Skocz do zawartości

Który odtwarzacz będzie lepszy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Zwracam się do was z ogromną prośbą o pomoc w wyborze odtwarzacza.

 

Przejżałem już to forum, poczytałem trochę recenzji poprzez google i zgłupiałem :). Mam kilka

na oku, ale wpierw podam preferencje:

 

 

-Nie zalezy mi na odtwarzaniu mp4

-Nie musi być ładny, bateria nie musi byc jakas super

-Ma przedewszystkim dobrze grać, nie zniekształcać dźwieków, posiadać pozadny EQ,

miec jakies nowinki poprawiajace dzwiek

-Słucham muzyki głównie z Flac'ów

-Poprzednio uzywałem Sanscy clip+ (Na pewno nie kupie nic Sandiska, Sansa spalila mi sie pod 3 dniach uzytkownia) dźwięk bardzo mi się podobał, chwilowo korzystam z tel. samsunga i5700''poweramp'', tez jest spoko, ale chcialbym coś lepszego...

-Musi miec serwis na terenie Polski

-Sluchawki ktore posiadam to akg k317, uzywam tylko pchelek

-Budzet to w maksie 220zł

-Do różnego typu muzyki z wyłączeniem techno, glownie reggae, hiphop, electronic,

murzyńskie bębenki ;)

 

Rozwazane modele:

 

Samsung FM YP-Z3 4 GB

Philips GoGear ViBE 4GB

Philips SA3VBE04KN/02

 

Proszę o pomoc, czy ktorys z tych odtwarzaczy się nada, czy moze polecicie cos fajnego.

Dzieki z gory za pomoc, fajnie ze powstalo takie forum, ktore zrzezsza ludzi, ktorzy maja

sporą wiedze na temat audio i mozna sie poradzic.

Edytowane przez minisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzyki głównie z Flac'ów

 

Aha... słuchasz Flaców na pchełkach... poradzę Ci coś... szkoda miejsca na flaci na sprzęcie przenośnym. Za dawnych czasów były różne spory na temat używania różnych formatów, że niby jedne grają lepiej inne gorzej i ludzie cieszyli się jak mogli FLAC używać. Wszystko to wynika z tego, że nie było dobrego "codecu" i to nie kompresja psuła dźwięk tylko słabe codeci. Obecnie najnowsze codeci grają bardzo poprawnie i nie usłyszysz różnicy między FLAC a @192. A w stosunku do @320 już na pewno. Zakładam też, że nie słuchasz jakiś realizatorskich majstersztyków, tylko jakąś popularną muzykę. Tym bardziej kompresja ma dla Ciebie mniejsze znaczenie. Tak więc śmiało kompresuj i upychaj muzyczkę na grajka i ciesz się ilością albumów na grajku.

 

miec jakies nowinki poprawiajace dzwiek

 

Stwierdzenie "poprawić dźwięk" u osób obeznanych budzi ironiczny uśmieszek na twarzy. To co masz w pliku nagrane tego już nie poprawisz. Możesz co najwyżej zmienić walory odsłuchowe, ale w sensie rzeczywistym oznacza dalsze zniekształcanie dźwięku, więc słowo "poprawianie" jest trochę nie na miejscu. Spokojnie są EQ i efekty które nie psują za bardzo dźwięku a powinny się Tobie spodobać. ;)

 

Sluchawki ktore posiadam to akg k317, uzywam tylko pchelek

 

Nie mówię, że te słuchawki są złe... ale szczyt jakości to to nie jest. Więc jak chcesz wskoczyć na wyższy poziom zaopatrz się w coś lepszego. A jak mają być tylko pchełki to teraz są jakieś fajne i tanie które kładą na łopatki PK1 ale nie pamiętam jak się nazywają. MrSheep pewnie pamięta bo to był chyba jego temat o nich.

 

Myślę, że dla Ciebie fajnym grajkiem byłby ten:

http://allegro.pl/samsung-yp-q3-8gb-mp4-xvid-radio-okazja-i2058318190.html

 

Dźwięk na pewno kładzie na łopatki twój telefon i clip+. W dodatku ma DNSe który nie psuje dźwięku za bardzo a daje bardzo fajne efekty. Cena jest b.dobra jak na funkcjonalność którą oferuje.

 

A clipa oddaj na gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mają być tylko pchełki to teraz są jakieś fajne i tanie które kładą na łopatki PK1 ale nie pamiętam jak się nazywają.

A nie Blox M2c?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności