okolicach 100 złotych (ich produkcji). Może już ten czas nastał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności