Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do ok.200zł-Audio-Technica ath-sj55?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w wyborze słuchawek nausznych w cenie do 150zł 200zł. Chciałbym, aby były to takie, w których można się wybrać na miasto, do autobusu itp. Mają się zgrywać z odtwarzaczem SONY NWZ-A828.

Edytowane przez olek513
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to dostaniesz np. bardzo dobrze grające Superluxy 668b - ok.135 zł lub ewntualnie możesz dopłacić to 50 zł i kupić Creativy Aurvana live za 200 zł które moim zdanie bardziej nadają się na miasto są poprostu ładniejsze i do tego grają świetnie :)

Edytowane przez Endemit2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny profil - czysty dźwięk, wokale i głębszy bas, ale jak możesz to dopłać do SJ55, chociaż w tej cenie to już też wchodzisz w AKG K518

ja uważam, że ciepłe słuchawki dobrze się zgrywają z większością źródeł, takie CALe np. zagrają ci dobrze niemal ze wszystkim i zatuszują odchylenia źródła. problem to jest głównie z jasnymi przy wyborze źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to za brzmiało? nie one są przecież dość inne, to było nawiązanie do lepszego zgrywania się ciepłych słuchawek ze źródłami, a kolega tutaj mówi tylko o odtwarzaczu a nic nie mówi jakiego brzmienia słuchawek by chciał... nie kumam trochę tego podejścia... to kupujesz słuchawki swojemu koledze odtwarzaczowi sony czy sobie? :blink:

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do znudzenia polecę zmodowane Panasonic RP-HTX7.

Ostatnio porównywałem parę słuchawek w tych granicach cenowych (używane): SRH240, HTX7(mod), CAL, K518DJ, K430, i Plattany. W mojej ocenie brzmieniowo w takiej kolejności jak napisałem, przy czym pierwsze 3 prezentują zbliżony poziom a następne są już trochę niżej (tez zbliżony poziom). Oczywiście to subiektywna ocena - zależy co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mocnym basem z tych co wymieniłem to Urbaneras Plattan, ewentualnie popatrz za Philipsami SHL5800 lub trochę tańsze SHL8800 i jeszcze Sony z serii XB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś napisać, czy jest ogromna różnica w jakości dźwięku pomiędzy akg k518 a sony zx300? Przyznam, że sony mi się bardzo podoba i z tego co słyszałem to są wygodne ale nie wiem jak jest z jakością dźwięku. Natomiast przy akg to wiem, że jest wyśmienity dźwięk ale podobno mocno uciskają. Proszę o pomoc.

 

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jutro chciałbym zamówić słuchawki do 200zł. Co powiecie a Audio-Technica ath-sj55? A może jakieś inne do ok. 200zł polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym (podobnym) temacie znaleziono Sony XB 500 w okazyjnej cenie, sądzę, że to będzie najlepszy wybór (cena/brzmienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endemit2- myślałem o aurvanach ale nie za bardzo podobają mi się. Najbardziej przypadły mi do gustu te Audio-Technica ath-sj55 ale nie wiem czy byłby to dobry wybór. A te sony nawet mi się podobają ale na zdjęciach wydają mi się duże.

A jakie ze słuchawek do ok. 200zł na których przyjemnie słuchałoby się i rocka i jakiejś muzyki dance/klubowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka Panasonic RP-HTX7, zwłaszcza po zmodowaniu - wtedy (dopiero wtedy), w mojej opinii, są lepsze od CAL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś SJ5 - jak dla mnie grały trochę dziwnie, taki jakby pogłos zwłaszcza na średnich (panasonic bez wygłuszenia tez go mają ale mniej) i słabe (mało) najwyższe tony (ok 12-14 kHz). Ale poza tym całkiem przyjemnie się słuchało. Zapewne w SJ55 poprawiony będzie ten pogłos (nowa obudowa) ale niedobór wysokich pozostanie (te same przetworniki). Z tym, że na ulicy to tych najwyższych nie potrzeba, bo i tak nie słychać. Takie AKG K430 tez mają ich mało, ale na ulicy w ogóle tego nie słychać. Poza tym jeśli nie używa się innych słuchawek, które tych tonów mają więcej, to zupełnie się tego nie zauważa - kwestia przyzwyczajenia. Mi osobiście ze słuchawek zamkniętych do 200 (lub niewiele powyżej) najbardziej się podobają Shure SRH240, Panasonic RP-HTX7 modowane, CAL - właśnie w takiej kolejności jak wymieniłem. Niedługo będę miał też okazję przetestować Superluxy HD661.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATH-SJ55 mają brzmienie jasne i ciepłe. Scena dość szeroka, ale płytka.

 

Co do wygody - IMO bardzo wygodne, mogę słuchać kilka godzin, bez zmęczenia uszu, mimo że są to słuchawki nauszne. Lekkie, łatwo składane, dobrze izolujące i dobrze trzymające się na głowie. Oczywiście YMMV w zależności od kształtu głowy i małżowin. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z bassem przy tych AT??? Bo potrzebuję do nano 2 który raczej jest lodowaty a moja dziewczyna jest lekkim bassheadem (to ma być prezent dla niej) xD

To raczej celuj w Urbanears Plattan - tam basu nikomu nie zabraknie a z chłodnym grajkiem powinno być w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności