Skocz do zawartości

Chińczycy kupili Staxa!


Gość MathU

Rekomendowane odpowiedzi

To może baaardzo ciekawie wpłynąć na politykę cenową pozostałych firm!

 

Do tej pory cena Staxów była bodźcem windującym ceny flagshipów w kierunku 2000 USD (Audeze na tyle ceni LCD-3). Nie było nic droższego i było to usprawiedliwienie dla ciągłego podnoszenia cen przez Sennheisera i Beyerdynamic. Co się stanie, jeśli chiński Stax zacznie wydawać Omegi za 1000 USD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może baaardzo ciekawie wpłynąć na politykę cenową pozostałych firm!

 

Do tej pory cena Staxów była bodźcem windującym ceny flagshipów w kierunku 2000 USD (Audeze na tyle ceni LCD-3). Nie było nic droższego i było to usprawiedliwienie dla ciągłego podnoszenia cen przez Sennheisera i Beyerdynamic. Co się stanie, jeśli chiński Stax zacznie wydawać Omegi za 1000 USD?

Czy to nie Ty pisałeś ostatnio byśmy zapomnieli w przyszłości o haj-endzie za 1000zł :) ? Mam na mysli wpływ obnizenia topowych modeli na obnizenie cen nizszych(middle-end?) modeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja pisałem, ale jeśli sufitowy high end przechodzi w ręce Chińczyków, to wszystko może się zmienić. Konsumenci mogą otrzeźwieć.

 

Na pewno sprzedaż Staxów za więcej niż 2000 USD nie będzie już możliwa.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flagowcem u Soundmagica na pewno nie będzie HP100. Robią dodatkowo HP200 i HP300. Z głównej linii modeli nausznych. A jeszcze dochodzą ze trzy inne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość że rozmienią markę staxa na drobne i pojawią się pchełki firmowane logo staxa

Już dawno są :lol:http://www.headfonia.com/baby-stax/

 

Nikt im nie zapłaci ponad 10k zł za nowe Omegi produkowane przez Chińczyków.

Jasne, że zapłaci. Audiofile nie myślą zbyt logicznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość że rozmienią markę staxa na drobne i pojawią się pchełki firmowane logo staxa

Już dawno są :lol:http://www.headfonia.com/baby-stax/

O w mordę... :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią dodatkowo HP200 i HP300.

 

Fajne. Tego nie wiedziałem. Masz jakieś linki, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

 

 

 

 

Pchełki - elektrostaty LOL

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathu wie co mówi ;) Część kupców, chcąca mieć produkty luksusowe jak się dowie, że teraz jest to w zasadzie chiński produkt, to pewnie się przerzuci na inne marki. Oczywiście chińskie produkty nie muszą być w niczym gorsze.

Także sama sprzedaż Staxa według mnie jest raczej pewnym spadkiem wizerunku marki. Czegoś co jest dobre, przychodzi dochód zazwyczaj się nie sprzedaje.

 

Świat się kończy...

 

Sprzedaż takiej firmy i to Chińczykom, musiała być niebezpieczna dla honoru.. Ciekawe ile było seppuku.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to nie oznacza, że przenoszą produkcję do Chin. Chińczycy będą teraz właścicielami marki, a to wcale nie oznacza, że jakość drastycznie spadnie czy cena.

Tak jak z samochodami - przytoczone już Volvo, czy nawet Aston Martin, Jaguar - właścicielami są co chwile ktoś inny, czy to Hindusi czy Chińczycy, ale cena jakoś nie spada, wręcz dalej się dźwiga. Z jakością to nie wiem, nie posiadam Astona :P

 

Chociaż na pewno szacunek do firmy spada..

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają być produkowane wciąż w Japonii. Z tego co wyczytałem w artykule: celem Edifiera jest obniżenie cen Staxów.

Także chcą poprawić design na ładniejszy, chcą polepszyć doświadczenia konsumentów oraz dać lepszy serwis.

W każdym bądź razie materiał membran mają teraz produkować Chińczycy.

 

Nie wiem tylko co rozumieć pod pojęciem 'new brand':

  • A new brand will be developed for lower cost electrostatic headphones.
  • Edifier will use its manufacturing strength to produce diaphragm material for Stax and the new brand. (źródło: 2 strona artykułu)

Nie wiem, czy będą nowe modele tanich elektrostatów pod nową banderą czy o co innego kaman ;) W zasadzie sensowne to byłoby, zamiast sprzedaży pchełek pod nazwą Staxa ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem że zaczną produkować tańsze elektry pod nową marką. Konkurencja dla Hifiman'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą dalej produkować te same słuchawki w tych samych japońskich zakładach, a i tak będą musieli obniżyć cenę, bo kabelkowcy natychmiast zaczną psiać, że nowe Staxy brzmią gorzej.

 

Tak jak napisaliście, teraz Stax będzie raczej konkurencją dla Hifimana.

 

Dla mnie to bardzo dobra wiadomość, może za jakiś czas kupię sobie Omegi za 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności