Skocz do zawartości

Walkman Z1000 (podejście drugie)


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.head-fi.org/t/593935/review-sony-walkman-z-1000-a-sweet-mainstream-portable-player

 

Raczej śledźcie inne fora zamiast gadać co można odpalić na jakim sprzęcie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My "semi portable" setup! LOL

 

Przynajmniej szczerze ;) poza tym to aż mi się nie chce wierzyć, że nie ma fizycznych klawiszy next/prev...

 

 

@up... no nie wiem bo pamiętam, że główny zarzut wobec X-a to była bateria i czas ładowania a teraz wygląda to następująco:

 

audio:

X~33h vs Z~14h

 

czas ładowania:

X~3h vs Z~5h

 

 

Przy zabawie X-em i częstym włączaniu ekranu batka trzyma (w zależności od egzemplarza) jakieś 20-25h max więc w Z nie spodziewałbym się dobicia do 10h...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tez gdzieś testy czasu działania przy uruchomionych aplikacjach. Przy dużym obciążeniu procka i właczonym WiFi Zetka chodziłą 3 godziny i 45 min, czyli niespecjalnie długo

Ciekawie natomiast jak będzie ona grała. Z opini wynika, że brzmi raczej jak rozwinięcie serii X/ 840 . A cytat:"Owning an iPad 2 and having owned a iPod touch 4G, I can safely say that these devices don't come close to the SQ put out by this little gem." dobrze wróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze opinie dzieliłbym przez 2 albo przez 3 bo zazwyczaj są mniej lub bardziej emocjonalne. Druga sprawa, że od T4G są lepiej grające grajki jak chociażby s:flo2 więc to akurat żadna sztuka pobić taczkę... tym bardziej, że jest sporo osób dla których dźwięk Xa > T4g/nano 6g ;) i pewnie by się znalazło trochę takich, dla których Zune HD > T4g.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mega poręczne :D

 

8c8425f5_Untitled.jpeg

 

 

Ja wciąż nie znalazłem porównania dźwięku do X-a. Ciekawi mnie czy będzie miał gaplessa... Ostatnio polubiłem słuchać koncertówek na n6g :) Myślałem, że to bzdet ale spodobał mi się taki ficzer :D

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony wydając nowego flagowca poszło zupełnie inną drogą niż wydając Xa. Xik miał przedewszystkim grać, dodatki w postaci

przeglądarki internetowej i WiFi były tylko (sredni działającymi) dodatkami. Zetka ma byc w pełni multimedialnym odtwarzaczem.

Te1,3 cala dodatkowego ekranu (względem Xa) napewno zapewni większy komfort przy korzystaniu z internetu czy chodźby

ogladaniu filmów. Nie mam tez co do tego watpliwości, ze jako "kieszeniowy" grajek bedzie dużo mniej poręczny od Xa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, że od T4G są lepiej grające grajki jak chociażby s:flo2 więc to akurat żadna sztuka pobić taczkę... tym bardziej, że jest sporo osób dla których dźwięk Xa > T4g/nano 6g ;) i pewnie by się znalazło trochę takich, dla których Zune HD > T4g.

 

Pewnie. Wielu osobom bardziej spodobają się słuchawki od Dr.Dre od ATH-A900 lub będą woleli swoją wierze LG z bass boostem od high-endowego zestawu Onkyo czy Denon. Dźwięk jest subiektywną sprawą. Można mówić "wiele osób to..." ale znajdzie się "wiele osób tamto" a takie wypowiedzi to po prostu szum informacyjny. Dla mnie przy odpowiednim dobraniu słuchawek to ZuneHD=SonyX=T4. Każdy po prostu gra na swoją modłę. Choć o ile Zune HD i T4 można porównywać brzmieniowo, to X gra w zupełnie inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dlatego myślę, że Z musi zagrać wyraźniej lepiej od T4G czy Zune HD aby był sens wydawać za niego ~1400 zł bo chyba gdzieś tyle będzie kosztował w wersji 32GB... Ale jeśli dla kogoś głównym argumentem przeciw X-owi była bateria i czas ładowania to w Z jest tylko gorzej pod tym względem :/

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Sony udostępnia swoją najlepszą jakość dźwięku w takich "wszystkomających" badziewiach, a urządzenia tylko do muzyki z długim czasem działania olewa. Widać zapotrzebowanie rynku mija się z życzeniami takich osób jak ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Pod tym względem apple miażdży Sony taką szufelką czy nano... Ale tu mamy klasyczny przykład walki Googla z Apple, Androida z iOSem... Jedni chcą pokazać drugim na co ich stać a że wszytkomające badziewia ludziska kupują to mamy możliwość zakupu coraz większych kobył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T4 nie jest taki wielki, chyba że to przelicznik audiofilski gdzie wszystko przelicza się razy 10x. A bateria trzyma 30h audio. Ja jak słucham to mam wrażenie że bateria w ogóle nie schodzi. No i ma system :) Całkiem możliwe że Z1000 gra lepiej od T4 ale pod względem ergonomii to far far away...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Syler. Jeżeli miałby to byc grajek dla kogos kto np duzo jedźi pociagiem to pojawia sie koniecznoś byc moze

codziennego ładowania. Wtej kwestii zdecydowanie lepiej spisze się produkt Apple. Jeżeli ktoś zaś chciałby jak to bodajże też Syler

kiedyś napisał "przenośnego minikomputerka" to lepszy może okazac się produkt Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszych standardach, patrząc na nowe Cowony czy na Sony Z to rozmiary T4g faktycznie trzeba uznać za dość ergonomiczne chociaż to grajek, który wielkością niczym nie różni się od telefonów... Pobiegać już z nim się raczej nie pobiega... Na rower też raczej odpada. W dobie smartphonów, które i tak większość ma w jednej kieszeni nie widzę sensu powielać ich funkcji i nosić równie duże albo większe urządzenie jak Z w drugiej kieszeni... O ile smartphony w wersji 4 calowej czy nawet 4,3 jeszcze rozumiem to rozmiary grajków powyżej 3 cali to dla mnie przerost formy nad treścią. No ale ja mówię za siebie czyli osobę, która chce grajka do słuchania muzyki ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiegać już z nim się raczej nie pobiega... Na rower też raczej odpada.

 

Ale że jak? Że ktoś zabrania? :)http://allegro.pl/pokrowiec-na-ramie-ipod-touch-3-4g-iphoneprestige-i2082661324.html

Mi go po prostu szkoda by było używać go w takich celach. Miałbym nano 6g i też szkoda by mi było brać do takich zastosowań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sony Z też pewnie się pojawią pokrowce i też nikt nie zabroni z nim biegania... Powodzenia.

 

Nano 6g wrzucę do kieszeni i mogę biegać - nic mu się nie złego nie stanie. Na rower wrzucę go to sztywnego etui po Brainwavz M2 (zmieści się bez problemu) i na rower też go wezmę bez obaw :) Tak samo szuflę, E2 czy clipa+. Dla mnie optymalna wielkość i ciężar grajka to i9 czy E30 ale mniejszy też może być. Szkoda, że trendy idą w drugą stronę...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie dałbym rady wziąć, ale szkoda by mi było... tak rozwaliłem IFP. "wrzucając do kieszeni &Go" Do takich spraw za groszową sumę kupiłem Z5 który gra bardzo fajnie, a nie muszę się o niego martwić, że coś się stanie.

 

Zobacz sobie jakieś "stare" filmy z lat 80tych gdzie biegano z boomboxami na ramieniu ;p

 

albo walkmanami ;)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dużo akumulatorów zenętrznych, które coś tam mogą przedłużyć pracę takiego urządzenia.

 

Ale cóż, taki jest urok Androidowców! Fajnie, wrzucać wszystko z najwyższej półki, w połowie tego nie wykorzystując, a drugą połową wykorzystując baterię w ciągu kilku godzin normalnego użytkowania! Jejeje :blink:

Edytowane przez MetalBoy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności