Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze zestawienia/synergie jakie słyszeliście


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

To ja dodam od Siebie:

Onkyo Granbeat + HIFIMAN Edition X V.2

 

Zestaw ten, jakże również mobilny, brzmi jak konkretny, stacjonarny set, coś niesamowitego! 

IMG_20170426_232351.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... 

chyba Sam musiałbyś spróbować...

 

Nie wiem co mogłoby być lepsze w tym zestawie...

Separacja - 8/10

Scena - 9/10

Bas - 8/10

Srednica - 9/10

Wysokie - 8/10

Muzykalność - 10/10!

 

No "Stary", dla mnie nic dodać, nic ująć! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Taka ciekawostka. Ja fiio X5 z phidelio X2 nie bardzo lubiłem. Ale dzisiaj sobie podłączyłem te słuchawki to tego pudełeczka grającego jako dac z kompa po stockowym kablu. Powiedzmy X2 grają na 90-95% swoich możliwości, ale i tak jest bardzo bardzo dobrze. Dźwięk czysty rozdzielczy, świetnie kontrolowany, żywy, dynamiczny. Jak się osłuchałem to nawet doceniłem efekty przestrzenne, a w niektórych utworach holografia dalej robi wrażenie. Takie zestawienie to jest połączenie trochę skrajności bo mamy obwity, mocno uderzający, dobrze zróżnicowany bas, ciepłą prezentację która do końca nie jest neutralna, ale na pewno jest immersywna i strawna, a z drugiej strony, klarowność, rozdzielczość, wręcz.analityczność. są bardzo szybkie na średnicy i górze. Ma to coś takiego co czasem lubię, choć nie wiem jak to określić - taką dźwięczną górę. Daje to wrażenie słuchania w HD. 

 

IMO kompletny zestawik do cieszenia się muzyką dobrej jakości (mimo rozrywkowego charakteru te sprzęty nie są wybaczające). 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dodaje kapkę kolorków na średnicy. Jeśli to ma jakiś sens to powiem że gra trochę jak HM5, dlatego się z nimi totalnie nie zgrywał... to połączenie to była żyleta. 

 

Not my cup of tea ale czasem dla urozmaicenia lubię na nim posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ether Flow 1.1 + Hugo 2 - niesamowita energia i impakt dźwięku. Bas na poziomie poetyckim. Schodzi tak nisko, że zastanawiam się czy jest coś co lepiej odtworzy dół w tej cenie - może LCD3?. Średnica to totalna referencja. Męski i damski wokal oraz instrumentarium z niesamowitymi fakturami przywołującymi kinowa muzykalność z perfekcja techniczną jaka jest w stanie dać Chord. Scena ogromna, jak na słuchawki. Czuć realistyczną głębię i plany dźwięków. Wszystko jest rozstawione precyzyjnie i niesamowicie swobodnie w przestrzeni. Do tego efekt, który opisywał w recenzji na kropka.audio recenzent, czyli wrażenie próżni, perfekcyjnie czarnego tła, zawieszenia dźwięków w przestrzeni. 

Andromeda 2020 + iFi Gryphon - to zestawienie mogę nazwać z powodzeniem królem sceny. To jak Andromedy potrafią zbudować scenę, szczególnie z przodu, zasługuje na słowa uznania. Żadne słuchawki, których słuchałem w życiu, oprócz LCD5 nie kreowały tak perfekcyjnej sceny. Góra to absolutna miazga. Rozdzielczość prawie jak w referencyjnych Audeze. 

LCD5 + Copland DAC215 - całe brzmienie totalnie high endowe. Tutaj wszystko jest mistrzowskie. Perfekcyjnie równy, wielowymiarowy bas, wokale po prostu niesamowicie żywe, instrumenty o wymiarach realnych brył. Scena jak w kolumnach. 

NightHawk + Mojo - synonim pojęcia "barwa". Absolutna miazga. Głębia brzmienia oraz jego muzykalność na poziomie lepszym niż w kinie. Jeżeli ktoś uważa, że nie da się obejrzec filmu z takim zaangażowaniem jak w kinie to niech kupi ten zestaw. Śmieszny pieniądz. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafacio napisał:

Jaki jest bas na takim poziomie?

Bas jest tak piękny jak fraszki Kochanowskiego i jednocześnie trudny do zrozumienia jak "Dziady" Mickiewicza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio FH5s PRO + Astell SP1000 - to było MISTRZOSTWO! Lepiej mi zagrały niż FH9 i Kinery Nanna. Bas schodził pięknie w subbas, a cały dźwięk był niewiarygodnie pełny jak na IEMy. Jakościowo przypominało mi to prawie Andromedy, ale CA jednak lepsze mimo wszystko. W tej cenie totalna miazga! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2022 o 05:10, Gracjan napisał:

Bas jest tak piękny jak fraszki Kochanowskiego i jednocześnie trudny do zrozumienia jak "Dziady" Mickiewicza. 

E tam, "Dziady"  są zrozumiałe. A piękna poezja to wiersze Leśmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię wierszyków. Powieści czytam od 5 roku życia, ale wierszy nie lubię. Nawet żałuję trochę, że Pan Tadeusz jest wierszem pisany, bo jakby to była proza to nawet fajna powieść by wyszła z tego.

dla mnie znakomitą synergię ma K5PRO z eleven i Q3 z Edition M.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rafacio napisał:

Nie lubię wierszyków.

Leśmian nie pisał wierszyków.  Kojarzysz Żywiołaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności