Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

No nie są takie miękkie jak oryginały, ale sam materiał jest OK.

Łatwo się zakłada dzięki temu wycięciu w ramce na której mocowany jest pad. Wystarczy włożyć w nie brzeg mocujący pad i przekręcić aż wejdzie na cały obwód.

 

Co do dźwięku, to trochę się na tych padach odchudza, dlatego warto rozkręcić słuchawki i wyjąć "korek", który siedzi z tyłu przetwornika.

Edytowane przez Perul
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2017 o 20:14, Suszec napisał:

Ja ostatnio kupiłem takie od Brainwavz i jestem mega zadowolony: https://www.brainwavzaudio.com/collections/accessories/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-sheepskin

 

Cena troszkę wyższa, ale myślę, że warto. 

A dźwiękowo jest nadal ok., czy też są jakieś zmiany?...tak wysokie pady ,bas nie ucierpiał na tym,a może zyskał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Soundman1200 napisał:

A dźwiękowo jest nadal ok., czy też są jakieś zmiany?...tak wysokie pady ,bas nie ucierpiał na tym,a może zyskał?

Wyższe pady to przede wszystkim odsunięta scena i odchudzenie średnich (ogólnie przekazu). Przybywa też najwyższych tonów. Basu raczej nie ubędzie, zwłaszcza tego niższego (bo wyższy trochę z dociążeniem średnicy jest powiązany), chyba, że pady będą mniej szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe porównanie z Superlux HD 681: 

Jest obecnie do kupienia w Niemczech w promocji za 75 eur:

https://www.mydealz.de/deals/akg-k550mkii-over-ear-kopfhorer-fur-88eur-oder-7480eur-fur-plus-mitglieder-ebay-1057173

Edytowane przez darck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Wyższe pady to przede wszystkim odsunięta scena i odchudzenie średnich (ogólnie przekazu). Przybywa też najwyższych tonów. Basu raczej nie ubędzie, zwłaszcza tego niższego (bo wyższy trochę z dociążeniem średnicy jest powiązany), chyba, że pady będą mniej szczelne.

Jest tak jak Perul pisze, chociaż najwyższych tonów moim zdaniem nie przybyło - tak jak sybilantów nigdy nie uświadczyłem w tych słuchawkach, tak nadal ich nie ma. Co do średnich to faktycznie się odchudziły, ale zarazem niejako oczyściły i stały się bardziej klarowne. Scena uległa minimalnemu rozszerzeniu, ale największą różnicą dla mnie jest precyzyjniejsze jej kreślenie. Co mam na myśli? A no, chodzi mi o to, że teraz każdy instrument ma własną przestrzeń i ma się wrażenie lepszego odseparowania dźwięków od siebie. Bas natomiast wręcz zyskał na ilości, ale charakterystyka pozostała ta sama. Porównywałem do wygniecionych i częściowo rozpadających się stoków, więc stąd duże różnice.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Suszec napisał:

Jest tak jak Perul pisze, chociaż najwyższych tonów moim zdaniem nie przybyło ...

Możliwe, tutaj zmiana wysokości padów nie jest zbyt duża, poza tym już na stockach przetwornik nie jest bardzo blisko ucha (co jest główną przyczyną obcinania wysokich).

Ten wzrost wysokich tonów zaobserwowałem w Fostexach T50, gdzie stockowe pady są bardzo niskie (mniej niż 1cm) a przesiadałem się na HM5.

Jest jeszcze jedna kwestia, że K550 wcale dużo tych najwyższych tonów nie mają (i te niższe wysokie je skutecznie zagłuszają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Czy jest tu ktoś z posiadaczy K550 mieszkający na śląsku (ew. okolice Krakowa)?
Jak każdy z nas- naczytałem się bardzo dużo dobrego o nich, jednak mam pewne obawy co do komfortu i złapania seala- mam niewielką głowę. Nie chcę popłynąć, więc marzę o przymiarce i niedługim odsłuchu. 
Mieszkam w Bielsku ale jestem mobilny do 70 km.
Wypożyczenie (z kaucją oczywiście) również wchodzi w grę.
Znajdzie się jakaś Pomocna Mordka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności