Skocz do zawartości

S100 warto upgrejdować?


pswitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

właśnie rozpakowałem swój prezent gwiazdkowy S100. Znakomitość

 

Zauważyłem natomiast, że mam firmware 1.16. To chyba nie jest najnowsza wersja. Powiedzcie, czy warto upgrejdować do najnowszej? Ktoś pisał, że w 1.20 player gra ciszej, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim S100 dość szybko wgrałem najnowszy firmware, więc nie skupiałem się specjalnie na głośności, aczkolwiek odnoszę wrażenie, że gra teraz nieco ciszej. Podkreślam jednak, że może mi się tak tylko wydawać :rolleyes:

 

Jeżeli okazałoby się jednak, że rzeczywiście jest jakaś różnica w głośności, to czy mógłby ktoś powiedzieć jak usunąć tę blokadę/ew. wgrać starsze oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jak działają najnowsze wersje FW. To znaczy, czy są na tyle lepsze, że warto je wgrywać?

 

Czy można zaktualizować FW bez używania irivera? Zdaje się, że można to zrobić plikiem S100.HEX. Czy ktoś to robił w ten sposób?

 

Ograniczenie głośności można podobno obejść wgrywając FW dla USA lub Korei. Czy ktoś z Was próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mniej rozumiem.

 

Widziałem soft irivera (ten na Windowsy) dość dawno i w wersji 3, a nie 4. Ale z tego co pamiętam, to on nie pytał o wersję narodową do wgrania. Czy coś się zmieniło? Czy mogę wybrać wersję?

 

Natomiast w sajcie irivera (www.iriver.com) jest do pobrania FW w wersji 1.20. Jest to plik .zip, a w środku właśnie S100.HEX. W necie ktoś pisał, że pewnie wystarczy wgrać w roota odtwarzacza. Ale nie chcę eksperymentować, tylko najpierw Was zapytać. Czy mam rozumieć z poprzedniego postu, że to nie zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zaktualizować FW bez używania irivera?
telepatycznie chyba że chodziło ci o program irivera :)

Aby nie mieć blokady nie wybieraj EU.

Chyba się nie rozumiemy. Napisałeś czy mozna aktualizować S100 nie używając irivera - to co patrzysz na niego i siłą woli wgrywasz nowy soft? Czy chodziło ci o używanie oprogramowania irivera? Wystarczy skopiować hex na playera. Ważne bateria musi mieć najmniej 50% pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o program o nazwie iriver.exe, który instaluje się i uruchamia na Windows.

 

A skąd najlepiej pobrać FW jako HEX? Znalazłem tylko na www.iriver.com wersję 1.20. Podobno jest już 1.21. I nie wiem dla jakiego regionu jest wersja na www.iriver.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie gra cisze na 1.20j, nie potrafi tak dobrze uciągnąć aurvan, jak na wcześniejszym. Oczywiście może to tylko moje błędne spostrzeżenie...ale tak mi się wydaje, dlatego zostałem przy starym, choć lekko przycina. Plik hex kopiujesz na S100, odpinasz i sam się aktualizuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakoś mi się udało wgrać 1.21. Zresetowałem S100, wyjąłem kartę pamięci i sformatowałem lokalną pamięć. Pomogło - po tych operacjach iriver plus 4 ruszył i nie wywala się po podłączeniu playera.

 

Nie zauważyłem, by na 1.21 grał ciszej

 

Mam problemy z rekonstrukcją biblioteki. Ewidentnie szkodzą mu pliki .ogg, bez oggów jest znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iriver.com znalazłem tylko 1.20. Jest jeszcze strona koreańska, ale nie bardzo mogę się połapać w tych literkach :)

 

Generalnie boję się eksperymentować z firmwarem, bo jak załadujesz jakiś np. uszkodzony z nieautoryzowanego serwera, to mogą Ci cofnąć gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 1.21 przez tego irivera plus 4, equalizer gra trochę inaczej, ładniej, tzn. drugiej i trzeciej wartości w ogóle nie ruszam i jest git;p, a poprzednio do aurvan musiałem trochę podnosić. A może mi się wydaje...fajnie by było jakby ktoś z dobrym słuchem to sprawdził;p. Porównał wszystkie trzy firmware i czy rzeczywiście w tych nowszych ograniczono moc.

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie, co zrobić, by S100 zbudował bibliotekę na podstawie tagów id3? Albo sortuje utwory alfabetycznie, albo nie wkłada okładki płyty. Straciłem już z 5 dni i ciągle mam problemy, by mieć poprawnie zbudowaną bibliotekę. Muszę po kolei przerabiać całą moją muzykę i dalej do końca nie wiem jak.

 

Jedyna sensowna forma odtwarzania, to przeglądarka plików. To słabo jak na taki player. Gdyby tak nie grał, to już dawno bym nim pieprznął o ścianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności