Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki DO 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakupić słuchawki nauszne/wokółuszne? zamknięte. Ich źródłem zazwyczaj będzie komputer stacjonarny, póki co na Realteku HD, aczkolwiek niedługo najprawdopodobniej zakupię również kartę z serii Audigy. Mój budżet to maksymalnie 200zł, więcej nie dam rady zapłacić. Gatunki jakich słucham, to przede wszystkim Eletro-House, Tech-House, oraz Rock lub trochę dobrego Rapu. Czytając wiele opinii oraz recenzji, spodobały mi się modele tj.

- AKG K518DJ (aczkolwiek nie jestem do nich przekonany)

- Sennheiser HD205

 

Czy moglibyście mi coś poradzić, podpowiedzieć? Nie jestem znawcą tematu, jednak lubię posłuchać muzyki na dobrym jakości sprzęcie, oraz nie potrafię zadowolić się byle jakimi słuchawkami.

Edytowane przez eNse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Creative Aurvana Live w tej cenie mieszczą się idealnie i napewno sie nie zawiedziesz ja sam mam je już prawie 2 lata i nie narzekam mają mocny bassa a do tego rodzaju muzyki powinny nadawać się idealnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał - CAL!-e są najlepsze w tej cenie (ja swoje kupiłem za 204zł na allegro). Warto przypomnieć że bebechy mają te same co kosztujące ok 600zł Denony...

Ja sam CAL!-e posiadam i polecam.

 

Wysłano z HTC Sensation Z710e z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam je około 2 lat i nic im nie jest zwykle słucham w domu chociasz miałem je kilka razy w szkole. Pare razy przyciołem przewód i działają wydają się w miare mocne jeśli w miare się o nie dba. Pomyśl także o Superlux 668b dostaniesz je już od 135 zł a też słyszałem że bardzo dobrze grają chociasz sam ich nigdy nie słyszałem :) Mój kumpel miał hd205 i jak słuchał na moich creativach to mówił że cale lepiej grają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłem się, i stwierdziłem, że zależy mi na słuchawkach najlepiej wokółusznych, raczej zamkniętych, będą to słuchawki używane w domu, słuchać będę głównie rapu oraz house'u. Odpadają K518DJ, CAL'e, oraz Superluxy, ze względu na ich konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłem się, i stwierdziłem, że zależy mi na słuchawkach najlepiej wokółusznych, raczej zamkniętych, będą to słuchawki używane w domu, słuchać będę głównie rapu oraz house'u. Odpadają K518DJ, CAL'e, oraz Superluxy, ze względu na ich konstrukcję.

Czemu skreśliłeś CAL i SL? One są wokółuszne. Jeszcze do listy dopisz SL HD661, Shure SRH240, Panasonic RP-HTX7, albo napisz dokładniej czego szukasz to się zredukuje ilość propozycji. A jak mają być raczej zamknięte choć niekoniecznie to jeszcze masz półotwarte SL HD681

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL Skreśliłem ze względu na półotwartą konstrukcję właśnie, CAL'e ze względu na to, iż piszą że obecnie sprzedawane CAL'e to nie to samo, co kiedyś, natomiast K518DJ ponieważ nie chcę słuchawek przenośnych. Shure wydają się całkiem ciekawe, poczytam recenzje o nich.

 

Superlux HD-661 - jak jest u nich z izolacją dźwięków?

Edytowane przez eNse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam ten wątek, i chciałem się zapytać, ponieważ nie mogę tam znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Mam dużą głowę, a pałąk nie jest w nich regulowany, co w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził najpierw je przymierzyć, bo może być jak z CAL - niby wokółuszne, ale dla osób z dużymi uszami już nie do końca, bo po prostu pady okazują się za małe.

Jeśli chodzi o rozmiar uszu to faktycznie lepiej przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CALe odradzam, zwłaszcza jak masz dużą głowę, dla mnie one były niewygodne, grzały strasznie uszy i się ich pozbyłem

jak chcesz zamknięte to polecam Superluxy 662 lub 669 - w tej kategorii cenowej nie znajdziesz słuchawek oferujących lepszą jakość dźwięku, główną wadą superluxów jest to, że mają tendencje do sybilizacji, ale wystarczy drobna korekta na EQ albo cieplejsze źródło, żeby ta wada nie była odczuwalna

661 brzmią bardzo dobrze, ale dla mnie te słuchawki są dość niewygodne i wymagają długiej dość "jajowatej" głowy bo mają długi pałąk na minimalnych ustawieniach więc muszle mogą się opierać na żuchwach, co nie jest przyjemne na dłuższąmetę

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No właśnie.. na pewno nie ja :D Wydaje mi się że skończy się to tak, iż znów zakupię jakieś low-endowe słuchawki, ponieważ nie mam pomysłów co wybrać, w każdych lepszych słuchawkach jest jakieś "ale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że low-endowe słuchawki tym bardziej będą miały jakieś "ale". Jeśli zależy ci na jakości dźwięku to lepiej zdecydować się na któreś z wymienianych. Do każdych słuchawek trzeba się przyzwyczaić. :) Musisz tylko się dobrze zastanowić na jakim kryterium ci najbardziej zależy. Ja ze swej strony mogę tylko polecić SL 661. Jedyną niewygodą jaką można w nich zauważyć, że przy dłuższym słuchaniu mogą nieco pocić się uszy ;)

Edytowane przez Agnes87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności