Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG K518 versus Soundmagic P30


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka miesięcy temu widziałem w Empiku Soundmagic P30 i chyba się zakochałem. Na razie tylko powierzchownie, bo ich nie słuchałem, ale czytałem cały wątek ich recenzji na forum i pojawiały się opinie, ze zjadają 518-tki. Niestety szczegółów tam nie było, więc proszę o pomoc.

 

Co się dla mnie liczy?

1. Bas, może być go mniej, ale chciałbym, żeby był lepszy jakościowo niż w AKG518, bardziej sprężysty i nie był tak suchy jak w djkach. (Da się tak w ogóle w tym przedziale ? Bo słuchałem już kilka basowych potworów jak XB500 i dla mnie djki miały lepszy jakościowo bas)

 

2. Szczegółowość. Przynajmniej taka jak w dj-kach

 

3. Scena. Chciałbym, żeby była podobna do tej z EX85. Podoba się takie granie. W djkach jest dla mnie trochę za ciasna, ale jak będzie szersza to chyba wtedy bas się rozpruszy jak w EX-ach, ( a tego bym nie chciał) dobrze to rozumię?

 

Czego słucham?

1. Alternatywnego rocka (Empire of the Sun)

2. Muzyki klubowej

3. Starych rockowych kawałków (Pink Floyd, New Radicals)

 

Czy Soundmagic P30 spełnią moje oczekiwania? Czy będą dużo lepsze od AKG 518, czy może zwyczajnie się napaliłem i jak naprawdę nie zobaczę dużej różnicy między nimi?

 

Proszę o pomoc i porównawczy opis poszczególnych pasm obu słuchawek, bo na odsłuch w Empiku raczej nie mam co liczyć.

 

Zapomniał bym. Bedą podłączane do Clipa+. Będzie problem z napędzeniem?

 

Na head-fi znalazłem takie cuś: "The most obvious difference in sound between K81DJ and P30 is that the AKG offers a richer tone, crispier top and better dynamic while P30 has better soundstage, separation and sounds more laid back. Personally I prefer K81DJ’s sound by just a hair - but given that I can’t stand its clamping for more than half an hour, P30 is just a better choice that I can go to without the feeling of losing a lot ground."

 

Może ktoś jednak podzieli się swoimi odczuciami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej napisać? Bo ja też z AKG 518 jestem zadowolony i to bardzo. Ale zastanawiam się czy można lepiej w tym przedziale. Słuchałeś obu modeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałbyś radę wykrzesać jakieś porównanie K518 vs SJ55? Czytam właśnie head-fi i widzę, że mają mniejsze zejście od DJ-ek. No i ten bliski wokal, też mnie nie przekonuje.

 

Hmm..... Naprawdę nikt nie słuchał P30 i K518? Nie wierzę.

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na Clipie Ci nie brakuje góry ? U mnie na Vedii V39 podciągam jednak ją o +5 db w paśmie 8-10 khz i wtedy jest ładnie, dla mnie szerzej graja jednak Hd228 , P30 mają lepsze wejście sceny wgłąb,bas nie jest twardy raczej taki lekko zmiękczony ale nie muli i ma dość ładne kopnięcie.

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z izolacją lepiej jest w k518,ale cisną w uszy, po 2 h ( Mi) jest już niekomfortowo. Pałąk można niby próbować lekko odginać...

P30 dla mnie mają idealny rozmiar jak na portable, mając je na szyi nie krępują w przeciwieństwie do 518.

Mi osobiście czasami ( bardzo rzadko),ale jednak brakuje basu 518.

W akg można pamiętać jeszcze o wymianie wkładek lub g-shock mode (chyba tak się pisało :) )

Edytowane przez Michal_93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności