Skocz do zawartości

Brainwavz M4 | MEElectronics CC51 | Brookstone CCD | Fischer Audio SB


ichris

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wychodzi na to ze IE8 to w zasadzie basu nie ma a gora jest przepiekna. K370 - sluchawki z niesamowita wrecz gora i powalajacym basem. Czysty wykwint - ktorego nie trawie. Szczerze zostaje przy audeo i brookstonach czy zyletach cyrkoniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1-ce basu jest za mało, a góra jest ostra i potrafi syknąć, z tym, że moje IE8 są trochę rozruszane, także nie wiem, czy Wy te opinie wydajecie na podstawie słuchawek dopiero co wyjętych z pudełka czy jak? Albo może wtykacie je w niewłaściwe grajki, jak J3, na którym IE8 grają jak słuchawka telefoniczna z dodanymi pikantnymi sopranami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je zakładasz tak jak kiedyś pisałeś - nie do końca wciśnięte do ucha to się nie dziwie, że masz takie odczucia. Jednak IMO to całkowicie bez sensu...

 

A po wciśnięciu w kanał słuchowy na chama (jak te wszystkie chińskie zatyczki), to też mam basowy huragan, ale przecież tak to te słuchawki zaczynają boleć w uszach po kilku minutach. Ich anatomiczne umiejscowienie polega właśnie na delikatnym umieszczeniu tipsa u wylotu kanału słuchowego, a nie wpychaniu doń części korpusu.

 

Także chyba już jesteśmy "w domu" z tym brzmieniem IE8.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkowicie zaprzecza idei słuchawek dokanałowych. Zacznijmy od tego, że izolacja wtedy nie istnieje i ponadto przynajmniej w moim przypadku nie da się tak tych słuchawek założyć jak piszesz, żeby się dobrze trzymały.

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się trzymają, taką mam budowę małżowin, a izolacja faktycznie jest słaba, ale to mi wisi akurat. Sennheiser nie bez kozery umieszcza w zestawie informację, że jakość dźwięku jest ściśle skorelowana ze sposobem "instalacji" słuchawek w uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie IE8 nie właziły zbyt głęboko i miały tendencję do wyślizgiwania się przy dłuższym odsłuchu. Izolacja była średnia, nie tandetna, a na to co piszą o poziomie izolacji na stronach bym uważał. k370 miały podobno świetnie izolować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie IE8 nie właziły zbyt głęboko i miały tendencję do wyślizgiwania się przy dłuższym odsłuchu. Izolacja była średnia, nie tandetna, a na to co piszą o poziomie izolacji na stronach bym uważał. k370 miały podobno świetnie izolować...

 

One izolują baaardzo przeciętnie. Trochę lepiej od BsCCD. Ale są też cholernie wygodne z Hed-ami :)

Chyba zrezygnuje ze sprzedania Silverów - podobają mi się również z nano 6g. Nie zamieniłbym ani FA SB ani BsCCD na AKG K 370. Przyznaje, że K 370 średnice mają fajną i to by było na tyle. Poza tym nie spotkałem równie wybrednych doków co do źródła... Tylko z X-em grały naprawdę nieźle.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie IE8 nie właziły zbyt głęboko i miały tendencję do wyślizgiwania się przy dłuższym odsłuchu. Izolacja była średnia, nie tandetna, a na to co piszą o poziomie izolacji na stronach bym uważał. k370 miały podobno świetnie izolować...

 

No właśnie K370 o wiele lepiej izolują.

 

Westone 3 - izolacja 25db

Senn IE8 - izolacja 25db

 

To też dużo mówi o sposobie instalacji.

 

Teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie IE8 nie właziły zbyt głęboko i miały tendencję do wyślizgiwania się przy dłuższym odsłuchu. Izolacja była średnia, nie tandetna, a na to co piszą o poziomie izolacji na stronach bym uważał. k370 miały podobno świetnie izolować...

 

No właśnie K370 o wiele lepiej izolują.

 

Westone 3 - izolacja 25db

Senn IE8 - izolacja 25db

 

To też dużo mówi o sposobie instalacji.

 

Teoria.

 

Tak samo teorią jest fakt, że twój sposób ich noszenia jest właśnie taki jak przewidywał Sennheiser ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.Lazio - tu chyba chodzi konkretnie o to "Note on the sound quality

The perceived sound quality and bass performance of the ear canal phones depends to a large extent on the correct fit of the ear canal phones in the ear. For best sound enjoyment, please use the supplied earpads."

Do tego "Always insert and extract the ear canal phones very carefully and slowly! Do not insert the ear canal phones too deep into your ears!"

Z czego jak widac przy uzyciu wyobrazni kiedy chwila o to wola , powstają dosc nowatorskie teorie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to możecie te IE8 wbijać sobie w uszy nawet młotkiem, ale proszę, nie piszcie później, że są zbasione, bo to będzie ten trzeci typ prawdy wg ks. Tischnera.

dobrze, będziemy pisać, że pięknie brzmią, jednak są bezużyteczne przez nie-istniejącą izolację w tym "pięknie-brzmiącym" ułożeniu słuchawki w uchu ;)

 

 

ciichooo, Panie Owco, co Ty tam wiesz ! pchełki wolisz, wiec nie wiesz co mówisz ;) !

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jak dla mnei to jeżeli nie złapie się seala na ie8 to one naprawde ładnie wybrzmiewają w górnych rejestrach ale w momencie gdy łapiemy izolację mamy gigantyczny mid bas hump i do tego stłumioną górę, bez życia, płaską, nie wiem nawet jak to określić.

Wolę już trochę kłującą i metaliczną w cc51 czy też szorstką z gorszym wybrzmiewaniem w shure 215 obie potrafią zaskoczyć ta w ie8 z izolacją jest dla mnie nie do przyjęcia w tej pólce cenowej. Dla mnie ie8 przy użytku domowym gdzie seal nie jest potrzebny są ok ale używając ich zgodnie z przeznaczeniem dokanałowych słuchawek są bez equalizacji beznadziejne po equalizacji przyzwoite ale na pewno nie za taką kasę.

 

Nie przepadam za westone 3 ale to jest porównywalny model, na pewno jako całokształt wyżej niż w3 i ie8 cenię sobie triple.fi nie wspominając już o earsonics sm3 czy dba02/b2 za którymi też ostatnio jakoś nie przepadam.

 

Generalnie ie8 to takie doki domowe bo z sealem w ich cenie można wybrać dużo innych, ciekawszych modeli. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało, że aby uzyskać prawidłowy dźwięk z doków/IEMów trzeba perfekcyjnie uszczelinić kanał słuchowy, ale OK.

 

Też tak myślałem i z przyzwyczajenia do innych IEMów źle je zakładałem. Ale IE8 są skonstruowane anatomicznie w ten sposób, że korpus spoczywa w małżowinie, a do kanału słuchowego wchodzi jedynie tips. Jak ktoś część tego korpusu na siłę chce wepchać w kanał słuchowy, to jest jego sprawa, ale niech się nie wypowiada o dźwięku tych słuchawek.

 

A izolację można znacząco polepszyć używając custom-tipsów, przy których użyciu jak widać korpus jeszcze mniej wchodzi w małżowinę, a wtykanie go na siłę ze standardowymi tipsami jest bez sensu i degraduje dźwięk.

 

3448679234_c0611d2f96.jpg

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po dłuższej przygodzie z Brookstone'ami stwierdzam, że nie ma dla mnie lepszych słuchawek do nano 6g. Wygodne, solidne, dość tanie i świetnie brzmiące. O ile z X-em bardziej podobały się równie dobre Fischer Audio Silver Bullet to z 6g Brooksy są znakomite. Jedyna wada to oczywiście słaba izolacja ale z tipsami Thomsona nie jest nawet tak źle. Pilot również świetnie się sprawdza.

 

Miałem okazje posłuchać Fischer Audio Tandem. Muszę przyznać, że świetnie się ich słuchało w domu. Mają bardzo relaksujące brzmienie. Jednak pomimo przyzwoitej izolacji dużo traciły uroku w warunkach miejskich m.in. dawało się wyczuć ubytki basu wśród otaczającego szmeru (np. silnika autobusu). Z Brooksami tak nie jest. Bas jest namacalny pomimo, że dochodzą dźwięki z zewnątrz.

 

SM E10 też mi ostatnio "wpadły" do uszu na dłużej. Nie ta półka co słuchawki z tytułu tematu ale dają radę. Mocny bas, wykonanie, wygoda i izolacja na dobrym poziomie. Z tańszych słuchawek bardzo dobra propozycja.

 

Ogólnie na ten moment zakończyłem gonienie za króliczkiem i czuje pewną ulgę. Podobnie było kiedy znalazłem połączenie X + FA SB ale chęć dalszego poznawania wygrała i tą drogą doszedłem do synergii 6g + BsCCD. Obydwa zestawy świetne i moje ulubione, które każdemu mogę polecić z czystym sumieniem :) A teraz z zakupami i testami mówię stop. I włączam muzykę... Na pierwszy ogień GnR - Paradise City ;)

Edytowane przez ichris
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję tylko kolumny i też mówię stop z zakupami, jeśli chodzi o słuchawki/playery/źródła/amp to już znalazłem swój ideał :). Ale testów sprzętu nie zawieszam. Wręcz przeciwnie regularnie postaram się zamieszczać na forum moje teksty.

 

E10 - bardzo fajne słuchaweczki ale nie w moim stylu. Grają w mniej wyrafinowany "dokowy" sposób niż brooky. Za to mają lepszą scenę-holografie niż bookstone. Nie mniej dużo bardziej cenie sobie brooky i umieszczam je na wyższej półce.

 

Połączenie brooków daje dużo przyjemności ze wszystkimi sprzętami ja posiadam. Najbardziej je lubię z T4 z racji, że ma ona najlepszą dynamikę ze wszystkich grajków które do tej pory przesłuchałem i na tych słuchawkach to słychać. Połączenie bardzo udane i można słuchać właściwie każdego rodzaju muzyki. Z pilocika nie korzystam bo przeważnie odpalam album i zapominam, że mam słuchawki w uszach i grajka w kieszeni :), no ale nie przeszkadza, że jest, komuś jak widać się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Minęło od kwietnia sporo czasu :) W między czasie miałem przyjemność przetestować JBM MJ800. Przez ponad tydzień byłem lekko zszokowany tym jak mogą grać słuchawki za 50 zł. Brookstone wylądowały na ten czas w szufladzie a ja chodziłem w uszach z JBM i na twarzy z "bananem". W pierwszych dniach, kiedy zabierałem sobie tą "tanią chińszczyznę" wszędzie ze sobą, zdarzało mi się zapominać jakie mam słuchawki w uszach. Kilka razy złapałem się na tym, że z wielkim zdziwieniem stwierdziłem, że mam w uszach JBM-y a nie BsCCD. Po jakimś tygodniu zaczęły wychodzić na powierzchnie pewne wady tych uroczych słuchawek. Spora ilość efektu mikrofonowego została skutecznie zmniejszona przypięciem krokodylka już w pierwszym dniu. Ale na obecność efektu zasysania (mild driver flex) już niestety rady nie ma. Tzn. byc może byłaby ale wiązała by się z zastosowaniem innych, twardszych i mniej wygodnych tipsów niż HED16. Również izolacja nie powala na kolana. Jest zwyczajnie przeciętna. Co do samego dźwięku to czasami bas jednak nie dorównywał klasą do tego w BsCCD. Nie da się ukryć, że miałem okazję posłuchać kilkanaście par droższych doków i tu bas zwyczajnie niekiedy odstawał od tego co mogą zaoferować np. K370, FA SB o Brookach nie wspominając. Ale były to sporadyczne sytuacje bo zazwyczaj dźwięk bardzo podchodził pod mój gust: zrównoważony, z obecnym basem ale nie przeładowanym i z bardzo, naprawdę bardzo dobrymi wokalami(!). Jakość dźwięku i wykonania są zbliżone do tego co oferują 3x droższe SoundMagic E10. JBM-y mają mniej basu i jest on czasami jakby trochę płytszy za to wokale bardziej podobają mi się w JBM. Jakbym miał wybierać między tymi dwoma słuchawkami to nie wahałabym się ani przez moment. JBM to killer w swojej klasie cenowej z aspiracjami do walki z 3x droższymi konstrukcjami. Polecam.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś aby na próbę wziąć custom tips? Izolacja pójdzie tylko na plus a o degradacji dźwięku nie ma mowy. Kabel również można wymienić, nawet w dokach, tylko przy cenie JBM to koszt tego będzie dwa razy droższy niż same słuchawki warte :)

 

A wypowiesz się co do sceny? Głębia, szerokość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności