Skocz do zawartości

Rockbox Dla H10 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba bym nie sięgnął po to rozwiązanie jako perwszy śmiałek. wink.gif

 

użytkownicy H100 i H300 czekają na to z wytęksnieniem... :) bo uniezależnia to firmware od dysku twardego - szybciej się załącza i eliminuje całkowicie firmware by iriver ;) tylko że wtedy każde wrzucenie daily builda to "dość ryzykowny" update a nie skopiowanie paru plików na dysk ;)

 

ja mam wrażenie że to "już działa" tak wogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kurcze zainstalowałem rockboxa, ale jest dużo trudniejszy niż orginalny firmware, możem mi ktoś napisać jak tam np. uruchomić dyktafon i radio?? Moja sugestia to może ktoś z nudów napisałby polską instrukcje obsługi do rockboxa na h10 6GB i wrzucił na forum :) Czekam na to z utęsknieniem.

Aha i jest tu wogóle już w rockboxie możliwośc odpalania filmów z dźwiękiem?? Jak uruchomić wogóle w nim filma?? Trzeba wgrać dodatkowy plugin?? Skąd go wziąść?? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zainstalowałem rockboxa, ale jest dużo trudniejszy niż orginalny firmware, możem mi ktoś napisać jak tam np. uruchomić dyktafon i radio?? Moja sugestia to może ktoś z nudów napisałby polską instrukcje obsługi do rockboxa na h10 6GB i wrzucił na forum :) Czekam na to z utęsknieniem.

Zmień w ustawiniach menu na język polski i może będzie Ci łatwiej to wszystko ogarnąć ;)

Instrukcja do Rockboxa ma chyba ze 100 ston w pdfie więc komuś musiało by się baaaardzo nudzić, żeby to chciał tłumaczyć :lol:

 

Aha i jest tu wogóle już w rockboxie możliwośc odpalania filmów z dźwiękiem?? Jak uruchomić wogóle w nim filma?? Trzeba wgrać dodatkowy plugin?? Skąd go wziąść?? Z góry dzięki za odp.

Z dźwiękiem jak narazie jeszcze nie. Jak będziesz miał najnowszego daily builda to na pewno plugin umożliwiający odtwarzanie filmów już tam jest.

Rockbox umożliwa odtwarzanie tylko plików o rozszerzeniu .m2v czyli zawierających obraz (videostream) zakodowany w standardzie MPEG-2. Żeby przekonwertować pliki możesz skorzystać z VLC kodera, którego ściągniesz stąd http://www.videolan.org/ i będzie jeszcze potrzebny plik VLC-transcode.bat (znajdziesz >>tu<<) do którego po rozpakowaniu przeciągniesz plik video i przekonwertuje ci go do właściwego formatu (możliwe, że będziesz musiał plik edytować, żeby ustawić właściwą rozdzielczość, gdyż standardowo jest ustawiona 320x240).

 

Zapewne w niedalekiej przyszłości będzie możliwe odtwarzanie również dźwięku a zwłaszcza na odtwarzaczach o dwu rdzeniowych procesorach tak jak to ma miejsce w przypadku H10, który ma procesor PortalPlayer 5020 stanowiący dwa układy o częstotliwości taktowania 75 MHz. Również ipody na których da się zainstalować Rockboxa mają procesor PortalPlayer. Rockbox wykorzystuje obecnie tylko jeden rdzeń więc jest nadzieja, że jeżeli poradzi sobie z dekodowaniem video w pełnej szybkości - docelowo planowane jest osiągnięcie 25 fps (PAL framerate) i może 29.97 fps (NTSC framerate). Drugi układ wtedy odpowiedzialny byłby za dekodowanie audio, buforowanie danych z dysku, etc.

Sprawa wygląda gorzej na odtwarzaczach opartych o układ Coldfire (H300 i X5) gdzie główny procesor (140MHz) musi udzwignąć wszystko. Ale i tutaj też widać, że rzeczy mają sie całkiem nieźle bo z początkowych ok 9 teraz osiąga się średnio 17fps przy pełnowymiarowym ekranie na moim H320.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z mp4 na h10? wciąż mi nie odtwarza muzyczki w tym formacie. wiecie moze coś na ów temat?

 

ostatnim razem jak sprawdzałem, to dekoder AAC działał zupełnie dobrze tylko na Rockbox + iPod... na pozostałych odtwarzaczach (czyli H100 i H300) działał "po prostu" dobrze (do 128kbps bodajże) - prace nad nim trwają...

 

Rockbox nie jest jest w stanie oczywiście, odtwarzać plików z iTunes (DRM AAC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze wgrałem ostatnio rockboxa* i szczerze mówiąc bardzo się zdenerwowałem, bo większość utworów się poprostu cieła i buforowało dysk chyba co jakies mniej wiecej 15s - straszne, spróbuje za jakis czas wgrac nowego rockboxa moze naprawią tą wade, jest to tym bardziej beznadzieja, że cieły mi się utwory mp3, które chyba powinny być dekodowane perfekcyjnie bo przecież to najpopularniejszy format.

 

A do tego nie mogłem dojść do tego jak sie uruchamia dyktafon i radio z pod Rockbox, może mi to ktos napisac??

 

Póki co wgrałem znów orginalny firmware, poczekam aż rockbox będzie działał stabilnie, nie będzie ciął utworów, będzie odtwarzał filmy z dźwiękiem, będe umiał włąćzyć radio i dyktafon :P Wtedy to nic mi więcej nie będzie potrzebne :)

 

*wersja z dnia 29.10.06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po paru probach jest juz wśród szcześliwych posiadaczy rockbox'a na swoim odtwarzaczu. i zaskoczył mnie nawet bardzo. znajduje sie w nim duzo ciekwawych a czy praktycznych funkcji to sie dopiero okaze po czasie korzystania.

 

pytanie:

 

1. gdzie trzeba dodawać skórki

2. pliki z muzyka mozna "wkładać" do głównego katalogu czy mozna je pochowac w innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic dodatkowo instalować do rockboxa, żeby przeglądać za pomocą tagów, ale i tak jest lepiej przeglądać pliki jako dysk, bo w rockboxie długo wczytuje tagi. Zupełnie odwrotnie niż w orginalnym firmware. W orginalnym jak się chodzi z pod menu browser to długo wczytuje, a tu z kolei to szybko śmiga :lol:

 

A jeśli chodzi o to granie to nie mam pojęcia, mój się raczej nie grzał z rockboxem. A co Ci się grzeje?? Sama bateria?? czy dysk??

 

W sumie to pieprzyć rockboxa, skoro nawet się radia i dyktafonu nie da uruchomić :blink: Jak go dopracują to można będzie wgrywać, a narazie to co mi po firmware'u ze zbędnymi bajerami, a bez podstawowych funkcji :( i na dodatek bateria chyba krócej 3ma :( Poczekam i wgram za jakiś miesiąc może się coś zmieni na lepsze :)

 

A i jeszcze jedno. Pytałem tu na forum czy można miec dwa firmware powiedzieliscie, ze normalnie są dwa. Ale mi chodzi o to czy można by było przy starcie playera wybierać które chce się uruchomić rockbox czy orginalny. Byłoby fajnie, a dla programistów od rockboxa to chyba nie taki duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Pytałem tu na forum czy można miec dwa firmware powiedzieliscie, ze normalnie są dwa. Ale mi chodzi o to czy można by było przy starcie playera wybierać które chce się uruchomić rockbox czy orginalny. Byłoby fajnie, a dla programistów od rockboxa to chyba nie taki duży problem.

Cierpliwości, narazie nie ma możliwości wyboru firmware przy starcie playera ale jako, że chyba wszystkie obsługujące Rockbox odtwarzacze mają tą możliwość to wkrótce się to zapewne zmieni :)

 

Własciwie to jest jeden sposób, ale odtwarzacz musi byc podłączony do komputera:

H10:/system folder zmiana H10.mi4 -> H10_rockbox.mi4 i H10_original.mi4 -> H10.mi4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem co tomcio2519, mój H10 z rockboxem grzeje sie niesamowicie... :( Cała tylna ściana playera robi się ciepła i raczej nie grzeje się bateria tylko cos w środku, prawdopodobnie dysk... Ale szczerze mowiąc to boję się trochę, żeby się nie uszkodził, wiec wrócilem do orginalnego firmware. Jest realne zagrożenie lub rozwiązanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapewne narażę się tą wypowiedzią wszystkim miłośnikom RockBox'a, ale jak dla mnie to:

 

-ma jak najbardziej ciekawe funkcje, tylko co z tego jeśli na H10 nie obsługuje ani radia ani dyktafonu..

[EDIT: zwracam honor- 18.12.06 dodali obsługę nagrywania z możliwością wyboru formatu, bitrate'u więc jest zdecydowanie lepiej niż w oryginale- max bitrate 320kb/s vs. oryginalne 128]

-działa wolno- próba włączenia Equalizera, słuchanie muzyki, i próba grzebania w menu kończy się skokami przy odtwarzaniu kawałka

- niestety nie jest jakoś szczególnie intuicyjny jeśli chodzi o nawigację, żeby nie powiedzieć, że jest niewygodna.

 

Pozostaje zgodzić się z przedmówcą

Jak go dopracują to można będzie wgrywać, a narazie to co mi po firmware'u ze zbędnymi bajerami, a bez podstawowych funkcji

 

[EDIT:]

PODOBNO dziś dodali także możliwość Dual Boot'a mnie niestety wywala coś takiego:

Rockbox boot loader
Version: 20060905-094
iriver H10
ST65021FX
Partition 0: 0x0B 476
Lenght: 6D1DC
Checksum: 2CBC087
Model name: h10_
Sum: 2CBC087

 

 

Może ktoś ma jakieś pomysły- bo wtedy byłbym niezmiernie uradowany- z jednej strony Mnogość funkcji RB a z drugiej prostota i funkcjonalność Orginal FW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post a więc witam wszystkich :)

 

Preparing for dual booting to the original firmware (optional) 

The original iRiver firmware is contained in an encrypted file. At this moment, Rockbox isn't able to decrypt this file in real time so it needs one that has already been unencrypted. This file is made from the original firmware file (H10.mi4, which you may have renamed Original.mi4 in the installation steps above). Note: If the file was erased or overwritten without any back up, then Rockbox will obviously not be able to load it. 

There are so many different versions of the original firmware that it would be absolutely unpractical to try and cater to all of these. You will need to use the tools and instructions Rockbox provides to decrypt the file on your own. 

From windows: 
Go to http://daniel.haxx.se/sansa/mi4code.html and download the 0.9.24-beta windows binary .zip archive. 
Unzip it to c:\mi4code 
Rename the mi4code_0_9_24_beta.exe file in that newly created folder to simply mi4code.exe. This will make it's usage more convenient. 
Copy the original iRiver .mi4 file (the one you may have renamed Original.mi4) to that same directory. 
Enter the command prompt ('start button' -> 'run' -> type: cmd in the box and press enter) 
Type: cd \mi4code 
Type: mi4code decrypt -s Original.mi4 OF.bin 
Using the UMS trick, copy that newly created OF.bin file into the System folder of your player.

 

Postępowałem dokładnie według tej instrukcji i wszystko ładnie działa.

Zeby uruchomić orginalny firmware wystarczy przytrzymać podczas uruchamiania przycisk wstecz (<-) dopóki nie pojawi się napis loading original firmware :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie co prawda ładuje do pieknego pulpitu z napisem Rockbox ale nic dalej pisze na dole jeszcze ver CVS-061218 ale z tego co wiem to to tylko oznaczenie wersji co z tym mam zrobic a jak przytrzymam przycisk wstecz przy włanczaniu wyswietla taki komunikat:

Rockbox boot loader

Version: 20061219-15....

iriver H10 5/6GB

St650211Fx

Partition ) : 0x0b 476.....

Loading orginal firm........

Rockbox error: -6

 

 

co z tym zrobic nie reaguje na zaden przycisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze tak pod soba, ale nie słysze zadnej odpowiedzi.

 

 

Poradziłem sobie z rockbox'em natomiast nadal nie działą mi orginalne oprogramowania wie ktos jak pozbyc sie błedu przy ładowaniu??? prosze o instrukcje.

 

 

Życze wszystkim wesołego sylwestra i szczesliwego nowego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności