Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne do 250 zł - Rock/Klasyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dość długiego czasu przybieram się do kupna słuchawek nausznych i cały czas przeglądam artykuły na Waszym forum.

Poszukuję następujących słuchawek.

Cena: do 250 zł - co nie znaczy, że nie mogą być też za ok. 100 zł (chętnie zaoszczędzę), jeśli zweryfikujecie moje wymagania i możliwości.

Poszukuję słuchawek, których będę używał przy komputerze do gier (potrzebna mi dobra topografia) oraz do muzyki: Klasyczna / filmowa (cała orkiestra) i Rock.

Komputer ma zintegrowaną kartę dźwiękową (Realtek ALC888).

 

Bardzo zależy mi na wygodzie (często bardzo długo korzystam z komputera).

 

Przyglądałem się tym modelom (i odnotowałem rzeczy, które mi nie pasują):

 

AKG k518 DJ - za ciasne; za mały komfort przy dłuższym użytkowaniu,

CAL! - za słaby i za krótki kabel - cena: 200 zł, a ile dodatkowo rekablowanie?

Shure SRH240 - nie do Rocka

Sennheiser HD 438 - czy nadają się do muzyki klasycznej?

 

Co powiecie o JTS HP525? Słusznie porównywane z Sennheiser HD-25? Ich ceny to odpowiednio powyżej: 200 i 770 zł.

Spotkałem się z jednym komentarzem, że HP525 uciskają, jakieś inne opinie?

 

A może ze względu na słabe źródło wystarczy Superlux HD 681 lub Panasonic HTX7?

 

Powiedzcie mi też proszę, czy w ogóle opłaca się kupować słuchawki w podanej przeze mnie cenie do mojego źródła? Może lepiej kupić tanią kartę dźwiękową lub wzmacniacz i tańsze słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Shure SRH240 - nie do Rocka? Mam je właśnie na uszach i do rocka to wole je od CAL. Z reszta w ogóle je wolę jeśli chodzi o brzmienie i to nie zależnie od gatunku muzyki (no może poza taką gdzie bas ma "wentylować kanały uszne").

Z tego co widzę to nie potrzebujesz jakiegoś super tłumienia, poleciłbym AKG K520, wygodne, nie grzeją zbytnio uszu no i dźwięk świetny, zwłaszcza przestrzeń. Mi się one dużo bardziej podobają niż HD681 nie mówiąc o CAL czy innych zamkniętych, którym brak tzw "powietrza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Shure SRH240 - nie do Rocka?

Spotkałem się z taką opinią w jakiejś recenzji - brak osobistego doświadczenia.

 

AKG K520 - ciężko jakąś recenzję znaleźć dla nich, ale opinie rzeczywiście pochlebne. Warte tych 230 zł? Postaram się je gdzieś przymierzyć (może wiecie gdzie je można znaleźć w okolicach Warszawy?).

 

Pod jakim kątem nie podobają się Tobie SL HD681? Wygody, czy dźwięku? (Jeśli ostatecznie bym brał jednak SL to i tak potraktowałbym je skarpetami).

 

Chciałbym też ponowić ważne pytanie: Czy do zintegrowanej karty dźwiękowej opłaca się kupować słuchawki do 250 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do K520, to warte tej kaski - bardzo fajnie grają, teraz nawet żałuję, że się ich pozbyłem (choć może kiedyś jeszcze na nie zapoluję). W każdym razie, mają sporo przestrzeni, takiego jakby powietrza. Ze wszystkich słuchawek, jakie do tej pory miałem, K520 grały najprzyjemniej, tj. z dobrym, acz podbitym basem, z szeroką sceną i niemęczącymi podkolorowanymi wysokimi. Do tego fajnie grają z odtwarzaczy, no i ogólnie w tej cenie ciężko jest dostać coś otwartego - raczej tylko tańsze, acz inaczej grające i bardziej wymagające Superluxy.

 

No i trzeba o nie dbać, bo nie raz ktoś tu pisał, że połamał się pałąk - choć nie wiem jak to możliwe, bo jakoś swoje używałem kilka miesięcy (wcześniej miał je ktoś inny) i nie było żadnych problemów. No, ale jak ktoś nie dba o rzeczy, to tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD681 nie podobały mi się przesadzone wysokie tony, zwłaszcza okolice 8kHz są mocno podbite, ale i wyżej tez jest dużo (zjeżdżałem na korektorze kilkanaście dB). W moim odczuciu maja tez gorsza przestrzeń niż K520, ale nie porównywałem ich "łeb w łeb" więc inne warunki tez mogły robić swoje. Wygoda ze skarpetami jak najbardziej OK ale i tak grzeją uszy dużo bardziej od K520. Dla mnie jedyna ich zaleta względem K520 to cena, no i może ciut dynamiczniejsze są. Sporo lepiej tez tłumią otoczenie przez co traci się wrażenie , że instrumenty grają w pomieszczeniu w którym jesteś a przenoszą wirtualnie do studia - ja wolę, żeby grały koło mnie. Oczywiście efekt ten nie występuje zawsze, tylko jak jest cicho wokół, ale właśnie tym mnie urzekły K520. Nie miałem niestety okazji słuchać HD681 w takich warunkach więc nie wiem jak one oddają ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam CAL, za aktualną cenę to jest śmiech na sali.

haha cos ci sie chyba pomylilo kolego ... za ta cene sa to jedne z najlepszych sluchawek.. a gdy zrobisz recabling to juz wgl graja jak sluchawki porownywalne do gornych polek. Oczywiscie jest wiele sluchawek djki , shurki , superluxy ale akurat CALe naprawde swietnie sie spisuja.

 

i wcalnie nie drogi jest recabling ... ja kupywalem kabel od forzy za 60zl 1.3m solone z najlepszego materialu wiec moj kabel jest teraz niezniszczalny ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności