Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Top Wszech Czasów Programu Trzeciego Polskiego Radia


krz

Rekomendowane odpowiedzi

Żyliśmy w smutnych czasach to i smutasy lubilismy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy bo ja niezmiennie tego nie rozumiem. Po co, co roku robić plebiscyt w którym są niezmiennie te same utwory starsze niż sam plebiscyt. Dlaczego utwór napisany 45 lat temu teraz wygrywa a w zeszlym roku był passe? Abstrakcja.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m i naprawdę gdybyś miał ułożyć taką listę, to ta pierwsza dycha by była dokładnie 1:1 tak jak jest na liście? 

 

Nigdy nie głosowałem, a gdybym musiał ułożyć taki mój top albo taki, który wyobrażam sobie, że obiektywnie byłby najlepszy, to chyba bym oszalał. 🥵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rotgut napisał:

 

 

 Moja ulubiona kapela AC/DC niemal nie ma wolnych numerów, jak już to bluesy.

 

 

 

Oto wyniki tegorocznego zestawienia: 

 

1. Queen BOHEMIAN RHAPSODY

2. Deep Purple CHILD IN TIME

3. The Doors RIDERS ON THE STORM

4. King Crimson EPITAPH

5. Led Zeppelin STAIRWAY TO HEAVEN

6. Pink Floyd WISH YOU WERE HERE

7.  John Lennon IMAGINE

8. Metallica NOTHING ELSE MATTERS

9. Eagles HOTEL CALIFORNIA

10. Marillion KAYLEIGH

11. Black Sabbath PARANOID

12. Pink Floyd SHINE ON YOU CRAZY DIAMOND

13. Czesław Niemen DZIWNY JEST TEN ŚWIAT

14. Dire Straits BROTHERS IN ARMS

15. Pink Floyd COMFORTABLY NUMB

16. Omega GYONGYHAJU LANY (DZIEWCZYNA O PERŁOWYCH WŁOSACH)

17. Queen THE SHOW MUST GO ON

18. Pink Floyd HEY YOU

19. The Animals THE HOUSE OF THE RISING SUN

20. Deep Purple SMOKE ON THE WATER

 

Po prostu te utwory są naprawdę historią rocka i ludzie na nie głosują. Osobiście dziwię się wysokiej pozycji Marillion (ale to wpływ Trójki i jej redaktorów - nie wiem czy na Zachodzie byli tak popularni). Metallica akurat z tym utworem ? W ogóle Metallica ? 

Dla mnie oczywiście wiadomo - brak kawałków elektronicznych. No ale klasyka elektroniki została u nas zapomniana. A przecież Kraftwerk, Tangerine Dream, Klaus Schulze czy Ash Ra Tempel to także kawał historii rocka.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden The Jack AC/DC to właśnie jeden z bluesów. ;) 

 

Metallica może być, choć czemu nie Enter Sandman, Seek and Destroy albo Master of Puppets. To ma moc.

No, Kraftwerk, Tangerine Dream, Klaus - historia, klasyka, a jakże, ale czy rocka? BTW - instrumentalne kawałki, choćby nie wiem jak dobre, też nie bardzo mają szansę. Był w ogóle jakiś instrumental na liście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Spawn napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy bo ja niezmiennie tego nie rozumiem. Po co, co roku robić plebiscyt w którym są niezmiennie te same utwory starsze niż sam plebiscyt. Dlaczego utwór napisany 45 lat temu teraz wygrywa a w zeszlym roku był passe? Abstrakcja.

 

Po prostu trzeba zrozumieć prawidłowość między PR3 a jej audytorium, które ukształtowało się w końcówce lat 70-tych i przez dekadę lat 80-tych. PR3 nie trafia specjalnie silnie do młodych ludzi (mój  niespełna osiemnastoletni syn mówi o prezenterach Trójki per "stare dziady"), więc w ogromnej mierze Trójki słucha to samo pokolenie, co w latach 80-tych. A że większość ludzi jest inżynierami Mamoniami i słucha tylko tego, co już wcześniej słyszało, no to masz wynik, taki jaki masz.

 

Inna sprawa, że moim zdaniem, tj. starego dziada, ówczesna muzyka była rzeczywiście lepsza. Dzisiaj jak coś jest w miarę na poziomie, to jest w zasadzie cytatem, tego, co już było. Jakichś szczególnych przełomów i wynalazków muzycznych nie zauważam, choć zapewne po części generalizuję nieco.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, westberg napisał:

Inna sprawa, że moim zdaniem, tj. starego dziada, ówczesna muzyka była rzeczywiście lepsza. Dzisiaj jak coś jest w miarę na poziomie, to jest w zasadzie cytatem, tego, co już było. Jakichś szczególnych przełomów i wynalazków muzycznych nie zauważam, choć zapewne po części generalizuję nieco.

 

Jest dokładnie tak jak piszesz. Czytam w tej chwili znakomitą książkę, która traktuje właśnie o tym temacie:

664923-352x500.jpg

 

Polecam.

BTW, oboje (wraz z żoną) wykładamy się na poznaniu kawałków Archive. Ja już mam bękę: "Brzmi jak Pink Floyd, a nie nie Pink Floyd, więc pewnie Archive". :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o dobór repertuaru bo z tym nie mam problemu tylko, że co roku głosuje się na te same utwory. Mamy 40 paro letnie utwory i głosujących 50 latków. Co się stało że w ciagu ostatnich 12 miesięcy ten 50 latek stwierdził że jednak w 2020 roku to utwór Queen z 1975 jest lepsze niż Floydzi z 1976, a w 2019 uważał że to jednak Floydzi?

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Spawn napisał:

Mnie nie chodzi o dobór repertuaru bo z tym nie mam problemu tylko, że co roku głosuje się na te same utwory. Mamy 40 paro letnie utwory i głosujących 50 latków. Co się stało że w ciagu ostatnich 12 miesięcy ten 50 latek stwierdził że jednak w 2020 roku to utwór Queen z 1975 jest lepsze niż Floydzi z 1976, a w 2019 uważał że to jednak Floydzi?

 

No ale zakładasz, że to głosują w 90% ci sami ludzie, a pewnie tak nie jest, stąd duże różnice. Ciekawe w ogóle ile było oddanych głosów. Nie sądzę też, żeby głosowali tylko 40-50 latkowie, ale głosują ludzie i młodsi, którzy mają gust wyrobiony przez Trójkę. To nadal jedna z ciekawszych muzycznie stacji ogólnie dostępnych np. podczas jazdy samochodem. 

 

Dwa, przez to że teraz pop/rock zjada własny ogon nie rosną jak grzyby po deszczu nowe standardy. Masz jakiś pomysł na Top 10 złożony z kawałków powstałych po 2000 roku? Nie słucham już na co dzień takiej muzyki i znam jeden taki utwór (znów niezbyt smutny): White Stripes Seven Nations Army.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top 10 z kawałków powstałych po 2000? Mam dwa typy tak na szybko:
Steven Wilson - Holy Drinker
I jeśli pop, to
21 Pilots - House of Gold


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Barbartek napisał:

Steven Wilson - Holy Drinker

 

Dobry numer. Ale na YT tylko 550 804

Drive Home lepiej: 6 011 378

 

A Seven Nation Army: 278 826 908

wyskoczyło mi przy okazji: Gorillaz - Feel Good: 344 811 945

 

No i tak... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał:

Mnie nie chodzi o dobór repertuaru bo z tym nie mam problemu tylko, że co roku głosuje się na te same utwory. Mamy 40 paro letnie utwory i głosujących 50 latków. Co się stało że w ciagu ostatnich 12 miesięcy ten 50 latek stwierdził że jednak w 2020 roku to utwór Queen z 1975 jest lepsze niż Floydzi z 1976, a w 2019 uważał że to jednak Floydzi?

 

 

Normalnie, niektórzy są tak starzy, że albo nie mogą dosięgnąć telefonu, albo nie widzą cyferek na klawiaturze. Wygrywają ci, którzy mogą dosięgnąć telefonu i jeszcze dostrzegają cyfry na klawiaturze. :D I tak się zmienia top wszech czasów. 

Edytowane przez westberg
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności