Skocz do zawartości

Bardzo cichy Cowon e2, problem z basem


michalek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem sobie wczoraj Cowona E2 i mam z nim problem. Po wielu przychylnych recenzjach na necie spodziewałem się czegoś lepszego, a ten Cowon na maksymalnej głośności gra po pierwsze 2x ciszej niż mój telefon (samsung galaxy i5700 + amp media player na "bass"), po drugie od 3/4 skali głośności na tych "bardziej basowych" BBE strasznie trzeszczy bass, nie da się tego słuchać, po prostu buczy i tyle. I najgorsze... mój telefon(takie za przeproszniem g*wno) ma lepszy bas, jest głośniejszy i na max głośności nie dość, że 2x głośniej niż cowon to do tego czyściutki bas. Moje słuchawki to Koss Porta Pro, gdy moi koledzy słuchali muzyki z tego cowona to byli bardzo zdziwieni, że tak cichutko gra...

 

Da się coś z tym zrobić czy go oddać? dodam że właśnie czyściłem koss porta pro, i nie ma w nich żadnych włosów itp. mimo to trzeszczy. To samo na tych co były w zestawie i na philips shp8000, ale one nie mają prawie bassu, więc tam nie ma co buczeć/trzeszeć. Mógłby jakiś posiadacz E2 dać to BBE max3bass czy jakoś tak ,głośność na maxa i zobaczyć czy u niego też taki problem występuje?

Edytowane przez michalek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz eq, dajesz na maksa i dziwisz się że trzeszczy? stary to tak jak dać tuning auta chipem na więcej niż 15% i być niezadowolonym, bo rozsadziło silnik.

 

 

ps. a to że ciszej zaktualizuj koreańskim softem.

Edytowane przez Azahiel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czytałeś wiele recenzji, musiałeś się spotkać z informacją że wersja da EU ma ograniczoną moc wyjściową? W dziale COWON jest odpowiedni art poświęcony temu problemowi. Jest tam też metoda jak go rozwiązać.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominus

 

pisałem, że testowałem na KPP philipsach shp8000, które dostałem do wieży za free i tych co był w zestawie. Wszędzie to samo :)

 

P.S. wgrałem ten Koreański soft i gra głośniej, pomimo to trzeszczy/buczy bass(wiecie o co chodzi), ale to już przy głośności chyba dla głuchych ludzi xd

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z trzeszczącym basem w E2. To jest wadliwy soft grajka i nijak nie idzie tego naprawić. Reklamuj... powinieneś dostać nowy odtwarzacz tak jak ja.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem łącznie styczność z 5 egzemplarzami E2 w tym 3 były moje. Tylko jeden miał taką wadę, że bas pierdział. Bez względu na słuchawki na większości EQ, od pewnej głośności wzwyż pierdziało niemiłosiernie. To była ewidentna wada grajka. Ja wiem, że to wygląda jak kawałek niewiele wartego plastiku ale kosztuje 200zł więc sorry ale ten sprzęt nie ma prawa pierdzieć ;) Pozostałe egzemplarze grały już czyściutko. Co prawda w innym padło gniazdo jack a w jeszcze kolejnym zapadł się klawisz ale problemów z dźwiękiem już nie uświadczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nano 3x droższy :) Zostawię go sobie.. i tak nie słucham na max głośności.

 

P.S. Co lepiej będzie z nim grać, CAL! czy akg 518 dj?

 

 

W komisie masz nano za 340, nóweczkę, w tej cenie ipoda to nie warto patrzyć na E2. Za 550 oczywiście nie warto ipoda i lepiej kupić E2;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To nie jest usterka grajka. Nie dziwcie się, że jak pompujecie na słuchawki +6dB basu albo i więcej to trzeszczą. To jest naturalne, mało które słuchawki mogą być wysterowane prawidłowo z tak słabego grajka i to jeszcze takim basem. Radzę stosować inne słuchawki i tyle.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Ne-700 wysterowują Cowona tylko grajek steruje słuchawkami :) I wcale nie trzeba parować E2 z basowymi słuchawkami tylko nie można oczekiwać od mało skutecznych słuchawek, że tak słaby grajek wyciągnie z nich karykaturalny bas - elektrycznie jest to nie do zrobienia. Jak chce się korzystać z najbardziej basowych presetów BBE to należy używać słuchawek w miarę łatwych do napędzenia, nie zaszkodzi też jak będą miały mało basu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności