Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Fischery FA-004 vs Superlux HD661 vs Brainwavz HM3 vs Cal


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym tygodniu chce kupić sobie słuchawki nauszne.

Słucham Hip hopu i rocka (BARDZIEJ MOCNEGO).

Słuchałem Superluxów i pomimo, że lubie ciepłe granie to wypadły w moim odczuciu dużo lepiej niż K518 DJ.

Jak myślicie, z których będę zadowolony? Grajkiem będą iriver Clix (w przyszłości na coś zamienię) i Samsung Galaxy S2

 

I jak? podobno brainawavz grają lepiej niż fischery więc wypadają z walki.

 

Zostały:

Sl

Cal

Brain

 

Do muzyki hip hop i rock a czasem jakieś techno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Brainwavz HM3 lub Fisherach mieści sie całe ucho?

Czy przylega tylko tak jak w 518dj?

W sobotę słuchałem fischerów. Leżą na uchu. I chyba mam krzywy łeb bo mi leżały źle. Po SM P10 i P20 mają zaszczytne trzecie miejsce najgorzej leżących na mojej głowie słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat przy zakupie słuchawek do Clipa+ i zastanawiam się też nad SHURE SRH 240. Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć jakiej wielkości są muszle w Brainwavz (czy one tak duże, że chowa się w nich ucho), Fisherach i Superluxach? CAL! miałem na głowie, recabled zrobiony, ale słuchawki mi nie leżały (za słaba izolacja jak dla mnie),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam łeb standardowy, wg producentów słuchawek. Zarówno Fiszery, jak i CALe leżą ok. CALe zyskują na brzmieniu po recablingu, wcześniej grają dobrze, po zmianie kabla i wtyku nieźle. Co do Fiszerów - jak dla mnie najlepsze moje słuchawki, nie mają tyle basów (na iPodzie), co AKG K 450, ale mnie w muzyce nie o bas chodzi (kawałki typu um-cy um-cy zostawiam innym użytkownikom). Ucho się chowa całe, tłumienie dźwięków z zewnątrz jest niezłe, no na pewno lepsze niż CALi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś porównanie Fisherów do przykładowo Brainwavz HM3, Superluxów HD661 bądź Shure SRH 240? Bardzo interesują mnie te pozycje i zastanawiam się od dłuższego czasu jak to by wyglądało.

Bass owszem lubię, ale to nie muzyka typu techno or sth like that. Słucham Rapu, a tam też bass się przydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brainwavz grają identycznie jak fisher tylko każdy aspekt grania mają podciągnięty czyli sa lepsze.

srh słuchałem i nie wien czy z dobrym źródłem ale grały beznadziejnie, w ogóle bez bassu.

hd661 grały świetnie tylko nie uświadczysz tam niskiego bassu.

dziś cal słuchałem i, grały nieźle ale trochę lipa z izolacją.

zaraz jadę słuchać fishery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby Fischery i Brainwawz grały dokładnie identycznie mimo recenzji świadczących o różnicach. Siła autosugestii jest olbrzymia.

 

Ucho chowa się całe, przez co bardzo szybko się grzeje (w środku jest bardzo mało powietrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o izolację to Shure SRH240 są zdecydowanie lepsze od CAL a najlepiej rozglądaj się za jakimiś DJ-kami lub studyjnymi jak chcesz dobre tłumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem w nich na mieście i powiem, że są i wygodne i dobrze tłumią i świetnie grają -dobrze brzmią i niczego w dźwieku mi nie brakowało. Te słuchawki bardziej stawiają na szczegółowość i kontrolę niż "bum bum bum", ale ogólnie są dość uniwersalne i potrafią przywalić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności