Skocz do zawartości

Wybór wysokiej jakości zestawu: słuchawki/głośniki/karta do 5000zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w wyborze zestawu do komputera który będzie na podobnym poziomie i wszystko będzie pasowało. Po dość dokładnym zapoznaniu się z oferta rynkową w tym przedziale aktualnie wziął bym następujący sprzęt:

1.Słuchawki: Sennheiser HD650 (przestrzeń to dla mnie priorytet)

2.Głośniki: Solo 7C ( tu mam największe wątpliwości, nie oczekuje cudów, ale boje się ze rozczaruje się porównując do HD650. Interesują mnie zestawy 2.0 ew. 2.1)

3.Karta dźwiękowa: Asus ST

4. Amplituner/DAC zewnętrzny do którego podłacze PS3 i TunerTv oraz wyżej wymienione kolumny i słuchawki. Nad tym punktem zupełnie się nie zastanawiałem i liczę na Wasze sugestie.

 

 

Zestaw ma służyć do gier, muzyki (różnej głownie HH), filmów. Dodam też, ze ma posłużyć na min. 5 lat.

Proszę o opinie i propozycje. Dzięki za poświęcony czas.

Pozdrawiam

Edytowane przez rafalinho007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czego będziesz częściej używał, ps3/tv czy komputera? Oraz słuchawek czy głośników?

2. Moim zdaniem lepiej sobie darować wbudowaną kartę dźwiękową, jeśli chcesz też kupić zewnętrzny dac i amp. Wtedy puszczasz sygnał po usb/optyku/coaxialu i masz więcej pieniędzy na dac/amp.

3. Słuchawki dajmy na to kupisz za 1,5k pln. Masz 3,5k na resztę.

4. Głośniki: myślę, że aktywne monitory będą lepsze od typowo komputerowych. Moje propozycje: Alesis m1 mk2, KRK RP5/RP6 (1200/1400/1800[przynajmniej tyle było kiedy ja kupowałem) Słuchasz HH, a te mają najciekawszy bas w tej cenie.

5. DAC i AMP: zależnie od głośników masz 1700-2300, możesz sobie pozwolić na bardzo dobry DAC oraz head-amp dopasowany do twoich gustów i słuchawek. Tu Ci nie pomogę, gdyż mało się znam na tym temacie, a znajdziesz na tym forum wiele osób które są w stanie Ci pomóc.

 

Więcej informacji znajdziesz po angielsku na head-fi.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności