Skocz do zawartości

Najlepsze zestawienia/synergie jakie słyszeliście


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze nie słyszałem dobrze grających FLC8 :) słuchałem ich z pono, pioneera, nie wiem na jakim układzie filtrów - robiłem dwa podejścia. Po przejściu na nie z LEA brzmienie jest tak sztuczne i nienaturalne, że aż zgrzytałem zębami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo przyjemnie słuchało hd565 w połączeniu z Espressivo, a ze skorpionem jest jeszcze lepiej. Jeżeli chodzi o odtwarzacze przenośne to X5 brzmiała poprawnie z 565 i słuchałem takiego połączenia przez ponad rok.

 

Z połączeń które utkwiły mi w pamięci to Dubiel Skorpion HV-1 + HD800, jest po prostu świetnie i nie widzę sensu pakowania w tor niewiadomo jakich kwot, a dedykowany hdvd800 bym lepiej.....

Bardzo mi się podobają takstary pro80 occ7n w połączeniu z ak120 mk I i w sumie szkoda, że byłem zmuszony pozbyć się ak120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie słyszałem dobrze grających FLC8 :) słuchałem ich z pono, pioneera, nie wiem na jakim układzie filtrów - robiłem dwa podejścia. Po przejściu na nie z LEA brzmienie jest tak sztuczne i nienaturalne, że aż zgrzytałem zębami.

 

Ty lepiej pisz jak Staxy w temacie Staxów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jeszcze nie słyszałem dobrze grających FLC8 :) słuchałem ich z pono, pioneera, nie wiem na jakim układzie filtrów - robiłem dwa podejścia. Po przejściu na nie z LEA brzmienie jest tak sztuczne i nienaturalne, że aż zgrzytałem zębami.

 

Ty lepiej pisz jak Staxy w temacie Staxów. :P

 

 

Sprzedaję pół sprzętu (włącznie z Cayinem iHA-6, więc się domyśl) ;) oczywiście jak się ogarnę, to opiszę swoje wrażenia, ale z grubsza zamierzam mieć w stopce to samo, co Ty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie słyszałem dobrze grających FLC8 :) słuchałem ich z pono, pioneera, nie wiem na jakim układzie filtrów - robiłem dwa podejścia. Po przejściu na nie z LEA brzmienie jest tak sztuczne i nienaturalne, że aż zgrzytałem zębami.

Tylko tu kluczowe są jednak te filtry. Ja miałem to samo na złotych, zielonych, sztuczne brzmienie instrumentów, ale na niebieskich -idealnie. Do tego wyregulowanie basu, w moim przypadku odjęcie go - tymi małymi filtrami i było super. Więc naprawdę nie można wyciągać wniosków jak się ich nie przesłuchało na każdej konfiguracji.

 

Mnie się bardzo przyjemnie słuchało hd565 w połączeniu z Espressivo, a ze skorpionem jest jeszcze lepiej. Jeżeli chodzi o odtwarzacze przenośne to X5 brzmiała poprawnie z 565 i słuchałem takiego połączenia przez ponad rok.

 

Z połączeń które utkwiły mi w pamięci to Dubiel Skorpion HV-1 + HD800, jest po prostu świetnie i nie widzę sensu pakowania w tor niewiadomo jakich kwot, a dedykowany hdvd800 bym lepiej.....

Bardzo mi się podobają takstary pro80 occ7n w połączeniu z ak120 mk I i w sumie szkoda, że byłem zmuszony pozbyć się ak120.

Dla mnie 565 już same mają taką bogatą i ocieploną średnicę, wiec z lampą raczej mi już było zbyt klejąco. Próbowałem ze Skorpionem właśnie, zresztą tym samym :)

Z kolei Skorpion + HD800 to faktycznie jedna z tych synergii które tu się powinny przewijać na pierwszym miejscu. Kto krytykuje te słuchawki, to powinien właśnie na tym wzmacniaczu ich posłuchać. Oczywiście nie mówię że są idealne i w końcu nie mam już ich i nie bez powodu, ale gra to razem naprawdę świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

LH GeekOut 450 + Denon AH-D600

 

Połączenie z X5 dalej w mocy, jeśli ktoś chce więcej detali i precyzji. Jedak GO daje tym słuchawkom nowe życie. Na średnice nie można już narzekać, same plusy do prezentacji i na ten moment podobają mi się w każdym paśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

M2tech Hiface DAC + FCL II + interconnect vention posrebrzany + Audio-Technica ATH-AD900x= Audionirvana. Znakomita separacja, przestrzeń, barwa i wygładzenie dźwięku. Można słuchać godzinami i nie męczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o maluchy to na dzisiejszy dzień :

 

discman Technics SL-XP300 18 bit (1991 r :D ) + Grado 325 (w chodakach Michała) , z Fidelio L2 również super.

Doszło do tego, że płyty we Flac przegrywam do formatu CD i sobie słucham.

 

Gdyby taki discman wpadł mi w łapki jakieś 2 lata temu w życiu nie wchodziłbym w dapy, bo i tak po ulicach nie latam w słuchawkach.

Jako źródło przez LO też jest świetnie, szczególnie kiedy podepnę pod wzmak Staxów.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o maluchy to na dzisiejszy dzień :

 

discman Technics SL-XP300 18 bit (1991 r :D ) + Grado 325 (w chodakach Michała) , z Fidelio L2 również super.

Doszło do tego, że płyty we Flac przegrywam do formatu CD i sobie słucham.

 

Gdyby taki discman wpadł mi w łapki jakieś 2 lata temu w życiu nie wchodziłbym w dapy, bo i tak po ulicach nie latam w słuchawkach.

Jako źródło przez LO też jest świetnie, szczególnie kiedy podepnę pod wzmak Staxów.

Ciekawe co tam siedzi. Może by szło to jakoś zaimplementować z pamięcią zamiast lasera.

Fajny sprzęcior za grosze - chociaż u mnie taką rolę spełnia FIIO D03K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Stacjonarnie Hegel HD12 plus senki HD600. W końcu wypełnienie na dole, przestrzeń, gładkość i muzykalność. Według mnie mega synergia. Wypędziła z domu wiele o wiele droższych słuchawek ........

 

Zacne nauszniki, u mnie z GO nieźle pomykają. Dla mnie jest w takim zestawieniu bardzo dobrze. Super 3D, czarne tło, ciekawe zbalansowane granie. Nie pozostaje mi nic tylko przesłuchiwać znane płyty jeszcze raz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX80(czystość i roździelczość, soft 1.5.8) + Fostex HP-V1(granie lampy) + oBravo eamt-3a(Neodymium Dynamic Drivers)

Jak to zagrało razem !!! (...a dam trzy wykrzykniki).

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennki HD565 na welurach HM5 i kablu Fatso + Colorfly C10. Trochę już słyszałem w życiu i zaprawdę powiadam Wam: to jest hi-endowy dźwięk!!

Właśnie słucham Jaco Pastorius - The Birthday Concert i odpływam. W ogóle od paru dni mną telepie, tak to gra.

Mistrzowska holografia, jak w 007 MK1, totalna kontrola nad każdym instrumentem, muzykalność najwyższych lotów, nasycenie, delikatność i precyzja zarazem. Niesamowite co te słuchawki potrafią na tym grajku, a gdyby jeszcze miał więcej mocy...

 

edc423d4b0dadd665e543396c7bfe3cf.jpg

 

P.S. Jedyny kocyk w tym zestawieniu, to ten ze zdjęcia :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności