Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Padł Dysk W Karmie


ORczyK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

i stało sie.... wczoraj padł po blisko roku dysk w mojej karmie... :(

dziwna sprawa bo używałem jej tylko stacjonarnie podłączona była do pianocraft yamahy...

 

pytanie... czy można w prosty sposób wymienić w niej dysk... po rozebraniu stwierdziłem że jest to 2,5 calowy dysk - taki jak w laptopie, lecz wymiana bedzie problematyczna.

 

Ratował już ktoś swoją Karme w ten sposób? Czekam na jakieś wskazówki, najlepiej fotki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

łączę się w bólu... :(

 

w Karmie o ile dobrze pamiętam jest dysk Hitachi o "normalnym" laptopowym złączu... tylko że dysk jest mniejszy (krótszy)

 

ale jak najbardziej - możesz podłączyć cokolwiek co ma takie złącze i wejdzie do obudowy, sporo osób już tak Karmę ratowało, np. ja mam Karmę ze zmienionym dyskiem :)

 

http://forums-riovolution.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak najbardziej - możesz podłączyć cokolwiek co ma takie złącze i wejdzie do obudowy, sporo osób już tak Karmę ratowało, np. ja mam Karmę ze zmienionym dyskiem :)

 

Dziękuje za odpowiedź,

super że sie da!

szukałem na necie, jednak nie znalazłem żadnej instrukcji obsługi jak to zrobić...

które śrubki i w jakiej kolejności odkręcić a które nie...

 

jutro Idę kupić jakiś dysk 2.5 cala, i będę kombinował, jednak wole korzystać z doświadczeń innych niż sam eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, najpierw wykręć stary żeby móc porównać go z nowym!

 

pozatym co się właściwie dzieje? może "wystarczy" głęboki format?

 

http://www.schenkzoola.com/karma.htm

 

 

ok wielkie dzięki za linka, właśnie jestem po rozłożeniu i złożeniu Karmy - z fotkami to łatwizna.

 

co sie dzieje... cóż, dysk nie żyje, widze ekran 'starting' po czym nic sie nie dzieje...

a z wewnątrz wydobywają sie stuki.... czasem dysk zawiruje szybciej jednak dźwięk jest podobny to tego jaki wydaje szlifierka...

 

ale czego sie tu spodziewać skoro za grosze kupiłem karmę 'remafakturowaną' - znaczy fabrycznie odnowioną... będę ją ratował bo gra pięknie :) i jako jedyny chyba player ma wyjście na dwa 'czincze'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki za linka, właśnie jestem po rozłożeniu i złożeniu Karmy - z fotkami to łatwizna.

 

co sie dzieje... cóż, dysk nie żyje, widze ekran 'starting' po czym nic sie nie dzieje...

a z wewnątrz wydobywają sie stuki.... czasem dysk zawiruje szybciej jednak dźwięk jest podobny to tego jaki wydaje szlifierka...

 

ale czego sie tu spodziewać skoro za grosze kupiłem karmę 'remafakturowaną' - znaczy fabrycznie odnowioną... będę ją ratował bo gra pięknie :) i jako jedyny chyba player ma wyjście na dwa 'czincze'

 

Mojej za chwilę "stuknie" pół roku :o

 

Chya jednak KHRON zrobil najlepiej, ze kupil uzywaną z wymienionym dyskiem.

 

Ciekaw jestem, czy ten dysk Toshiby 80 GB, na który czeka OLIVER, pasowałby do KARMY.

Ja tez nie wyobrazam sobie innego playera z HDD. Teraz jak mam nowy aplituner to KARMA z nim gra niesamowicie.

 

Chyba napisze e-mail do "misia" z USA, ktory przerabia KARMY (wklada wieksze dyski) czy uwaza, ze ten dysk by sie nadawal

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki za linka, właśnie jestem po rozłożeniu i złożeniu Karmy - z fotkami to łatwizna.

 

A czy masz gdzies wymiary dysku, tego ktory jest zainstalowany w KARMIE ?

(porownalbym z wymiarami dysku na ktory czeka OLIVER)

 

Gdzies widzialem na eBay-u "misia" z dyskami do KARMY.

Albo kupujesz do niego albo wysylasz KARME a on odsyla z wymienionym dyskiem O_o

 

Pozdrawiam

 

>> EDIT

 

Po 2 minutach dostalem odpowiedz z USA: Toshiba nie wejdzie do KARMY :(, tylko Hitachi

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma wymiary 60mm x 70 mm - i gdyby nie wystające piny to by miał wymiary: 53mm na 70 mm- wysokość ok 9mm. Pozostaje jeszcze kwestia zasilania... standardowy dysk jest zasilany +5VDC - natomiast

w Karmie jest 3,3/5VDC ...a bateria karmy ma 3,7V...

 

i mam dwa problemy:

1) znaleźć dysk o tak małych wymiarach (standard to 70mm x 100mm, czyli za długi)... ewentualnie wyprowadze taśmę na zew i będę mógł podłączyć dowolny dysk. Jednak Karma będzie już definitywnie stacjonarnym odtwarzaczem.

2) dysk musi być brać odpowiednią ilość prądu, chyba że te 3,7V styknie.

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e? bateria litowa zawsze ma około 3.8-4V :) a o ile dobrze pamiętam jak dociągnie do 3.7V (czy do 3.5V?) to jest kompletnie rozładowana...

 

ja tylko przepisałem to co jest na moim battery pack'u w Karmie

tak bateria jest Li-ion

 

...

a na fotce dysk od karmy jest troszkę źle ułożony... przez co sprawia wrażenie mniejszego.

jest tak samo szeroki jak dysk od laptopa, jest minimalnie cieńszy... natomiast jest o 40 mm krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, poszperałam trochę w necie i mnie olśniło ;-)

 

teraz wiem że szukam dysku 1.8" - a tych trochę jest na rynku... ale niestety w Polsce najtańsze 40stki można kupić za 370 pln... przynajmniej takie znalazłem - kto da mniej?? :)

 

przynajmniej będzie pasować idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma wymiary 60mm x 70 mm - i gdyby nie wystające piny to by miał wymiary: 53mm na 70 mm- wysokość ok 9mm. Pozostaje jeszcze kwestia zasilania... standardowy dysk jest zasilany +5VDC - natomiast

w Karmie jest 3,3/5VDC ...a bateria karmy ma 3,7V...

 

i mam dwa problemy:

1) znaleźć dysk o tak małych wymiarach (standard to 70mm x 100mm, czyli za długi)... ewentualnie wyprowadze taśmę na zew i będę mógł podłączyć dowolny dysk. Jednak Karma będzie już definitywnie stacjonarnym odtwarzaczem.

2) dysk musi być brać odpowiednią ilość prądu, chyba że te 3,7V styknie.

 

...

 

Poprosiłem "misia" z USA o opinię, czy ten dysk Toshiby 80 GB (na któy czeka OLIVER) da radę zainstalować w KARMIE.

Potwierdził to co naisał KHRON, że nie.

 

Wiem, ze Raf_kichu zamówił u niego KARME z dyskiem 60 GB, tylko ze wtedy on zmienia baterię na cieńszą ( wytrzymuje połowę krócej).

 

Zapytałem się, czy istnieje dysk pasujący do KARMY, o dużej pojemnosci, przy którym nie trzeba modyfikować baterii. Przysłał mi link do << TEGO DYSKU >>, pisząc, ze to droga opcja.

 

ALE:

 

1. Dysk OLIVER-a kosztuje 333 USD a ten 144. Połowa kwoty a róznica w pojemności 25%.

2. "Misio" bierze za zmodyfikowaną KARME chyba 1400 PLN (a KARME mozna kupic za 500 + dysk 500)

Teoretycznie wychodzi dużo taniej

3. Sam sie zastanawiam, czy nie lepiej zamowic taki dysk i spróbować samemu wymienić

 

Pozdrawiam

 

EDIT >>

 

Apropo tanszego zamiennika to dysk 40GB kosztuje na tej stronie 104 USD a 20GB 97 USD

 

Czyli wogóle nie opłaca sie montowac 20 GB ;)

 

Jak widac KARMA za np. 500-600 PLN to dobra cena, skoro za dysk trzeba dac min. 350 PLN

 

<< LINK >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tanszego zamiennika to dysk 40GB kosztuje na tej stronie 104 USD a 20GB 97 USD

 

Czyli wogóle nie opłaca sie montowac 20 GB ;)

 

Jak widac KARMA za np. 500-600 PLN to dobra cena, skoro za dysk trzeba dac min. 350 PLN

 

<< LINK >>

 

do Karmy chyba potrzeba wersji 'slim' tego dysku

> Slim <

 

jednak pewności nie mam, a Travelstar C4K60 Slim wydaje mi sie bezpieczniejszym zakupem.

Być może Travelstar C4K60 też pasuje.

W Polsce 60gigsów z gwarancją chodzi po ok 470 - 520 pln. Jednak negocjuje z pewnym sklepem co by mi sprowadził taniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Już chyba wiem. Ten który podałem nie będzie pasował z prostej przyczyny - ma złącze ZIF a nie IDE. Ze strony Hitachi wynika, że na pwno pasuje 1 dysk, a pozostałe nie wiem czy nie są za grube:

HTC 426030G7AT00 - 30G - 7mm grubości

HTC 426040G9AT00 - 40G - 9,5mm grubości

HTC 426060G9AT00 - 60G - 9,5mm grubości

Problem w tym, że w Polsce z tego cowidzę można kupić tylko 60G :( . Macie może jakieś namiary na 30G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności