Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] KPP vs. SHP5401 vs. UR40


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

skradziono mi CAL'e i teraz naprędce przed wyjazdem chciałbym kupić słuchawki. Rozważam 3 następujące opcje:

-używane KPP w stanie idealnym poniżej stówy kupione z pewnego źródła w styczniu tego roku -- cena 84zł

-nowe ur40 w Mp3store za 139 zł

-nowe SHP5401 kupione w sklepie, do którego mam 2 kroki za 89 zł

 

Z tym że: słuchawki głównie do Samsunga Galaxy S i laptopa z kartą Realtek High Definition Audio. Więc źródła są bezsprzecznie mizerne. Zakup CAL'i był nieprzemyślany, potem doczytałem że takie urządzenia nie są w stanie ich napędzić i rzeczywiście - nie słyszałem szczególnej różnicy między CAL'ami a innymi na korzyść Creative'ów.

 

Słucham głównie jazz'u i klasyki, niemal tylko. No i czasem Hip-hop ale to nie jest kryterium.

 

A może coś innego? Budżet - może i by był większy ale tak jak piszę - nie zamierzam przepłacać za słuchawki skoro nie będzie różnicy (tak jak było w przypadku Aurvana)- żadnych wzmacniaczy nie mam, muzyki słucham dużo w domu a także na zewnątrz i do tego mają się nadawać. Przy czym nie muszą być zamknięte. Wygląd raczej nie ma znaczenia

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź, bo tak jak pisałem, muszę coś kupić na cito. Z góry dzięki

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z UR40? Czytałem że dużo lepiej grają niż KPP. Rozmawiałem też z pracownikiem mp3store i on z kolei powiedział mi że ur40 mogą zdecydowanie bardziej rozładowywać przenośne źródło dźwięku.

Jestem chętny na KPP ale jeszcze nie wiem jaką cenę bym wynegocjował, jeśli 100-110 to może warto dołożyć te 3 dyszki do nówek ur40? Bo jeśli uda mi się je wyrwać za powiedzmy 8 dyszek to raczej wezmę ze względu na cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze kwestia tej awaryjności KPP. Wszystkim znajomym się popsuły. Owszem jest ta dożywotnia gwara ale wiadomo - kilka tygodni bez słuchawek a także te opłaty manipulacyjne

 

Dzwoniłem jeszcze do wrocławskiego mp3store i tam szczególnie do jazzu i klasyki polecał mi pan akg k420..

 

EDIT: Te KPP to za 84 zł

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPP awaryjne? Moje mają ok. 10 lat i wyglądają jak nówki. No, ale są ludzie, którzy nawet stalową kulkę są w stanie popsuć. :ph34r:;) Jedyne o czym słyszałem, to pękający pałąk, ale tylko w wersji Anniversary.

 

Weź pod uwagę, że żadne z ww. słuchawek nie będą dobrze tłumić dźwięków otoczenia (praktycznie wcale). Sam jednak przez parę lat używałem KPP, jako słuchawek "na miasto", ale dobierając jednak na wyjście raczej cięższy repertuar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPP to dobry wybor. ale ta dozywotnia gwarancja.... powiem tak, mam KPP i raczej bym kupil drugie niz bawil sie w te platne dozywotnie gwarancje. stare KPP zostalyby na "czesci". oczywiscie jesli chodzi o drozsze modele sprawa juz wyglada inaczej, wtedy taka gwara moze byc bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi 3 pary KPP się popsuły...możesz zdradzić jak udało ci się mieć jedne na 10 lat ...

Kupiłem. I mam. :P W KPP jedyne "naprawy" w tym czasie, to wyjmowanie włosa lub innego paprocha, jeśli się dostanie na membranę, pod osłonę przetwornika i powoduje charczenie, jakby miały zaraz paść. Za pierwszym razem nawet myślałem, że to już koniec. :)

 

Staram się po prostu szanować sprzęt i tyle. Nie ściągam słuchawek jedną ręką, nie rzucam po kątach, nie szarpię za kabel, nie noszę po kieszeniach z kluczami, etc. Ale też jakoś nadmiernie się nie cackam. Jeśli coś ma wadę - to padnie, mówi się trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma swoje KPP chyba juz z 6 lat. raz mi upadły z wysokosci 1.5 metra. pekł plastik przy zawiasie. skleilem i jedyne co to sie teraz nie skladaja muszle do srodka. zadna strata. ale to byl wypadek z mojej winy, gdyby nie spadly bylyby sprawne do dzis. inna sprawa, ze nie uzywam ich codziennie. graja moze na 1/5 czasu, tego co slucham. kwestia wg mnie dbania o nie. w szczegolnosci o laczenie kabla z mini jackiem. tak jak w kazdych innych sluchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

KPP to dobry wybor. ale ta dozywotnia gwarancja.... powiem tak, mam KPP i raczej bym kupil drugie niz bawil sie w te platne dozywotnie gwarancje. stare KPP zostalyby na "czesci". oczywiscie jesli chodzi o drozsze modele sprawa juz wyglada inaczej, wtedy taka gwara moze byc bezcenna.

 

tak, ale co koss ma w swojej ofercie wartego uwagi z wyzszej polki? raczej niewiele :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności