Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telefon komórkowy - odtwarzacz.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W niedługim czasie planuję wymienić telefon komórkowy, a także zakupić słuchawki:

Audio-Technica ATH-M50

 

i jakiś odtwarzacz do nich. Tak pomyślałem, czy znacie jakieś telefony, które byłyby w stanie dobrze napędzić te słuchawki?

 

Jeżeli nie istnieje coś takiego, to jaki odtwarzacz mp3 polecacie, który je dobrze napędzi?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli nie istnieje coś takiego, to jaki odtwarzacz mp3 polecacie, który je dobrze napędzi?

Nie wiem co jest w tym trudnego do zrozumienia. Chyba, że chodziło tylko o nabicie durnego postu i dostep do forumowego komisu. Wracając do tematu- polecam Galaxy S jako takie minimum pod te słuchawki. Oczywiście nie pokaże on pełni możliwości tych słuchawek. Sony Ericssony odradzam ze względu na małą moc nawet po modyfikacjach. Mp3 też możemy polecić, tylko określ budżet. Jeżeli masz do wydania powiedzmy 400zł to lepiej darować sobie telefon i kupić dobry odtwarzacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem o co ci chodzi. Raz piszesz, jaki telefon dobrze napędzi te słuchawki, a potem jaki mp3 polecacie :P Jeśli chodzi o telefony to jest już dział o tym http://forum.mp3stor...sm-mp3-players/

 

Napisałem "jeśli nie istnieje coś takiego". Jak już czytasz i masz zamiar pomóc, to proszę, czytaj całą wypowiedź. Za linka dziękuję.

 

Do gumiak9:

 

Co do kwoty, jak najniższa. Chodzi mi o najtańszy, najlepszy cena/jakość sprzęt który w pełni wykorzysta możliwości tych słuchawek, nie więcej, nie mniej. Jeżeli jest coś rozsądnego w cenie 500 zł byłoby przecudnie. (Tak by się zamknąć w budżecie okolo 1000 zł razem ze słuchawkami). Jeżeli nie ma, to proszę o podanie sprzętu najbliżej tej granicy. Szczytem marzeń jest właśnie telefon komórkowy, który podołałby temu zadaniu.

 

Edit:

 

Odtwarzacz Nationite N2 dobrze by napędził te słuchawki?

Edytowane przez darthkurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyyym, sory, że pytam, ale zestawienie tych mp3 trochę mnie dziwi. To znaczy, te modele, które podałeś grają lepiej niż np. takie icowony? Piszesz, że samsung p3 to mniej więcej poziom grania wymienionych komórek samsungów, na ile mniej więcej? Lepiej, gorzej? No i jak się on ma do pozostałych modeli, które podałeś? (mp3 oczywiście).

Ponawiam pytanie o Nationite N2. Dałby radę? Czytałem o nim trochę i wydaje mi się dosyć ciekawy (sama mp3, żadnych zbędnych bajerów, wyświetlaczy dotykowych i cholera wie czego jeszcze), tyle że nie wiem czy odpowiednio napędziłby podane przeze mnie słuchawki. Jak się ona ma do takiego Sflo2?

Sory, za masę takich pytań, ale chcę dobrze się rozeznać, by pójść do sklepu i przesłuchać co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth musisz sam się określić czy chcesz kupić player czy telefon bo raz piszesz tak a raz tak. Zmienia Ci się wszystko jak w kalejdoskopie. Z telefonów komórkowych to do kwoty 1000 zł świetnym wyborem jest Galaxy S1 oraz Wave. W szczególności Wave, który gra po prostu miodnie. Jeśli budżet to MAX 1000 zł za całość poszukaj sobie Motorole Milestone którą osobiście posiadałem przez ponad rok czasu. Jest szansa, że ustrzelisz używaną w bardzo dobrym stanie za 500 zł. Do tego wgrasz sobie TTPod'a/PowerAMP'A/Neutrona (przetestujesz i sam wybierzesz) i to wszystko. N2 gra bardzo dobrze bo to po prostu Wolfson więc musi dobrze grać. Nie wiem czy uważasz się za audiofila czy też nie ale różnice między Sflo2/ZuneHD/J3/i9/Touch4G/4S są bardziej na zasadzie kosmetyki niż PIORUNUJĄCYCH różnić.

 

Zatem podsumowując:

 

Telefon do 500 zł: Używana Motorola Milestone (poziom dźwięku wyższy niż Cowon E2)

Telefon do 1000 zł: Samsung Galaxy S, S+, Wave (poziom zbliżony do top odtwarzaczy). Za Galaxy przemawia Android. Za Wave niespotykana jakość dźwięku jak na telefony komórkowe.

 

Może warto jednak poczekać z miesiąc? Będzie premiera Galaxy S III to i ceny starszych modeli pójdą ostro do dołu.

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S ( z voodoo v10) i Wave to mniej więcej ten sam poziom. P3 dźwiękowo podobał mi się odrobine bardziej, za to ma gorszy ekran dotykowy co mnie denerwowało. Wg mnie jeżeli chcesz coś uniwersalnego to zastanów się między Wave a Galaxy S (bardziej na zasadzie Bada vs Android, bo dźwiękowo stoją podobnie). Potem można dobrać odpowiednie słuchawki, zawsze zamiast m50 można wybrać np. shure srh440 lub krk 6400 które mogą zgrać się z nim lepiej. Odradzam zakupy na zasadzie "co najlepsze liczy się tylko dźwięk" bo jak pisał duran to raczej kosmetyka, dużą role odegrają słuchawki i jak to razem "zagra".

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź i

sory, ale chodzi mi to aby znaleźć jak najlepszą konfigurację co do opłacalności. Audiofilem raczej nie jestem, ale obecnie siedzę na HD 201 podłączonych do komputera i chciałbym przeskoczyć na nowy poziom słuchania muzyki. Byłem w mp3store, przesłuchałem sobie parę modeli i polubiłem bardzo Audio-Technica M-50. (podłączone do Cowona bodajże C2 i z wzmakiem Fiio 10). Z tym wiąże mi się kolejne pytanie. Zależy mi bardzo na w miarę dobrej izolacji (bo będę je wykorzystywał do grania na perkusji), czy istnieje jakaś alternatywa, która zagra podobnie jak ten model, a będzie tańsza? (Może coś z dousznych, podobno lepiej izolują). Słyszałem bardzo pochlebne opinię na temat SoundMagic E10 z na przykład sansą clip+. Czy to raczej całkiem inny poziom jakości? (niższy).

 

No i ostatecznie, jeżeli chodzi o jakość dźwięku i napędzania:

 

N2 vs topowe modele komórek (Galaxy S, S+, Wave), które podałeś

 

N2 vs Sflo2

 

N2 vs sansa clip+

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez darthkurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zarówno SGSa jak i Samsunga Q3 (dźwiękowo ponoć nie różni się od P3). SGS (z voodoo modem) ma szerszą scenę, ale dźwięk na lepszych słuchawkach (K520, Alessandro) jest lepszy na Q3. Z kolei dokanałowe i inne z wąską sceną i nie wymagające większej mocy zyskują na SGSie. Ogólnie wyżej oceniam Q3, ale przy słabszych słuchawkach jest odwrotnie. Co do Nationite N2 to ponoć najmocniejszy player na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności