Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zakupy zagraniczne. Cło + VAT.


Troy

Rekomendowane odpowiedzi

hej, pytanie na rzecz znajomego który kupował przedwczoraj słuchawki przez amazon.pl w systemie fba (realizacja przez amazon). sprzedający to firma z chin zarejestrowana we francji (przynajmniej tak wnioskujemy z nipu) a na wygenerowanej przez system fakturze wyszczególniono opłacony vat w wysokości 20% (ponownie, stawka francuska). nie wiadomo z którego centrum logistycznego słuchawki wychodzą, ale względu na przewidywany tygodniowy czas dostawy prawdpodobnie z któregoś zlokalizowanego za granicą.

teraz część główna: czy w związku z powyższym konieczne będzie uiszczenie dodatkowych opłat w momencie odbioru lub przejścia? jeżeli tak to czy trzba będzie zapłacić całe 23% od zapłaconej przy checkoucie kwoty, różnica w wysokości 3% pomiędzy stawką w polsce i francji liczona od ceny przed naliczeniem podatku wyszczególnionej na fakturze czy coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 lipca wszystkie przesyłki z poza unii będą miały naliczany vat oraz cło nawet gdy deklarowana cena zakupu to 1( euro, usd, czy jakiekolwiek inne waluty) Jeżeli jest to przesyłka z kraju unii prawdopodobnie przejdzie bez jakichkolwiek opłat, ale wszystko zależy od celnika, który będzie tą paczkę odprawiał.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden z nas nigdy nie kupował nic na amazon w systemie 'realizowane przez amazon', więc nie mam pojęcia co wylądowała na etykiecie nadawczej - dane sprzedającego (chiny), dane sprzedającego z nipem (chiny + francuska rejestracja), adres centrum logistycznego w ue lub coś innego. paczka raczej na pewno idzie z europy i do tego załóżmy że nie jest to wielka brytania.

co w takim wypadku się może stać?

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

updejt mimo iż nikt nie odpowiedział, jako że ja odkopałem ten temat po trzech latach braku aktywności.

słuchawki przyszły, nie było żadnych opłat.

dodatkowe info: firma jest płatnikiem vat we francji, towar był dostarczany do centrum logistycznego w niemczech i stamtąd wyszedł, przy przekraczaniu granicy nie było żadnych uwag.

zakupiony przez kolegę model to https://www.amazon.pl/gp/product/B091DPFLSH

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności