Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Nierówność padów to znana przypadłość tego modelu - na tyle, że gdy rozważałem zakup, pracownik krakowskiego oddziału mp3store odradzał mi wysyłanie tego na gwarancję, bo nie gwarantuje, że kolejny egzemplarz będzie miał lepiej ;) Niemniej jednak, można coś z tym zrobić przez serwis - spytaj WojtkaC, on komuś pomagał w załatwieniu tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE PRoC !

 

Nierówność padów to znana przypadłość tego modelu - na tyle, że gdy rozważałem zakup, pracownik krakowskiego oddziału mp3store odradzał mi wysyłanie tego na gwarancję, bo nie gwarantuje, że kolejny egzemplarz będzie miał lepiej ;) Niemniej jednak, można coś z tym zrobić przez serwis - spytaj WojtkaC, on komuś pomagał w załatwieniu tego.

 

Dzięki.

A prawda li to, że wymieniają na nówki w razie zniszczenia, nawet z własnej winy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem jak zakończyła się ta wojenka, ale jeśli nadal nie wiecie jak to rozwiązać mam pewien pomysł: uwolnię was od tego kłopotu i odkupię te K550, oczywiście po odpowiednio okazyjnej cenie - biorąc pod uwagę zdewastowany stan wizualny ukazany na wcześniej umieszczonych, wstrząsających zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojenka zakończyła się podpisaniem traktatu pokojowego.

Niestety bardzo spodobało mi się brzmienie tych słuchów i postanowiłem je zatrzymać. Prawdopodobnie na dłużej niż ich poprzedni właściciel. Stąd może moje większe przywiązanie do ich stanu.

 

W zasadzie nie mam im niczego do zarzucenia poza delikatnie metalicznie musującą górą i bardzo płaską, choć szeroką, sceną.

 

W kwestiach estetycznych i ergonomicznych natomiast kłopoczę się obecnie sflaczałym prawym padem. Jednak tym razem nie obwiniam za to żadnego z forumowiczów, a jedynie sfrustrowanych pracowników PRoC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierówność padów to znana przypadłość tego modelu - na tyle, że gdy rozważałem zakup, pracownik krakowskiego oddziału mp3store odradzał mi wysyłanie tego na gwarancję, bo nie gwarantuje, że kolejny egzemplarz będzie miał lepiej ;) Niemniej jednak, można coś z tym zrobić przez serwis - spytaj WojtkaC, on komuś pomagał w załatwieniu tego.

 

Mnie pomagal (skutecznie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mp3store prawdopodobnie już nie mają, ale możesz zadzwonić i spytać (ja tam słuchałem, ale mnie ściągali na zamówienie). Na pewno jednak są dostępne w Saturnie w Galerii Krakowskiej. Niestety, tylko w gablocie, trzeba więc prosić o wyjęcie, i znosić pukający palec obsługi. Polecam odsłuch jedynie, gdy na zmianie jest brunetka w okularach, bo wysoka blondynka to wredna sucz i będzie się czepiać "co tak długo".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chciałbym posłuchać tych słuchawek przed zakupem. Jak myślicie, czy jest szansa na wypożyczenie ich w jakimś sklepie do przesłuchania w domu?

 

Pozdrawiam

d

 

kupujesz w np rms i masz 10 dni na odeslanie. w zasadzie w kazdym sklepie tak jest ;p odluchasz na spokojnie, pod swoim torem. jedynie koszty wysylki trzeba bedzie pokryc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni na odesłanie w stanie nienaruszonym. moze byc problem ze zwrotem jak je juz tylko rozpakuje.

 

Sprzęt można użytkować w obrębie tzw. "zarządu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję (jeśli można to tak nazwać) słuchawki np. z Merlin.pl. Ceny znacznie lepsze niż RMS. Za żadne koszty transportu nie płacę, bo odbieram w punkcie i zwracam też w punkcie :) Ze zwrotem nigdy problemu nie miałem, raz nieco się obawiałem, bo nie dało się do końca doczyścić welurowych padów, ale w przypadku K550, biorąc pod uwagę sposób pakowania jak i konstrukcję słuchawek, to zostawienie na nich "śladów użytkowania" wymagałoby sporego talentu albo zastosowania rozwiązań siłowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chciałbym posłuchać tych słuchawek przed zakupem. Jak myślicie, czy jest szansa na wypożyczenie ich w jakimś sklepie do przesłuchania w domu?

 

Pozdrawiam

d

 

kupujesz w np rms i masz 10 dni na odeslanie. w zasadzie w kazdym sklepie tak jest ;p odluchasz na spokojnie, pod swoim torem. jedynie koszty wysylki trzeba bedzie pokryc.

 

Przy zwrocie masz nawet prawo żądać oddania kasy za koszty przesyłki poniesione w momencie zakupu. Ty pokrywasz tylko koszt odesłania produktu do sklepu gdy go zwracasz.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w iSpocie w katowickiej Silesi. Posluchalem K550 podpiete do Ipod Touch bodajze. Zagralo to strasznie slabo w porownaniu do tego co mam w domu. Nie nastawialem sie na "nie", myslalem wrecz, ze sie pozytywnie zaskocze, a tu kicha. Jedynie srednica byla czysta i w miare naturalna. Reszta mizernie.

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas byl jakis nienaturalny, krotki, pukajacy, gluchy, srednica calkiem niezla i na swoim miejscu, gora fatalna, krzykliwa, denerwujaca.

Sluchalem krotko, bo nie mialem zbyt duzo czasu, ale pierwsze wrazenie sie liczy. Szczegolnie w kontekscie ich super spasowania ze sprzetem przenosnym bijacym stacjonarke za xxx zl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w iSpocie w katowickiej Silesi. Posluchalem K550 podpiete do Ipod Touch bodajze. Zagralo to strasznie slabo w porownaniu do tego co mam w domu. Nie nastawialem sie na "nie", myslalem wrecz, ze sie pozytywnie zaskocze, a tu kicha. Jedynie srednica byla czysta i w miare naturalna. Reszta mizernie.

 

Całkowicie się zgadzam, parowanie tych słuchawek z niektórymi najnowszymi wynalazkami Apple jest marnym pomysłem. Porównywałem Cowona J3 z iP i to była przepaść na K550 na rzecz Cowona. Nie wiem, po co ludzie z Harmanna wciskają kit, że to jest dobra synergia.

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk

Dla wielu osób będzie to zapewne zaskakująca opinia, dla mnie nie :P

 

Jedni wolą kubańskie cygara, inni woń stóp. De gustibus.

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z iP4S góra po prostu tnie, zwłaszcza gdy słuchawki są świeże, a bas jest niczym kopnięcie w kartonowe pudło, więc mnie nie dziwią Twoje spostrzeżenia. Faktycznie z Cowonem J3 czy nawet z Sony X słuchawki te grają naprawdę miodnie, X7 jak się go ustawi też daje radę.

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz bez takich sarkastycznych manipulacji, Panowie, K550 grają absolutnie fenomenalnie z niektórymi, bardzo dobrymi źródłami portable w ramach pewnej szkoły reprodukcji, tj. szkoły idącej w detal, przestrzeń, powietrze przy zachowaniu wybitnej kultury brzmienia i barwy. Jeśli ktoś lubuje się w holistycznej, muzykalno-plastycznej filozofii brzmienia charakterystycznej np. dla ortodynamików czy Senków HD650 albo Philipsów Fidelio L1, temu K550 nie przypasują. Dla takiej osoby odsłuch na AKG K701 czy Grado GS1000 to już będzie czysta tortura, a nie słuchanie muzyki. Cóż w tym dziwnego? Tyle gustów, ilu ludzi.

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności