Skocz do zawartości

T4G czy iMod 5.5G


  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. iPod Touch 4g czy może iMod 5.5g?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Jako takie SQ będzie po stronie iModa. Ale pozostaje kwestia brzmienia. A to jest już kwestia preferencji.

 

iMod ma transparentne ofensywne brzmienie, wszystkie szczegóły są wyrzucone na wierzch, bardzo przyjemnie mi się słuchało niektórych kawałków rockowych, dźwięk był mocny bezpośredni nie było mowy aby coś się gdzieś gubiło. Z drugiej jest to dla mnie takie uczucie jakbym stał na dachu wieżowca w klarowną ale chłodną i wietrzną pogodę. widział z góry wszystko wyraźnie i napawał się widokiem, przy moich preferencjach nie mógłbym w takich warunkach wypocząć.

 

T4G również szczegółowy, ale te szczegóły nie są tak wyeksponowane, są jakby wtopione w spójne płynne i plastyczne brzmienie. Jest intymnie a muzyka wlewa się jakby do uszu. Dźwięk jest ładnie wypełniony, ale bez ubarwiania. W żadnym razie nie jest chłodny, właśnie do imoda pasuje określenie "neutralny" a do T4G "naturalny". Człowiek słuchając czuje się jakby był u siebie w komfortowym salonie w kapciach i szlafroku usiadł w swoim fotelu bokiem do kominka, a po lekko zagraconym pamiątkami z podróży pokoju rozchodziła się muzyka wydobywająca się z gramofonu.

 

Jeśli oczekujesz "wyrazistości" i lubisz wydanie rocka "na ostro" to iMod będzie lepszy

Jeśli szukasz "prawie" analogowego dźwięku, z dużą, ale nieprzytłaczającą dawką detali to wtedy T4G.

 

na iModzie masz RB z bardzo dobrym EQ

na Taczkę też niby jest EQ ale trzeba je dodatkowo ściągać, a tak to nie ma, ja w sumie nie potrzebuje tego EQ.

 

Moim zdaniem Taczka ma lepszą ergonomie, w sensie wielkości i w czasie działania. Po za tym dodatkowo dostajesz mini komputerek.

 

Do Taczki też możesz LODem podpiąć wzmacniacz i jako źródło nie jest taka zła. :)

 

Ostatecznie pozostaje kwestia właśnie preferencji i lipa jeśli nie możesz przesłuchać wcześniej tych sprzętów.

 

widzę masz maya u5 - iMod gra podobnie tylko jeszcze bardziej transparentnie z większą ilością góry i węższym basem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał, że w kwestii imoda ważny jest także dobór wzmacniacza. To właśnie poprzez wybór wzmacniacza o wybranej charakterystyce dźwięku możemy dopasować brzmienie imoda do własnych potrzeb, a jest to możliwe bo jak słusznie zauważył Syler iMod jest neutralnym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. Proszę o podanie wad i zalet.

 

A jakieś kryterium wybóru czego chcemy?

Bo tak to może byc jeszcze dzwiekowo C4, HM-801 jak i clip+ czy tez jakis inny ipad, telefon teblet i grom wie co jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak sporo fanu i gatunki basowe to jednak nie produkt appla, one nie daja tyle basu.

Celuj w sony X.

 

Wifi ci nie jest az tak potrzebne? bo to jest chyba jedyna rzecz jaka przemiawia za taczka oprócz dzwieku w stylu appla jak dla mnie.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Kolego pomyśl nad tym w jaki sposób dokonać odsłuchów. Każdy player z topki gra wyśmienicie. Dlatego trzeba się kierować własnym słuchem.

@Marcel ma racje - można dobrać odpowiedni wzmacniacz i mieć odpowiadający nam dźwięk, choć zawsze jakoś przeniesie swoją charakterystykę na muzykę. Pytanie tylko czy kupując iModa za 500zł to czy znajdziesz odpowiedni wzmacniacz za 300? Jakbym miał pewność do jakiegoś wzmacniacza o 300zł to bym brał bez zastanowienia. Jednak szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

 

Jeśli zależy Ci na najlepszym dźwięku i jesteś w stanie poświęcić ergonomie to po iModzie -> s:flo2 będzie najlepszy. Jakby mi zależało na dźwięku to brałbym albo jednego albo drugiego. Ale dla mnie ważna jest również ergonomia. A w drodze i tak nie usłyszę wszystkich niuansów. Wolę mieć taczkę i lepsze słuchawki.

 

Jakbym miał wybierać między iModem a Xem to bez zastanowienia wziąłbym iModa (nawet dorzucając tylko e6). Bo przy tym przy czym X jest dobry, to iMod jest jeszcze lepszy, a są tak samo dźwiękowo neutralne, bez żadnych kolorków.

 

Rozważyłbym też inne topowe grajki nano 6g i Zune HD. Też raczej neutralne, ale bardziej muzykalne od wyżej wymienionego towarzystwa (prócz taczki, która też jest dosyć muzykalna, tylko właśnie bardziej neutralna od tych dwóch).

 

Pomyślałbym też nad wymianą słuchawek ;) SRH240 nie są złe, ale nie są szczytem możliwości ;) a duża część jakości leży po stronie słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności