Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


od 2 dni jestem posiadaczem FiiO e07k i słuchawek AKG K550 mam pytanie odnośnie ustawień GAIN mam aktualnie ustawione na 12dB bo czytałem że przy impedancji tych słuchawek to jest odpowiednia wartość - będę wdzięczny jak ktoś mi powie czy idę dobrą drogą i ew wskaże właściwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się swojego słuchu ;)

 

Niektóre słuchawki mogą zagrać lepiej na wyższym napięciu, a inne nie, to zależy. Generalnie użycie dodatkowego wzmocnienia może zaingerować dźwięk, więc jeśli słuchawki tego nie wymagają to większość osób unika takiego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od 2 dni słucham swoich K551 na Citrone Tube Dac, autorstwa Tomasza Janiszewskiego POLSKI DIY.

Kapcie mi pospadały, jak to brzmi razem.

 

Citrone.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JD,

Mógłbyś trochę szerzej o tym urządzeniu?

Ewentualnie w jakim nowym wątku?

W necie nic nt nie znalazłem.

Pozdrawiam

 

 

To coś słabo szukałeś ;) Na HighFidelity jest test Cytryny autorstwa Wojciecha Pacuły. Wystarczy wejść na tamtą stronę i wpisać "citrone" w wyszukiwarce na głównej.

 

W sumie to Citrone Tube Dac miałem testować zaraz po jd1210 ale niestety nie wyrobię się czasowo :( bo sprawy w pracy mi się trochę pokićkały. Ale tak po cichu liczę, że jednak za jakiś czas CTD wpadnie w moje łapki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od 2 dni słucham swoich K551 na Citrone Tube Dac, autorstwa Tomasza Janiszewskiego POLSKI DIY.

Kapcie mi pospadały, jak to brzmi razem.

 

 

Słodko wygląda ten Custom Cute przy cytrynie, a w sumie mały nie jest :)

 

Ładna buda, świetnie się matowa blacha komponuje z drewienkiem.

 

8 kg żywego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem...

Moja małżowina uszna lewego ucha ociera/dotyka słuchawkę, i mnie do podrażnia...

 

Czytam na stronie, że modyfikacja powinna pomóc. Potrzebne będą grube gąbki profilujące. Niech ktoś mi powie - jak one wyglądają? gdzie takie kupie? to zwykłe gąbki z biedronki do mycia naczyń?

 

@ok już nieważne. Wsadziłem gąbki z hd201 i jest

Edytowane przez Xii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś słuchał ich na lumiach? Np. na 925? A także na fioo e17? Jestem mocno zainteresowany tymi słuchawkami, chciałbym je sobie kupić w zamian akg 242 hd, które mam obecnie (podłączone do fioo) i brainwabz dokanałowych, które służyły mi do lumii, ale obecnie się sypią na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie siedzę przed kompem w okularach i w 550 na głowie.Nigdy nie zwróciłem uwagi na to , że jestem w okularach.Tylko, że do kompa mam cieniutkie i lekkie, tytanowe oprawki, może dlatego nie czuję dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

chciałbym odświeżyć temat K550 i spytać Was jak one się mają do np.: SL HD330 albo CAL?

 

Mam powyższe modele ale zastanawiam się nad spróbowaniem czegoś z tzw. "wyższej" półki.

 

Wiem że nic nie zastąpi odsłuchu ale zawsze warto spytać, może ktoś miał i podzieli się opinią.

 

p.s.

Jeśli ktoś ma zamiar odpisać w stylu że to "nie ten poziom" to miałbym od razu prośbę o wyjaśnienie różnicy pomiędzy "poziomami" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę inaczej: K550 po rekablingu i modach to ten poziom co CAL po rekablingu i modach :) . Różnią się sygnaturą i sceną (w K550 jest bardziej odległa). Oczywiście mam na myśli dobrze napędzone jedne i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tygodniem przesiadłem się z rekablowanych Starquadem CAL!'i na AKG K550 i przyznam, że... nie byłem w pozytywnym szoku jakościowym odsłuchu. AKG na pierwszy rzut ucha brzmią lepiej w wysokich partiach pasma oraz daje się też odczuć, że bas potrafi zejść niżej niż w CAL i jest bardziej punktowy. Nie jestem zwolennikiem nadmiaru basu, więc właściwie ucieszyłem się też, że AKG nie mają tak porażającej głębi basu jaką miały CALe. Scena na rzecz AKG jest też dużo lepsza.

Mimo wszystkich tych plusów miałem odrobinkę wyższe oczekiwania. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew chłopaki!

 

@Cadavre, jakiej muzyki przeważnie/najczęściej słuchasz?

 

Byłem w MM i miałem okazje posłuchać K550 (i przy okazji K540) ale niestety na szybko i bez bezpośredniego porównania do CAL/HD330 ciężko tak z "pamieci" porównać. Najlepiej byłoby w domu, w spokoju i bez "gapiów" :-)

 

Na pewno K550 i K540 bardziej mi się podobały od Sony MDR-1R , Senków Urbanite XL i bodajże 598. Szkoda że w MM nie mają Beyerów, AT albo SoundMagic'ów :-(

Edytowane przez Finger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz, w MM produkty muszą wyglądać i ich nazwa musi dobrze brzmieć. Nie jest to żaden profesjonalny sklep i nie znajdziesz w nim słuchawek typu hifiman czy audeze, bo by ich nie sprzedali. W tych sklepach klient jest na 2 jak nie na 3 miejscu, pierwsze to oczywiście zysk ;). Soundmagiców nie mają pewnie z podobnych powodów tj. nazwa z niczym się nie kojarzy, a jak już ktoś poszpera w internecie to zobaczy china. Wybierze znane mu philipsy, sony czy tanie i badziewne sennheisery ( ale marka czyni cuda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że napiszę coś od siebie bo nie we wszystkim się z Tobą zgodzę. Nazwa w takich sklepach zapewne musi być rozpoznawalna (Sony, Philips, itp...), co do brzmienia, "SoundMagic" czy "Beyerdynamic" chyba brzmi całkiem nieźle? Owszem nie jest to sklep "wyspecjalizowany" (profesjonalizm każdego sklepu IMHO będzie zależny od konkretnych osób, które w nich spotkasz i ich profesjonalizmu). Czy klient jest na 2-im czy inszym miejscu, tego nie wiem, może i masz rację, ale wiem że każdy sklep chce i musi "zarobić", a żaden nie działa charytatywnie. Klient jeśli już się zmusi i poszpera w "internetach" to pierwsze co google mu zapoda to ceny, później pewnie jakieś opinie/recenzje ale na pewno nie to gdzie zostało wyprodukowane.

Na koniec prywatnie o MM. Czasem mają coś w dobrej, porównywalnej do netu cenie (kupowałem ostatnio Canon'a IXUS 265 dla żony i cenę mieli najniższą). Oczywiście że większość skierowana jest dla przeciętnego, przysłowiowego "Kowalskiego" i mają tego sporo na stanie, ale mają także towar z wyższej półki i na pewno więcej niż w MediaExpert, RTV Euro (przynajmniej w Rzeszowie).

Nieraz spotykałem się z opinią że MM to "chłam" (czy coś w tym stylu) i mocno mnie to denerwowało bo jakby nie patrzeć zawsze mogłem na miejscu oglądnąć, przetestować i zwrócić w ciągu 14 dni bez problemu. A towar taki sam co w innych sklepach. Na serwis w MM też nie mogę złego słowa powiedzieć.

W żadnym wypadku nie chcę być obrońcą MM czy innych sklepów ale trzeba znaleźć jakieś zdrowe podejście.


Miłego długoweekendowego odpoczynku :)

Edytowane przez Finger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty Audeze czy Hifiman nie trafiają do masowych sklepów typu MM, Saturn w żadnym kraju na świecie. Mają zupełnie inny target, są to produkty z grupy premium, skierowane do dość wysublimowanej grupy odbiorców ;) Dlatego ich dealerzy są dobierani w ostrożny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może wypowie się ktoś kto ma K550 po modach, wymianie kabla ?

A ja mam Perulową przeróbkę K551. Jest rewelacyjnie. Mimo tego, że napęd raczej z tych słabych (E07K) to dla mnie na chwilę obecną ich sygnatura to ideał.

Niedługo porównam z modowanymi CAL!, bo zamierzam je dać przeróbki. Niemodowane CAL to dla mnie fajna rzecz, ale w zupełnie inną stronę niż K551.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności