Skocz do zawartości

CUBE C60


Hammett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Chciałbym zapoczątkować nowy temat dotyczący playera, którego niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem. Postaram się co nie co o nim skrobnąć i zapraszam również wszystkich, którzy mieli z nim styczność do dzielenia się swoimi uwagami na jego temat. Nie będzie to recka, ocena itp. Sądzę jedynie, że tak zacny grajek zasługuje na własny topic na forum, ot co ... tak więc zaczynamy :)

 

Pierwsze wrażenie: ... no ładne cacko ;) Tak chyba najogólniej można sprecyzować jego wygląd. Elegancka, tytanowo-magnezowa obudowa, przedni panel futurystycznie "przeszklony" z umieszczonym w dolnej jego części wykonanym z metalu przyciskiem nawigacji cieszy oko.

Tylni panel jest już wykonany z tworzywa, ale to moim zdaniem zaleta, ponieważ nie będzie widać otarć i zarysowań obudowy (no, to się jeszcze okaże ;)

Można by się przyczepić do pomysłu umieszczenia wejścia słuchawkowego w dolnej części odtwarzacza, co moim zdaniem jest średnio funkcjonalnym rozwiązaniem, ale po kilku dniach użytkowania można się przyzwyczaić.

 

 

Dane techniczne:

 

Main Chip: SigmaTel 3780

Capacity: 4GB

Display 2 inch TF Screen

Display Res. 320 x 240

Audio Playback: MP3, WMA, WAV, APE, FLAC, OGG, AAC

Dual mono National Semiconductor rail-to-rail high output opamps

Adopts MAX9722 stereo headphone amplifiers, max up to 130mW output.

Frequency Range: 20HZ~20KHZ 0dB± 2dB

Signal-to-noise ratio: 98 dB

Multiple EQ modes: normal,unplugged,grunge,H.O.P.,dramy,soul,mystic,

dance,punkyreggage,rock,classical,pop, EQ User1, EQ User2

Multiple BBE settings: BBe,BBE VIVA,BBE ViVA2, BBE MP, BBE headphone1,2,3,BBE USER1,

BBE USER2,BBE USER3

Advanced BBE settings: BBE FREQ,BBE CONT LEVEL,BBE PROC LEVEL,BBE 3D GAIN,

BBE MP GAIN,SHUTDOWN BBE

ID Tags: ID2,ID3 browsing

Power Source: Built in rechargeable battery

Battery Capacity: 520mAh

Battery Life: approx. 20h

File Viewer: JPG, BMP, PNG, GIF, TIFF, TXT, LRC

Recorder: Yes, 800Hz-48kHz sample rate

Games: Tetris

eBook: Yes (TXT)

Connections 3.5mm headphone output, 5PIN USB 2.0 High Speed

Other Features: DBEE 2.0

Lang. Support: English, Simplified Chinese, Traditional Chinese

Dimensions 92mm x 40mm x 9mm

Package Includes Cube C60 HiFi , USB Cable

Earphones: CUBE F5

 

Rzecz najistotniejsza, czyli brzmienie.

 

Od razu zaznaczam, że nie jestem ekspertem, więc nie będę się wdawał w szczegóły i zawiłości techniczne. (Tu liczę na waszą pomoc).

Rzeczą oczywistą jest, że ogromną rolę ma właściwe dobranie słuchawek do odtwarzacza. Obecnie dysponuję tylko dokami AKG K324p i z nimi to właśnie testuję mój "sześcian".

Całość brzmi bardzo przejrzyście, bez zamulania, muzycznie i wręcz pięknie. Cube C60 gra niemal jak high-endowy zestaw Hi-Fi, pozostawiając daleko w tyle takie plastykowe popierdółki jak np. Sansa Clip+ itp.

 

BBE Sound

Osobiście nie jestem zwolennikiem żadnych polepszaczy dźwięku, ale w przypadku zastosowanego tu systemu BBE chylę czoła. Po odpowiednim jego ustawieniu, otrzymujemy, krystaliczny, wyraźny dźwięk z mocnym muzycznym kopem. Jedynie w przypadku muzyki metalowej, rockowej coś mi tu nie gra... ale jestem na etapie oswajania grajka, więc metodą prób i błędów, kombinacji Player+słuchawki, na pewno uda mi się ustawić optymalne brzmienie.

Z wszystkich grajków jakie testowałem Cube C60 oferuje największe możliwości konfiguracji dźwięku, co pozwala dopasować go chyba do wszystkich słuchawek i pod każdy gust (słuch).

 

Postaram się w miarę użytkowania dodawać moje spostrzeżenia i uwagi.

 

c.d.n...

Edytowane przez Hammett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności