Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Gierki podobne do Half Life 2, Metro 2033..


maczetowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy zna ktoś gry w klimatach wyżej wymienionych tytułów?

Brudne lekko apokaliptyczne strzelanki z nutą grozy nie do bezmózgiego napierdzielania z masą akcji a do rozkoszowania się atmosferą, tylko i wyłącznie single player :)

Sam ostatnio grałem w Singlarity i powiem całkiem fajne i można się wciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 1 i 2. Bulletstorm, Desu Ex, Stalker- cała seria, F.E.A.R 1,2,3, Bioshock 1,2; Star Wars: Republic Commando; Alpha Protocol i jeszcze może sobie coś przypomnę.

 

Dzisiaj jest promocja na Far Cry 1 i 2, Red Faction itp na steam :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 1 genialny aż mi wstyd że o nim nie wspomniałem

Far Cry 2 słaby strasznie i dodatkowo nie te klimaty

Stalker (Cień czarnobyla) właśnie pożyczyłem od kolegi i gram ogólnie ok ale za bardzo rpg jednak wole liniowe fpsy

Bioshock 1 fajny fajny ale nigdy nie doszedłem do końca bo mi się nudził w środku

Red Faction klasyk, może obczaje tę nową część

Bulletstorm szkoda gadać bezmyślny, konsolowy, przepełniony achivmentami, połowa broni zbędna i bezużyteczna, na pewno nie mój typ :)

Left4Dead fajny ale głównie sieciówka

Reszty nie znam może zobaczę w najbliższym czasie :)

 

A od siebie dodam:

Homefront -taki sobie

Duke Nukem (ten nowy) też raczej mi nie podszedł słaba akcja, słaby humor i w ogóle...

Pewnie zostanę zlinczowany za pewne moje oceny no ale cóż to taka moja opinia i szanuje że ktoś może mieć inną ale nie wrzucajmy sobie nawzajem..

Edytowane przez maczetowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dead space ciężko nazwać shooterem... Raczej to survial horror, coś ala resident. Owszem - świetna gra. Co do bulletstorm- trzeba lubić ten typ gier, dla mnie ten humor + sama akcja sie sprawdza- zwłaszcza że teraz grę można kupić po śmiesznej cenie. Może Borderlands- ale to też bardziej sieciówka w sumie... Ostatnio trudno o klimatycznie fps.. kupiłem na steam jak była promocja AVP ten z 2010- ta, fajny... bardzo... do kitu jednym słowem, 5h i po grze tak naprawdę. Kampania Marines ujdzie, ale predatora? bieda, oj bieda... Dobrze ze to było 2,99 euro tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doom 1, 2, Ultimate Doom, modyfikacjie (Plutonia, TNT). 3 też, ale to już nie ten klimat. Dead Space 1 i 2, jak wspominał Kosmaty, ale ogólnie rzecz biorąc, zagraj najpierw w jedynkę, jeśli Cię wciągnie, to później koniecznie w kontunyacje. Nie powiem dlaczego, ale jeśli spodoba Ci się klimat jedynki oj w dwójce będą ciekawe, przyprawiające o trwogę momenty.

 

A ja muszę w najbliższym czasie wypróbować na własnej skórze Bioschock i Singularity.

Edytowane przez MetalBoy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część bioshocka jest całkiem ciekawa, druga część natomiast ma gorsze sterowanie które powodowało uciążliwy gameplay, co było głównym powodem dla którego zaprzestałem jej przejścia. Singularity to niezła gra, wiele cech zostało zaczerpniętych z innych gier, fabuła jest ciekawa, warto zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dead space ciężko nazwać shooterem... Raczej to survial horror, coś ala resident. Owszem - świetna gra. Co do bulletstorm- trzeba lubić ten typ gier, dla mnie ten humor + sama akcja sie sprawdza- zwłaszcza że teraz grę można kupić po śmiesznej cenie.

 

Dokładnie , bo to jest survival horror , jednak elementy strzelankowe są jak najbardziej obecne i świetnie wykonane.

Co do Bulletstorm .... ehh .. lepiej włączyć sobie starego Painkillera.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca- bulletstorm i painkiller uderzają w inne sprawy trochę. Fabuła painkillera jest średnio, w bulletstorm też. Painkiller jest jednak nastawiony na te zadania, by zdobywać karty. Tutaj już gusta decydują. Ja teraz zacząłem grac w borderlands- dziwna gra, ale do multi w sumie coopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Painkiller jest świetną gierką, ale to raczej odmóżdżacz :D dla mnie jeżeli gra nie ma klimatu to zazwyczaj końćze ją szybko. Z takich mrocznych świetny jest FEAR pierwsza część i dodatek, Deus Ex jedynka (trójka wg relacji kumpla wymiata, choć nie na mojego kompa :/). Mnie wciągnął jak cholera pierwszy Call of Juarez, gierka oryginalna, świetna grafika i samo granie 2 postaciami na zmiane sprawia, że nie ma rzeczy która by umknęła uwadze. Świetny filmowy klimat miał Matrix Path of Neo ale to nawalanko-strzelanka, z shooterów niezły był El Matador choć chwilami nudził. A z nowości to Batman mi nie daje spokoju, jeden i drugi tylko też trzeba mieć kompa :/ Jakoś równocześnie z Fearem wyszedł Prey, jak ktoś lubi porąbane klimaty (indianina w kosmosie) to może się spodobać, dla mnie była żenująca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie dałem żadnych wymagań ale ogólnie ma być klimat zniszczonego świata, momenty strzelanki i momenty ciszy oraz samotności, kilka horrorowych poziomów (ale nie cały czas), oczywiście single player nie rpg i w sumie chyba tyle.

Szkoda że takich gier tak mało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem wcześniej - Fallout 3 powinien sprostać Twoim wymaganiom - post-nuklearny klimat z momentami strzelanki i ciszy, kilka horrorowych poziomów. Minusem może być to, że jest to rpg (samemu nie lubię gier rpg, ale w Skyrima, Fallouta 1,2,3, NWN, BG2 grałem :D). Możesz też zerknąć na Halo, ale to bardziej zwykły FPS niż gra z dobrym klimatem. Ciężko o podobne gry. Nawiasem, Bulletstorm to szajs i naprawdę nie wiem, jak można to polecać - słaba fabuła, prosty gameplay. Multiplayer pewnie wygląda ciekawie, ale tylko on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności