Skocz do zawartości

Porównanie Fiio E6, E7, E11, cMoy, digiZoid, EA PA2V2, SM A10, AirHead


BisQiK

Rekomendowane odpowiedzi

A propo recenzowania słabych produktów. Pamiętam, że kiedyś, kiedy byłem jeszcze zapalonym PSX-owcem i kupowałem PSX Extreme pojawiła się na łamach działu listowego wypowiedź kogoś z redakcji wyjaśniająca trochę ten problem. Słabe recenzje (tj, oceny poniżej 4-5 w skali 10-stopniowej) pojawiały się rzadko, bo w zasadzie nie było na nie zapotrzebowania. Nikt nie kupi produktu ocenionego na 1 czy 2, a dla wydawcy czy bloggera napisanie czegoś takiego to strata czasu, przestrzeni i pieniędzy (które mogłyby zostać wykorzystane na zrecenzowanie czegoś innego). W audio jest podobnie. Pierwszy przykład który mi przychodzi do głowy - "jakie polecacie nauszne do 200 zł". Najczęściej pojawiają się AKG i CALe. Oczywiście w tej cenie dostaniemy np. Skullcany czy inne wynalazki, ale ktoś, kto chce kierować się półprofesjonalnymi radami z wyspecjalizowanego forum (jak i aktywny uczestnik życia danego forum) raczej nie jest targetem takiego produktu. Przecież nikt nie odwiedza internetowych portali i nie kupuje gazet, żeby w końcu kupić coś, co zostałoby przez recenzenta zmieszane z błotem. Na tej samej zasadzie nikt z czytających to forum nie kupiłby raczej kioskowych pchełek za 5 zł, a żaden szanujący się gracz komputerowy nie sięgnie po grę dodawaną do płatków śniadaniowych czy jubileuszowego numeru "Pani Domu".

Wydaje mi się, że to co wyżej napisałem jest też jednym z powodów, dla których końcowe oceny produktów recenzowanych na forach audio wahają się od "w porządku, choć spodziewałem się nieco więcej za tę cenę" do "łał, skaczę pod sufit, kupiłem już 3 pary tych SL-ek dla przyszłych pokoleń", a nie "Odradzam i nie poleciłbym nawet wrogowi, bo może doprowadzić do nerwicy lub zawału" do "jest bardzo dobrze, produkt godny polecenia." Hmm, tyle ode mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Fiio E11 jest zdecydowanie najlepszym wzmacniaczem ze wszystkich wspomnianych - słuchałem go i jest naprawdę świetny. Reszty nie miałem w rękach, ale sporo opinii mówi, że E11 jest najlepszy. A jeśli ktoś ma zamiar atakować E11 tylko dlatego, że akurat go nie lubi, to niech lepiej da sobie spokój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie atakuje E11.... jakich innych wzmacniaczy słuchałeś po za e11 z przedstawione w temacie testu?

 

sryy nie doczytałem... nie miałeś innych w ręku...

 

sporo opinii mówi, że E11 jest najlepszy

 

no i to jest argument. ;)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych. Ale czytałem wszystkie testy na Headfonii. To chyba wystarczający zasób wiedzy do wypowiadania się w temacie?

 

Najbardziej wartościowe są opinie osób słuchających.

Jeśli mówisz, że Fiio E11 jest lepsze, a nic innego nie słuchałeś z testu z tej recenzji to siejesz niezły zamęt.

Raz na shoutboxie padlo co się podoba bardziej E11 czy E6 - ponad 5 osób powiedziało, że woli E6, nikt nie był za E11 (wszyscy słuchali i jednego i drugiego). To tak na marginesie. Więc bezmyślna wiara w recki i argumentowanie tym to lekki przerost formy nad treścią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry MathU, ale chciałbym wrócić do tematu, nie oceniam twojego zasobu wiedzy.

 

Chętnie poznam zdanie innych co mieli okazje słuchać tych wzmacniaczy. Sam może bym pomyślał o którymś z nich. E11 ma więcej mocy i tylko w tym jest moim zdaniem lepszy, po za tym wyżej stawiam E6 bynajmniej nie ze względu, że go lubię, ale ze względu na współczynnik wielkość/cena/jakość dzięku/sposób grania. Jeśli chodzi o słuchawki 24om-70om które posiadam okazał się ciekawszy niż E11. E11 jest moim zdaniem klasę słabszy od zwykłego MxM, chodziłem z nim tylko z jednego powodu - wielkość/cena za jaką go nabyłem z 2 ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E11 ma więcej mocy ? A z której strony ? Przepraszam bateria ma 3,7V :) Jedynie kostka może więcej zaoferować, ale technicznie jedno i drugie jest na takim samym poziomie, różnice są w zastosowanych elementach, ja nie widzę problemu by takie E6 na tym samym OPAMP zagrał podobnie do E11 czy nawet E5. Jak ktoś rozbierał E11 wie, że dużo w środku nie ma :) Prosta konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E11 ma więcej mocy ? A z której strony ? Przepraszam bateria ma 3,7V :) Jedynie kostka może więcej zaoferować, ale technicznie jedno i drugie jest na takim samym poziomie, różnice są w zastosowanych elementach, ja nie widzę problemu by takie E6 na tym samym OPAMP zagrał podobnie do E11 czy nawet E5. Jak ktoś rozbierał E11 wie, że dużo w środku nie ma :) Prosta konstrukcja.

 

Nie posiadam wiedzy ze specjalistycznej. Ze specyfikacji wynika że E11 jest mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności