Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze zestawienia/synergie jakie słyszeliście


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem były już podobne tematy, tabelki, próby ogarnięcia kwestii synergii w jednym temacie. Mimo słusznej inicjatywy jednak umarły. Ten temat nie ma służyć ocenie wszelkich możliwych zestawień, a podanie najlepszych zestawień słuchawki + tor jaki słyszeliście - ale nie na zasadzie oceny dźwięku, a oceny synergii. O co tutaj chodzi? No więc tak: czy mieliście kiedyś nieodparte wrażenie podczas odsłuchu, które można by w skrócie określić - "to połączenie zostało dla siebie stworzone!"? Jeśli tak to podzielcie się waszym odkryciem w tym temacie. Tu nie chodzi o podawanie mega drogich zestawów, często dużo tańsze słuchawki zgrywają się lepiej z danym źródłem, brzmią po prostu naturalniej

 

Ja trafiłem na dwie takie konfiguracje:

 

Meizu M6 SP + Sony MDR-Q68LW (eq jest niezbędny, niestety te słuchawki nie są nic warte bez korektora, one zostały do niego stworzone, nie miałem jeszcze słuchawek tak podatnych na eq), ktoś może powiedzieć, że w ten sposób można dopasować każde słuchawki... ja jeszcze nie spotkałem tak plastycznych słuchawek, zmieniają się nie do poznania, to połączenie pasowało mi bardziej niż IFP + Triple.fi 10, serio. Jaki bas potrafi meizu wycisnąć z tego bezbasia to głowa mała: szybki, genialnie odseparowany, ale z pięknym walnięciem

 

Sony nwz-e34x + Aiwa Shellz - tutaj było prawie idealnie, jednak brakowało mi odrobinę mięsa na basie, impaktu, jednak taka już natura shellz

 

 

Jeśli temat wydaje się wam "gupi" to po prostu go zamknę i założę worek pokutny. Myślę jednak, że nawet jeśli jakiś ułamek "świeżaków" tutaj zajrzy i wybierze coś dla siebie to być może zmniejszy to lawinę tematów w "co kupić". A wy co myślicie?

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że nawet jeśli jakiś ułamek "świeżaków" tutaj zajrzy i wybierze coś dla siebie to być może zmniejszy to lawinę tematów w "co kupić".

 

Wierzysz w cuda? :D

 

Jeśli temat wydaje się wam "gupi" to po prostu go zamknę i założę worek pokutny.

 

Temat jest ok. :) Mi osobiście łatwiej byłoby powiedzieć o najbardziej nieudanych połączeniach niż tych 100% synergicznych.

 

Ja osobiście byłem pod wrażeniem synergii Musilnad Monitor 02us z HD681 na wszystkich innych źródłach czegoś mi brakowało w tych słuchawkach a z MM02us było idealnie.

 

Jeśli chodzi o portable to mi bardzo podoba się BsCDD z Touch 4g. Są one dla siebie stworzone ;) Jest fun jest naturalność jest szczegółowość i jakby nie ta pomniejszony dźwięk doków byłby to jeden z moich ideałów.

 

Jeśli ktoś lubi 'efektowny' dźwięk to wave z E10 to połączenie które robi wrażenie.

 

Jak sobie coś przypomnę to jeszcze coś napiszę. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audinst + XB700... pierwszy jest wrzaskliwy i ma braki w basie, drugie mają misiowy charakter i górę na basie i wychodzi z tego bardzo fajne spasowanie. Do tego diabelnie wygodne...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to najlepsze połączenie usłyszałem w Iriver IMP550 + CAL! przestrzeń mnie po prostu rozwaliła. Poczułem się jakbym był na koncercie (płyta to był akurat Peter Gabriel plays live)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Video + V-Jays :wub: - dla mnie zestawienie które brzmi idealnie. Połączenie szczegółowości z ciepłem. Szkoda, że iPod nie jest mniejszy, a V-jays nie są dokami, wtedy to już w ogóle byłbym w niebie.

Potwierdzam, także bardzo podobało mi sie to połączenie :) Rewelacyjnie brzmiały w spokojnej muzyce akustycznej, lekkim jazzie... Reszta już mi tak nie podchodziła. Niestety ze względu na brak uniwersalności znanej mi z połączenia z Samsungiem R0 nie zasługuje to IMO na miano najlepszej synergii.

 

W ogóle v-jaysy są mało wybredne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle v-jaysy są mało wybredne :)

 

też dochodzę do takiego wniosku. ;)

 

Mi z maya właśnie bardzo fajnie muzykę akustyczną grały - cudo :D

 

...Dobra cofam wszystko

 

Podłączyłem Vki do Z5 i jest cudowanie, lepiej 2x niż na R i lepiej niż na maya (nie licząc detaliczności)... Jest super scena i dźwiek V się jakby odmulił.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP525 + samsung wave ->> pierwsze co się rzuca w uszy to szczegółowość i głębia. Sceny nie ma, ale to nie przeszkadza, bo dźwięk jest bardzo przestrzenny, a dzięki bliskości bardzo intymny. Brzmienie jest mocno naturalne, gładkie. Na innych grajkach bas trochę kuleje. Tutaj jest dobrze wypełniony z dobrej jakości teksturą.

 

To połączenie przypomina mi T4G + BsCDD tylko, że jeszcze poprawiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO

Sansa Fuze i V-Jays .

 

Jest szczegółowo , bas fajnie schodzi (do 35hz) , nic nie sylabizuje , nie kłuje , scena jest na wysokości oczu , dobrze poukładana . Co prawda jest to prezencja bardziej przejrzysta niż ciepła , ale co kto lubi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO

Sansa Fuze i V-Jays .

 

Jest szczegółowo , bas fajnie schodzi (do 35hz) , nic nie sylabizuje , nie kłuje , scena jest na wysokości oczu , dobrze poukładana . Co prawda jest to prezencja bardziej przejrzysta niż ciepła , ale co kto lubi .

 

Dla mnie bardziej ciepła niż przejrzysta :D Jest tam wyraźne podkolorowanie, którego nie ma np. przy clip+ i sony mdr-q68 (oczywiście z podbitymi basami i odrobinę podbitą najwyższą górą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaznaczyłem IMO .

Tak to właśnie słyszę , po przefiltrowaniu przez moje uszy i ośrodki słuchowe w mózgu - dlatego właśnie dla mnie to najlepsze połączenie jakie miałem ;)

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi :)

 

Mi KPP fajnie z fuzem grały ale nie nazwałbym tego najlepszym zestawieniem. Tak samo Vki nie wyobrażam sobie ich z ciepłymi źródłami. Z Z5 jest lepiej niż z T4G pod względem zgrania, choć taczka jest neutralna... V-kom najlepiej pasują chłodne źródła IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności