Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SLUCHAWKI DOKANALOWE CZY NAUSZNE - ZA I PRZECIW


pieknychlopiec

Rekomendowane odpowiedzi

Hey!

 

No wlasnie jak to jest z tym dzwiekiem miedzy obydwoma rodzajami sluchawek?

 

Zawsze myslalem , ze najlepsze sa dokanalowki - bo dobra izolacja, dosc niski bass i spora czulosc..

Tymczasem mam przyjemnosc "bawic" sie ostatnio senneiserami PX100 i jestem bardzo zaskoczony na plus co te sluchawki wlasciwie potrafia!! Jesli chodzi o dokanalowki to mialem juz ojojojojoj chyba z 10 roznych par takich firm jak sony => sennheiser => akg => shure => westone (obecnie 4 wydanie)...

 

Sluchawki PX100 nie naleza do jakiejs gornej polki cenowej tymczasem ich charakterystyka bardzo mi sie podoba. Wlasciwie nie wymagaja zadnej korekcji z equalizera! Slucham prawie liniowo, co rzadko sie zdarza - bo mam chyba dosc wypaczony gust do charakterystyki (korekcji) - czyli dominacja gdzies w okolicach 50 HZ nastepnie 150-170 HZ sporo w dol, reszta moze byc liniowo.. Ewentualnie delikatnie soprany podbite (w zaleznosci od uzywanych sluchawek)..

 

Czy ktos moze mi powiedziec o co biega? Czy istnieja dokanalowki choc deko zblizone do tej charakterystyki z PX100? Jestem zaklopotany po przesluchaniu THE RACE - YELLOW.. Zadne z moich dokanalowek (liniowe wyjscie playera) za cholere nie wydobeda tak niskich czestotliwosci nie meczac zbytnio uszu.. Nawet po olbrzymiej korekcji moje najdrozsze z reszta westone 4 wypadaja blado jak dla mnie do PX100, bo bass jest nienaturalny po silnej korekcji i wzmocnieniu a liniowo to go wogole nie ma!

 

Naprawde mam dylemacik, bo...

 

Niestety ostatni tydzien sluchajac przeroznej muzyki na glowie pojawil sie palak z przetwornikami senncheisera i nie chce zejsc!

Pisze niestety, bo nie izoluja mnie od otoczenia wcale, no i nie moge zbyt glosno sluchac bo slychac na zewnatrz...

 

Macie jakas rade? Czytalem rozne wasze recenzje odnosnie konkretnych modeli sluchawek (dokanalowych) i nie zawsze sie moge zgodzic niestety.. Wydaje mi sie, ze dokanalowki to takie dziwne cus , ze dla kazdego czlowieka beda grac zupelnie inaczej... Nakladane z kolei beda chyba najbardziej uogolniac dzwiek dla wszystkich grajac tak samo..

Ale nie wiem, byc moze sie myle... bardzo prosze o jakas podpowiedz i rade tych najbardziej doswiadczonych forumowiczow..

 

z gory dzieki!

Edytowane przez pieknychlopiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu wolisz bas z membrany? Nie każdy akceptuje armaturowe brzmienie, a już najwięcej obiekcji jest właśnie do basu. Jak Ci PX100 pasują to o co chodzi? Słuchaj na tym sprzęcie, który Ci bardziej leży. Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że im drożej tym lepiej, a już w audio to w ogóle nie ma zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu wolisz bas z membrany? Nie każdy akceptuje armaturowe brzmienie, a już najwięcej obiekcji jest właśnie do basu. Jak Ci PX100 pasują to o co chodzi? Słuchaj na tym sprzęcie, który Ci bardziej leży. Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że im drożej tym lepiej, a już w audio to w ogóle nie ma zastosowania.

 

Napisalem ich wade, ze nie izoluja mnie od otoczenia. Jak slucham cicho to slysze telewizor w pokoju i domownikow. Jesli z kolei przyglosnie to slychac na zewnatrz co przeszkadza innym.. Nie chce wychodzic do izolatki za kazdym razem kiedy chce sobie czegos posluchac. No i kolejna z kolei mniejsza wada to ich mniejsza czulosc, ale to akurat zniose.. A moglbys polecic jakies inne sluchawki nauszne z jakas wieksza izolacja od otoczenia ale z taka charakterystyka brzmienia jak px100? Czytalem na temat PX200 tutaj na forum, ale raczej odradzacie.. a moze jakies inne dokanalowki znasz zblizone do px100. Kiedys mialem jakies dokanalowe Sennheisera, ale mi wogole nie podpasowaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może E10 SM, trudno coś dobrać z pamięci gdyby to były PX II

 

HMMM, masz te na mysli?:

 

http://www.headphonesfashion.com/soundmagic-in-ear-headphones-e10.html

 

Wygladem mi przypominaja "zwykle" dokanalowki takie jak np AKG, ale spoko (wyglad wogole mnie nie interesuje).. Ktos ma porownanie jak one graja do PX100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wiem, czy powinienem się kierować tylko i wyłącznie opisywanymi przez Ciebie obserwacjami, odnośnie lubianej charakterystyki(wtedy rozwiązaniem byłoby znalezienie zestawu grającego podobną charakterystyką jak Twoje źródło i PXy), czy może inne czynniki mogłyby tutaj mieć większe znaczenie, jak wszelkie róznice wynikające z budowy. Byc może po prostu nie podoba Ci się sposób prezentacji dźwięku przez doki/IEMy. Nieraz czytałem o czyichś wrażeniach, jakoby dokanałowe tworzyły "małe" pozorne źródła dźwięku, w przeciwieństwie do jakichkolwiek nausznych. Nie mówiąc już o męczarniach na które skazał nas Bassfreak, szukając wśród naszej społeczności(i nie tylko) pomocy odnośnie sluchawek nausznych, w których poszukiwał wrażeń zapamiętanych z obcowania z jakimiś głośnikami... Być może po prostu nie odpowiada Ci dany typ konstrukcji :) Lub inaczej, zalety innego typu(nauszne) przedkładasz nad zalety pierwszego(doki).

 

Ja bym proponował jednak skupić się w swoich poszukiwaniach na słuchawkach nausznych. Mają one tę ogromną zaletę, że można ich posłuchać w wielu miejscach, w przeciwieństwie do doków. Te drugie najczęściej trzeba kupić i posłuchać, co jest uciążliwe także finansowo. Proponuję posłuchać jakichś dobrych modeli nausznych, i obserwować czy ta przewaga nad choćby Westone'ami się utrzymuje. Wtedy wniosek byłby oczywisty.

Na dzień dobry proponuję (od najtanszych) Sennheiser PX360, Audio Technica ATH-M50, Sennheiser 25(-1 II ?), Beyerdynamics DT1350. Słuchawki często używane jako portable, ale dzięki temu bardziej skuteczne niz wiekszosc słuchawek z poszczegolnych segmentów cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jednak skupić się w swoich poszukiwaniach na słuchawkach nausznych. Mają one tę ogromną zaletę, że można ich posłuchać w wielu miejscach, w przeciwieństwie do doków.

 

Dlaczego uwazasz ze dokanalowe nie wszedzie pasuja (mozna ich sluchac)? Ja uwazam wrecz przeciwnie. To jest moj glowny warunek za sluchawkami dokanalowymi. Dlatego m.in. zalozylem ten temat. Bije sie w glowe co tu zrobic? Jak sie okazuje wole dzwiek z nausznych (duzych membran), ale dokanalowe mnie izoluja od otoczenia i moge sluchac na max glosnosci gdziekolwiek. Z nausznymi tak sie nie da. Chyba ze sa jakies inne, ktore izoluja. Jestem na etapie sprawdzania tych modeli, ktore podales za co jestem wdzieczny. Niestety nie mam mozliwosci zadnych przetestowac, wiec musze wszystkie kupic niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętałem IE8 jako grające najbardziej w stylu nausznych. Wszystkie inne IEM'y jakich słuchałem grały jak IEM'y - lepiej bądź gorzej ale jak IEM'y. Sennheisery mają 'nauszny' styl prezentacji.

 

Widze ze masz spore doswiadczenie i rozumiesz o co mi chodzi z tym dzwiekiem :).. IE8 powiadasz? A jakich aktualnie uzywasz prywatnie i ktory typ Twoim zdaniem jest lepszy i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ktoś używa, nie znaczy że będzie pasować w Twoje gusta akurat. Owszem ie8 grają trochę nausznie, ze względu na scenę i samą jej prezentacje. Tylko z drugiej zastanów się czy chcesz je kupić za 1,5k kafla. Wiele podróbek jest i nie sugeruj się cenami na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ktoś używa, nie znaczy że będzie pasować w Twoje gusta akurat. Owszem ie8 grają trochę nausznie, ze względu na scenę i samą jej prezentacje. Tylko z drugiej zastanów się czy chcesz je kupić za 1,5k kafla. Wiele podróbek jest i nie sugeruj się cenami na allegro.

 

Jesli mialbym miec sluchawki ktore polacza obie zalety tzn dzwiek z nausznych i izolacje od otoczenia to 1500 PLN jestem w stanie wydac, zwlaszcza, ze juz sporo pieniedzy wydalem na inne sluchawki w przeciagu ostatnich 5 lat. Nie oszukujmy sie, ale za dobry sprzet trzeba niestety troche zaplacic. Zgadzam sie z Toba odnosnie podrobek, sam kiedys kupilem okazyjnie creativa ep pozniej akg z allegro. Juz teraz kupuje glownie w sklepach "autoryzowanych" i opakowanie musi byc szczelnie zamkniete. Zadne oemy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jednak skupić się w swoich poszukiwaniach na słuchawkach nausznych. Mają one tę ogromną zaletę, że można ich posłuchać w wielu miejscach, w przeciwieństwie do doków.

 

Dlaczego uwazasz ze dokanalowe nie wszedzie pasuja (mozna ich sluchac)? Ja uwazam wrecz przeciwnie. To jest moj glowny warunek za sluchawkami dokanalowymi. Dlatego m.in. zalozylem ten temat. Bije sie w glowe co tu zrobic? Jak sie okazuje wole dzwiek z nausznych (duzych membran), ale dokanalowe mnie izoluja od otoczenia i moge sluchac na max glosnosci gdziekolwiek. Z nausznymi tak sie nie da. Chyba ze sa jakies inne, ktore izoluja. Jestem na etapie sprawdzania tych modeli, ktore podales za co jestem wdzieczny. Niestety nie mam mozliwosci zadnych przetestowac, wiec musze wszystkie kupic niestety :(

chodziło mi o możliwość odsłuchu słuchawek na etapie poszukiwań. Nauszne praktycznie wszędzie jakieś Ci udostępnia, a doki w praktycznie żadnym sklepie. A poza tym zgadzam się, sam używam IEMów i nie mógłbym znieść nie-mobliności nausznych słuchawek... Ale niektórym to nie przeszkadza. Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też strasznie od 4 lat jestem zajarany Dokami, do czasu przedswiatecznych zakupow. Swojej cioci kupowalem sluchawki nauszne do 100 zl. I sie przerazilem ze wszystkie ktorych sluchalem za 200 (700x, M2, E10) nie graja tak dobrze jak te nauszne do 100 złote. Zostawiam swoje doki do biegania i chyba kupuje shure SRH240 :) mam nadzieje ze bez odsluchu beda dla mnie dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako ktoś kto nie lubi się wyróżniać z tłumu nie ubrałbym na miasto, czy nawet na podróż w pociągu słuchawek nausznych. Widzę jednak wiele ludzi którym to kompletnie nie przeszkadza. Z drugiej strony w HD380 pro bym wyglądał dość dziwnie ; )

Niestety dokanałowe zawsze będą gorzej grać niż nauszne. Kupując Shure SE215 nawet nie liczę na to, że zbliżą się do HD380, czy nawet CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako ktoś kto nie lubi się wyróżniać z tłumu nie ubrałbym na miasto, czy nawet na podróż w pociągu słuchawek nausznych. Widzę jednak wiele ludzi którym to kompletnie nie przeszkadza. Z drugiej strony w HD380 pro bym wyglądał dość dziwnie ; )

Niestety dokanałowe zawsze będą gorzej grać niż nauszne. Kupując Shure SE215 nawet nie liczę na to, że zbliżą się do HD380, czy nawet CAL.

No chyba, że są to soundmagici PL11. W ICH cenie nie znajdziesz nausznych tak grających. W ogólce w cenie do ~100zł nie ma IMO alternatywy dla doków, nie ma nausznych zamkniętych portable, ktore dałoby się sensownie napędzic z odtwarzacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nakladane na uszy maja mniejsza czulosc.. Membrany sa wieksze, trzeba wiecej energii dostarczyc by uzyskac podobny poziom cisnienia akustycznego niz w dokanalowcach. To jest wlasnie ich kolejna wada. Trzeba stosowac nie rzadko dodatkowe wzmacniacze sluchawkowe, co dodatkowo moze komus przeszkadzac w mobilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności