Skocz do zawartości

Bardzo cichy Cowon e2, problem z basem


michalek21

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

kurde mam ten sam problem. dzisiaj kupiłam cowona e2 w mp3store w poznaniu. po tylu pozytywnych opiniach (gigant,kombajn, cudo bez was itd) myslalam ze faktycznie sprzet jest warty uwagi, zwlaszcza ze chodzilo mi o lekka mp3 z klipem na treningi. i jestem tak zawiedziona że stracilam 170 zl bez sensu (nie trafiłam na to forum przed zakupem) Ten cowon jest gorszy od mojej 3 letniej nokii xpress music... bas trzeszczy, dzwiek nie jest super czysty jak to niektorzy sie wypowiadali, a przede wszystkim jest cichy. oryginalne słuchawki graja jak te za 10 zł z media markt. nie mam innych procz tych od nokii na ktorych dzwiek cowona to porazka. nie kupilam go po to zeby sluchac cichej muzy w nadziei by nie skrzeczał bas. Nie wiem co teraz zrobić, to sie nadaje do reklamacji? no kurde nie tego oczekiwalam jednym slowem. rownie dobrze moglam kupic jakiegos grajka za 50 zl jakbym chciala takiej jakosc dzwieku. pisaliscie zeby zmienic oprogramowanie - moze jakas mala podpowiedz gdzie szukac instrukcji ? kurde jaki niewypał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje albo kiepski egzemplarz albo powatpiewam w wyrobienie twojego ucha. Mam e2 od poczatku jeden z pierwszych egzemplarzy i tez sprzedaje je w lodzi - nigdy nikt nie mial zastrzezen. Choc zdarzaja sie reklamacje nikt nie kwestionuje jakosci grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuch akurat mam bardzo wyczulony na jakość dźwięku, może nie jestem profesjonalistką w dziedzinie mp3 ale potrafię rozróżnić dobrą jakość od złej. skoro widzę różnicę między telefonem który ma pełno funkcji a zachowuje świetną jakość dźwięku, a mp3 która służy tylko i wyłącznie do odtwarzania muzyki to chyba powinna dawać 100% zwłaszcza że ma takie a nie inne recenzje. więc problem ze słuchem wykluczam. widocznie wadliwy egzemplarz. wiec z racji tego chciałabym oddać towar który nie spełnia moich oczekiwań i jest wadliwy. mam nadzieje, że problemów z tym nie będzie..a widzę, że nie tylko ja taki mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłam 2 pary innych słuchawek i było to samo. Zaktualizowałam oprogramowanie na najnowsze ze strony cowona i....w dalszym ciągu mnie to nie zadowala..niby lepiej słychać niż poprzednio ale i tak słabo gra ;/ 50 razy gorzej niż telefon. Moje czułe ucho słyszy trzeszczący bas, wiem że z taką głośnością w tramwaju będę słyszeć gadających ludzi, pewne momenty piosenek są zniekształcane.. Specjalnie wgrałam utówr drum'n'bass, żeby sprawdzić bo głownie takiej muzyki słucham podczas treningów ( a po to kupiłam tę mp3! ) no i zero przyjemności...wręcz przeciwnie - drażni mnie ten dźwięk. Idę oddać, nie chcę takiego sprzętu za te pieniądze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koleżanka czytała posty wcześniej? Zrobiła update na wersję noEU? Jest to bardzo ważną rzeczą. Nie widziałem aby było o tym wspomniane w twoich postach.

Następne pytanie. Jakie to był słuchawki, podaj producenta i model.

I jeszcze jedno. Jaki bitrate jest w plikach mp3 których słuchasz i czy bawisz się BBE+? Jeśli masz płyty cd, zripuj jakąś do flac'a i wrzuć na odtwarzacz.

 

To co ty piszesz, brzmi jak opis totalnie innego odtwarzacza. Zero zbieżności z moimi wrażeniami zebranych podczas odsłuchu E2.

 

Może być jeszcze jedna kwestia, E2 gra na takim poziomie jakościowym że odbierasz to jako coś negatywnego. Spotkałem się już z tym nie raz. Klient zwrócił Soundmagic E10 bo słyszał jak mu wzmacniacz w telefonie piszczał. Słyszał też "za dużo" dźwięków w swojej muzyce. Wymienił na PL21 które grają znacznie gorzej od nowszego modelu, bo tam tego już nie było słychać. A E10 skwitował jako "dupne słuchawki" bo mu trzeszczały. Odparłem że to wina dupnego źródła dźwięku jakim okazał się jego telefon.

 

Wspomniałaś też o oryginalnych słuchawkach że są kiepskie. Bo są. Jak u każdego producenta. Istnieją tylko pojedyncze wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekC nie mam zamiaru udowadniać, że to kiepski czy niekiepski produkt. Jedni są zadowoleni inni nie, i maja do tego prawo. Wszystko kwestia gustu i wymagań i szczęścia bo być może mój cowon trafił się felerny.

Nie kupowałam nowego sprzętu po to, żeby bawić sie teraz w dostrajanie go. Stąd moje niezadowolenie. Poza tym nie mam czasu by się zagłębiać w temat. Płacę - wymagam 100% sprawności. Moje słuchawki to te które mam od telefonu, nokia xpress music. Podłączałam pod nauszne, modelu nie spisywałam. Jakbym wiedziała, że takie ceregiele ze zwykłym mp3 będą to bym po prostu tego nie kupowała. A słuchawek teraz też nie będę specjalnie kupować, i ponosić dodatkowych kosztów. poszukam jeszcze tej wersji noEU i zobacze, jak nic nie pomoże to po prostu oddam e2, z żalem no ale cóż nie będę się zadowalać czymś na siłę.

 

Aa no i dzięki za odzew:)

Edytowane przez zaneta28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy do Was nie dociera język polski? Jak chcecie to mogę napisać prościej, bardziej przystępnie. Nie ma opcji, żeby na tych kosmicznych presetach BBE już średnio wymagające słuchawki nie przesterowywały - grajek ma za małą moc. Bas będzie trzeszczał na CAL! czy tam innych słuchawkach Żanety. Jest to uwarunkowane elektrycznie i jeżeli nie chcecie tego to podłączcie bardziej skuteczne słuchawki albo przełączcie preset na mniej basowy.

 

Żaneta, E2 to nie jest zwykły grajek dla zwykłego śmiertelnika, którego podłączasz do byle czego i gra. U nas na forum zrobił się na niego hype, bo w bardzo szczególnych warunkach potrafi zagrać jak mało jaki grajek. I wymaga dostrajania. Jeżeli to Ci nie pasuje, jeżeli chcesz 'plug and play' to kup Clipa+, będziesz miała jeszcze wyświetlacz, a E2 sprzedaj u nas na forum - na bank ktoś się skusi.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłam na wersję koreańską, gra głośniej, bas nie harczy aż tak mocno ale pojawił się kolejny problem :D po 15 sek grania automatycznie wycisza piosenke tak jakby do połowy głośności. zwariuje :D ide to oddać bo nie na moje nerwy i ograniczony czas. faktycznie chyba kupie coś dla zwykłego śmiertelnika albo po prostu pokrowiec na ramie dla mojej nieśmiertelnej nokii :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z sciszaniem się, to spotykam się pierwszy raz.

 

Jeśli kupowałaś u nas w sklepie, to posprawdzaj go z innymi słuchawki. Na pewno na sklepie Ci coś dadzą. I niech sprawdzą temat głośności.

 

E2 nie ma prawa charczeć po zdjęciu blokady. Chyba dasz mu na full bas i podłączysz wymagające basowe słuchawki. Albo coś tak slabego co dają do Nokii. Słuchawki od telefonu mają 4 piny na wtyczce, odtwarzacz tak samo w gnieździe. To się może gryźć z sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje i wymagam :) sluchawki od nokii to bubel, zreszta stockowe cowona tez. Decyduje sie na sprzet ale mam gdzies jego specyfike i potrzeby. Pierwsza sprawa dokladnie czego sluchasz-jakosc, ustawienia eq i glosnosci? Dokladnie na jakich sluchawkach? Tak jak napisal Pasiasty chcesz byle co byle nie poswiecac temu czasu kup clip+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już lepsze od nokii niż te od cowona. nie chce byle czego, po prostu chcialam cos z dobrymi recenzjami ale nie wiedzialam, ze tyle czasu trzeba bedzie nad tym spedzac. to tak jakbym kupiła auto z salonu i musiala je przed uzyciem oddać do mechanika albo co chwile odwiedzac serwis. no idzie sie wkurzyc chyba heh <_< i nie widze w tym nic co mogłoby bulwersować tutejszych znawców a takie odnosze wrażenie..bylam dzisiaj w mp3store, sami wgrali oprogramowanie i dziala super. nawet na bublowych sluchawkach nokii ;) w końcu jest głośny z czystym basem. ale problem z automatycznym ściszaniem pozostał, w zależności od utworu - raz po minucie, raz po dwóch, raz po kilkunastu sekundach trwania utworu.

przetestuje go kilka dni i zobacze co dalej...

dzięki za porady w każdym razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzenie "dużo ludzi" też chybione, bo akurat ja z takim czymś nie miałam jeszcze do czynienia, więc nie warto uogólniać. co do przedziału cenowego....

 

 

you-dont-say-no-co-ty-nie-powiesz-nicolas-cage-rage-face.png

 

:)

Chodziło o sam fakt, a nie zagłębianie się w ceny.

Edytowane przez zaneta28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domysły na temat tego ilu znam ludzi są tutaj raczej bez sensu poruszane uważam...no ale cóż ;)

 

WojtekC hmm sprawdzę to, a jeśli by tak było to co wtedy ? kupić nowe słuchawki bo te są zepsute czy nie zgrywają się z e2 , czy o co by chodziło ? bo nie wiem jak mam interpretować takie oznaki funkcjonalności sprzętu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie i panie myślicie,że ten E2 dobrze zgra sie z XB500,SE-M390 i MEE M9 ?

Bo z tego co wyczytałem to pisaliści,że jak słuchawki mają za dużo basu (XB500 i M9) to mogą wystepować problemy z charczeniem dlatego pytam.O M390 sie nie boje bo basu nie mają praktycznie w ogóle,ale to tez raczej na minus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności