Skocz do zawartości

Dokąd zmierza to forum


Rekomendowane odpowiedzi

Nie kumasz co @fallow napisał. Moderator jest przede wszystkim użytkownikiem i tak obowiązują go takie same zasady postępowania jak użytkownika (ba, od niego wymaga się więcej).

 

Doskonale to zrozumiałem. Jednocześnie: jest zwykłym użytkownikiem <---> od niego wymaga się więcej ==> nie jest zwykłym użytkownikiem, bo wymagacie od niego więcej. ;)

 

 

Dalej nie rozumiesz i nie widzisz co jest wytłuszczone. Jesteś przede wszystkim użytkownikiem i powinieneś stosować do siebie takie zasady, jakich wymagasz od innych. A że jesteś moderatorem to z oczywistych względów wymaga się od Ciebie więcej (np. tego by nie dochodziło z Twojej przyczyny do takich przepychanek jakie miały miejsce).

 

Z mojej strony tyle. I tak już za dużo gadania na ten temat.

 

Dobrze, przyjąłem do wiadomości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pifko dla wszystkich :)

 

swiat jest i tak na tyle skomplikowany, ze nie ma sensu sobie go komplikowac jeszcze bardziej.

 

kilka piw, kilka drinkow i od razu robi sie bardziej rozowo i kolorowo. wazne aby nie pic z umiarem. bo co to jest umiar ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie spójrzcie na Siebie w tym momencie. Syler 1000 razy napisał o poprawie a wy 1000 że nie że on jednak tego nie zrobił błędne koło. Chyba w tym momencie wy się tutaj zapominacie. Ponaddto ktoś tu znów wytyka brak zrozumienia, na jakiej podstawie > posta ? Z całym szacunkiem Andrew to czy Syler to zrozumiał bedziesz mogl ocenic na podstawie kilku nastepnych tygodni.

 

Ponaddto powyżej nie zgadzam się w całości z Tobą KhroN. Takie rzeczy jak ty mówisz to można co najwyżej z partnerką w związku a nie na forum. Syler podsumował fakty, Zawalił po czesci, inni tez po czesci zawalili. Zbieranie całej winy na Siebie nie tworzy poprawnych relacji poniewaz ludzie dalej beda przekonani ze robia 100% dobrze.

 

Tutaj pasowałoby takie zdanie "Jedziecie po nim bezlitośnie jak Serbowie plądrujący Bośnie"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syler

 

Po pierwsze - teraz to sobie możesz. Teraz jest po ptakach i zupełnie nie wykazujesz woli poprawy.

 

Po drugie - wciąż masz złe podejście... ale to już nie moja sprawa. Nie można z góry zakładać że całe życie to jedno wielkie pasmo sukcesów i zupełnie zapomnieć o słowie "porażka".

 

Chcę od teraz dobrze moderować forum. Cechy dobrego moderatora które wypowiedzieliście to takie gdy interweniuje po cichu i kiedy jego wypowiedzi są neutralne. Popracuje nad tym, tyle mogę zrobić teraz i to jest dla mnie realne. Dziękuję za twoje sugestie, postaram się je z czasem głębiej przemyśleć i coś z nich wyciągnąć.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieranie całej winy na Siebie nie tworzy poprawnych relacji poniewaz ludzie dalej beda przekonani ze robia 100% dobrze.

 

Nie napisałem nic o zbieraniu całej winy na siebie.

 

Napisałem tylko, żeby przyznać się do swojej części (i tyle), a innym pozostawić przyznanie się do swojej... to chyba oczywiste? :)

Edytowane przez KHRoN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cechy dobrego moderatora które wypowiedzieliście to takie gdy interweniuje po cichu i kiedy jego wypowiedzi są neutralne.

 

Mała uwaga , z zastrzeżeniem , że to IMO.

Najważniejsze jest to by nie pozwolić sobie , by ktoś wchodził Ci na głowę. Dystans i kontrola sytuacji . Neutralność ... pod warunkiem , ze nie pozbawi Ciebie to własnego zdania . Masz być "chill" a nie "ball-less" ;)

Pomęcz KHRoNa na privie by dokładnie objaśnił Ci znaczenie ostatniego zdania w swoim poście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokąd zmierza forum?

 

Zawsze może się odmienić. Może wejść tu grupa ludzi, która będzie aktywna, inteligentna i doświadczona, że będą dziać się dobre rzeczy. Nie można z góry zakładać, że będzie tylko gorzej. Wypatrujmy takich rzeczy, a zaczną się dziać.

 

Ja osobiście mam mało czasu by przesłuchać swoje sprzęty, tych których są na rynku jest zdecydowanie więcej. Jest jeszcze dużo do odkrycia, do przebadania. Jest się jak rozwijać :). Khorn dał pomysł na animacje i mam nadzieję, że kiedyś to zakiełkuje.

 

Życzę miłego dnia odchodzę od virtualnego okienka na dzisiaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niesmak do moderacji, za to że zamykają gorące tematy, bo... właśnie dlaczego? Nie pozwolą wypowiedzieć się użytkownikom o tym co ich "boli", a zamiast tego jest EOT. Piszę to bo ostatnio nie raz już spotkała mnie sytuacja, gdy zostałem wypunktowany przez "władzę" po czym w niedługim czasie (nie miałem okazji odpowiedzieć) temat został zamknięty pod byle pretekstem. A przecież staram się wypowiadać kulturalnie, bez wyzwisk i niecenzuralnych zwrotów, więc o co chodzi?

 

Po takich akcjach czuję się, jakby ktoś na mnie nakrzyczał po czym zatrzasnął drzwi przed nosem

 

pozdrawiam

Edytowane przez lethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo aalen jest przez duze M i czerwony :)

a Syler jest przez małe m i niebieski :) ale bez jr. widać idzie wiosna.

 

a miejscie sobie te kolorowe nicki, ja chce kurde w robocie podwyżke :)

jesli jej nie dostane to po śniadaniu rozpoczynam strajk głodowy do obiadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ci odpowiedzieć na to pytanie jednakże poprosze wczesniej o owe wypunktowanie jak i te tematy (twoje zdanie sugeruje jakoby było ich więcej niż dwa).

Jak mi to tu przedstawisz postaram się kulturalnie powiedzieć dlaczego zostały te tematy zamknięte

 

np tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/87310-syler-odwolac-czy-nie/page__st__60

"zamknięty na prośbę piotrus-g"

To samo temat z "podziękowaniami"

 

Moim zdaniem to jest lekka głupota zamykać tak kontrowersyjne tematy. Dajcie ludziom się wyładować, wyżalić czy co tam kto chce. Potrwa to kilka dni, nawet tygodni, ale ostatecznie może doprowadzić to do oczyszczenia atmosfery. A tak dusicie w ludziach emocje, po czym oni naturalne dają im ujście w innych tematach. Nie wspominając już o powstawaniu dziesiątek innych tematów, poruszających w zasadzie zbliżone kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że sączenie jadu nikomu jeszcze nie pomogło. I nie rozwiązało żadnych problemów. Zaproponowałem w temacie jak i na PW użytkownikowi Azahielowi, aby założył nowy temat z pożegnaniem w odpowiednim dziale, a ja po proszę Aallena o skasowanie poprzedniego tematu. Azahiel nie skorzystał z propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np tutaj http://forum.mp3stor...ie/page__st__60

"zamknięty na prośbę piotrus-g"

To samo temat z "podziękowaniami"

 

Moim zdaniem to jest lekka głupota zamykać tak kontrowersyjne tematy. Dajcie ludziom się wyładować, wyżalić czy co tam kto chce. Potrwa to kilka dni, nawet tygodni, ale ostatecznie może doprowadzić to do oczyszczenia atmosfery. A tak dusicie w ludziach emocje, po czym oni naturalne dają im ujście w innych tematach. Nie wspominając już o powstawaniu dziesiątek innych tematów, poruszających w zasadzie zbliżone kwestie.

 

Już spieszę sie z wyjaśnieniami. To sa dwa tematy a gdzie co najmniej 3 ? Mówiłeś o kilku ??

Pierwszy temat został zamknięty ponieważ znów zaczał sączyc się tam jad i chwila dłuzej a kilku uzytkownikow by sie pokłóciło. Moderator jest tez od wygaszania dyskusji, ktore moga przyczynic sie do łamania regulaminu i wzajemnej nienawiści inaczej ktoś powie ze nie zareagował kiedy była ku temu okazji.

Wyładowanie emocji ? Polecam wyjśc pobiegac lub złoic komus tylek w grze komputerowej a nie wsrod ludzi. To tak jakbym wbiegł do hipermarketu i dał komuś po głowie.

 

Kwestię drugiego tematu wyjaśnił poniekąd Syler.

 

Szanowni koledzy, ci którzy uważają podobnie jak lethe. Zamknęliśmy raptem 2-3 tematy w ostatnim czasie. To jest nic ponieważ wystarczy wejsc na byle jaki warez by przekonac się ze u nas ma sie totalna hulanke, swawole a tylko czasami w 2% jakis zly moderator próbuje tą wolnośc słowa ograniczac.

 

Rozumiem gdyby moderatorzy z wami nie rozmawiali, zamykali tematy, bili pałką i stanowiło by to z 50% ogółu to faktycznie byłby to powód do narzekania ale tworzenie na siłę problemu jest nie w porządku. Jeśli chcecie cichej i brutalnej moderacji z prawdziwego zdarzenia gdzie a avatar większy o 1kb od określonej wielkości się dostaje ostrzeżenie to zapraszam na darkwarez.pl. Tutaj tak nie bedzie chyba ze ktos swoja postawą zapagnie rzeczowości, konkretności w ocenie jego poczynań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MathU rejestrując się na forum przyznajesz prawo administracji do decydowania o takich kwestiach.

 

7.1. Porządek na forum pilnowany jest przez administrację forum - administratorów i moderatorów.

 

7.3. Decyzje dotyczące działania forum należą do administracji forum.

 

7.4. Decyzje dotyczące kwestii niesprecyzowanych w niniejszym regulaminie należą do administracji forum.

 

Jeśli jednak masz wątpliwości co do słuszności tych decyzji masz prawo do:

 

7.5. Odwołanie od decyzji moderatora można składać do aministratora. Decyzja administratora jest ostateczna.

 

7.6. Pisząc na adres adminia@mp3store.pl można skontaktować się bezpośrednio z administratorem forum.

 

Oczywiście Administrator nie będzie rozpatrywał wszystkich spraw i pierwsze kroki musisz kierować do moderatora, jeśli to nie przyniesie skutku to do Moderatora głównego. Jeśli tego nie zrobisz to Administrator nie ma nawet obowiązku rozważyć twoich próśb

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MathU gdybys nie zauwazyl uzytkownik aallen ma patent na nieomylnosc i wszechwiedze. Nawet ten temat byl juz raz zamkniety, bo po co on komu ?

Przy okazji sam fallow kiedys zwracal uwage na ten temat

http://forum.mp3store.pl/topic/66197-wygrzewanie-sluchawek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GigereE

 

Ma prawo decydować. Decyzje nie muszą się podobać. Jak widać Aallen nawiązuje dialog i wysłu****e wszystkich uwag (choć nie musi). Nie wiem skąd te oskarżenia?

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE,

 

Teraz wam cos zaprezentuje. GigereE, napisał w swoim poście. Użytkownik aallen ma patent na nieomylnośc i wszechwiedze.

Gdybym był teraz upierdliwy, lub bylbym modem z wareza (MathU chocdzi mi o tym osoby, forum nie ma tu znaczenia) stwierdziłbym że jest to pomówienie (pomówienie jest złamaniem regulaminu i jest karalne). Chyba ze przedstawiłby mi jakiś dowód na to że mam patent na nieomylnośc i wszechwiedze. Jak wiadomo takiego patentu nie ma nikt wiec sprawa jest oczywista. Ponaddto ma to w pewien sposób pokazac jakoby jestem bufonem i ja to ten najlepsiejszy a inni to dno. Ostrzezenie murowane.

 

Po o ta agresja ? Jesli chcesz zakonczyc swoja działalnośc na forum pisz do mario. Czy moze chcesz ja zakończyc z pompą i koniecznie komuś próbowac ubliżac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam, dlaczego nie pozwolicie użytkownikom wysączyć, tego jak to nazwaliście, jadu? Zakładanie kagańca powoduje, że zbiera się w ludziach jeszcze więcej jadu. W Polsce, gdzie przez długi czas panowała cenzura (poniekąd dalej panuje), nie można było mówić co się myśli, ludzie są szczególnie przewrażliwieni na takie akcje zamykania im ust.

 

Jeżeli ktoś posiada jakieś negatywne emocje związane z tym konkretnym forum, to bieganie czy złojenie komuś tyłka w grze komputerowej jest tylko półśrodkiem. To nie oczyści atmosfery. Co więcej, to może nawet ją zaostrzyć.

 

Jeśli w taki sposób chcecie walczyć z jadem na forum, to gwarantuje wam, że będzie go coraz więcej. Chyba, że dążycie do tego, by większość niezadowolonych użytkowników opuściła.

 

Zamknęliście 2-3 tematy, ale jakie? Te, które budziły najwięcej emocji. Naturalne więc, że te emocje będą przenoszone w inne wątki. Jak tu można normalnie rozmawiać o sprzęcie, gdy dusi się w sobie tyle goryczy (czy jak wy - moderatorzy - na to mówicie jadu)?

 

Jak już napisałem, dać ludziom się wygadać, "oczyścić" z tych niepożądanych emocji, a Ci którzy (jak uważacie) kłócą się dla samego kłócenia - w końcu im się znudzi. Próbami "uciszania" użytkowników nie prowadzicie do "wygaszania dyskusji" - wy ją zaostrzacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE,

 

Teraz wam cos zaprezentuje. GigereE, napisał w swoim poście. Użytkownik aallen ma patent na nieomylnośc i wszechwiedze.

Gdybym był teraz upierdliwy, lub bylbym modem z wareza (MathU chocdzi mi o tym osoby, forum nie ma tu znaczenia) stwierdziłbym że jest to pomówienie (pomówienie jest złamaniem regulaminu i jest karalne). Chyba ze przedstawiłby mi jakiś dowód na to że mam patent na nieomylnośc i wszechwiedze. Jak wiadomo takiego patentu nie ma nikt wiec sprawa jest oczywista. Ponaddto ma to w pewien sposób pokazac jakoby jestem bufonem i ja to ten najlepsiejszy a inni to dno. Ostrzezenie murowane.

 

Po o ta agresja ? Jesli chcesz zakonczyc swoja działalnośc na forum pisz do mario. Czy moze chcesz ja zakończyc z pompą i koniecznie komuś próbowac ubliżac ?

 

Kubuś ale ty taki jestes : ) - powiem wiecej powinieneś być - panowie szef musi być, ale Kuba powinien nie tylko wspierać sie na tym co dostaje od moderatorów i nie słuchać tylko ich autoryzacji "faktów", a równiez słuchac nas userów. Z drugiej strony Kuba twoje przykłady są do bani, jak wyobrażasz sobie dyskusje? Tu wychodzi ze tylko jeden kierunek jest słuszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności