Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Top Wszech Czasów Programu Trzeciego Polskiego Radia


krz

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, greg_jg napisał:

 

Całe notowanie (z 01.01.2019 r.): http://lp3.polskieradio.pl/topnotowanie/

 

Mój syn by się ucieszył, rośnie mi w domu 10-letni fan Queen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, saudio napisał:

Oj nie, w tym roku film zrobił swoje;)

Bohemian Rapsody to wspaniały utwór i bez filmu zawsze w czołówce był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaro54 napisał:

Bohemian Rapsody to wspaniały utwór i bez filmu zawsze w czołówce był

 

Bo ludzie są jak inżynier Mamoń, słuchają tego samego, co słuchali wcześniej, a słuchali dlatego, że słuchali inni Jeżeli Queen miałby wygrywać jakimś utworem, to tym utworem bez wątpienia byłby "Innuendo". Ale wiadomo jak jest.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@westberg Innuendo to dużo późniejszy utwór. Ja pamiętam jak słuchaliśmy Bohemians Rapsody z licencyjnej płyty Pepity w połowie lat 70, delektując się winem marki wino :) to były czasy, przepalanym Arberiami lub innymi DS-ami :) Kto pamięta ten wie o czym pisze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

@westberg Innuendo to dużo późniejszy utwór. Ja pamiętam jak słuchaliśmy Bohemians Rapsody z licencyjnej płyty Pepity w połowie lat 70, delektując się winem marki wino :) to były czasy, przepalanym Arberiami lub innymi DS-ami :) Kto pamięta ten wie o czym pisze 

 

Kolega ma sentyment i moja osoba całkowicie to rozumie, ani krytykuje.  😁 Sam wspominam z rozrzewnieniem pewne płyty z młodości, których dziś lubię słuchać wyłącznie poprzez sentyment, bo tak obiektywnie, to strasznie się zestarzały i waniają lamusem. Gdyby nie ten sentyment w życiu bym dziś na nie nie spojrzał. Ale słucham ich, bo to taki wehikuł do czasów, kiedy byłem piękny, młody, szczęśliwy i bez zobowiązań nijakich. 😉

 

Wszelako dziś nie głosowałbym na te płyty tylko z tego powodu, że mam do nich młodzieńczy sentyment,. Głosowałbym na coś innego, co ma rzeczywistą, obiektywną wartość. I w przypadku Queen mi wychodzi, że stawiałbym na 'Innuendo', bo to był ich opus magnum. Po prostu. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, westberg napisał:

Wszelako dziś nie głosowałbym na te płyty tylko z tego powodu, że mam do nich młodzieńczy sentyment,. Głosowałbym na coś innego, co ma rzeczywistą, obiektywną wartość. I w przypadku Queen mi wychodzi, że stawiałbym na 'Innuendo', bo to był ich opus magnum. Po prostu. 

Dlatego ja już trzeci rok z rzędu oddałem głos na Innuendo, nie głosując jednocześnie na Bohemian... ani nawet na Dire Straits. Żeby miało szanse wygrać... 

No i jest tam jeden z moich ulubionych gitarzystów, Steve Howe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Jaro54 też wybrałbym Bohemian Rhapsody, nie Innuendo. Oba kawałki są świetne, ale przy Bohemian... mam efekt mrowienia na plecach, przy Innuendo już nie. Zresztą A Night At The Opera to moja ulubiona płyta Królowej. Wolę starszy Queen, gdy grali trochę pod Led Zeppelin. 

Edytowane przez Bednaar
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Słuchałem częściowo, żona lubi i zawsze bawi się przy tym w "jaka to melodia". Ja im bliżej końca, tym bardziej wymiękam, tak osłuchane kawałki tam są. Im wyżej, tym rzadziej energiczny rockowy numer. Pierwsza dycha to praktycznie same smęty. Choć jest pozytywne zaskoczenie: Riders on the Storm (nie żeby to był szybki kawałek). No i Epitaph to jednak zawsze mnie porusza, uwielbiam. Ale Bohemian Rhapsody nigdy za specjalnie nie lubiłem. Przekombinowany numer, który ociera się o kicz. Sorki. :)

Tu pierwsza dycha: https://www.polskieradio.pl/9/3188/Artykul/2428739,26-Top-Wszech-Czasow-miejsca-10–1

Tu wszystko z podziałem na dychy: https://www.polskieradio.pl/9/3188,Top-Wszech-Czasow

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za młody jesteś. Dla mojego pokolenia każdy z tych utworów to masa wspomnień, tych dobrych i tych złych. To w większości muzyka na której dorastalismy i na której tworzyła się nasza wrażliwość nie tylko na muzykę. To kawał historii. 

Szkoda, że Trójka również skomercjalizowala się. Wychowała rzesze melomanów, sluchajacych różnej, wartościowej muzyki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Bo za młody jesteś. Dla mojego pokolenia każdy z tych utworów to masa wspomnień, tych dobrych i tych złych. To w większości muzyka na której dorastalismy i na której tworzyła się nasza wrażliwość nie tylko na muzykę. To kawał historii. 

Szkoda, że Trójka również skomercjalizowala się. Wychowała rzesze melomanów, sluchajacych różnej, wartościowej muzyki. 

Nic dodać, nic ująć - pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaro54 napisał:

Bo za młody jesteś. Dla mojego pokolenia każdy z tych utworów to masa wspomnień, tych dobrych i tych złych. To w większości muzyka na której dorastalismy i na której tworzyła się nasza wrażliwość nie tylko na muzykę. To kawał historii. 

Szkoda, że Trójka również skomercjalizowala się. Wychowała rzesze melomanów, sluchajacych różnej, wartościowej muzyki. 

Ja żałuję że nie dorastałem w czasach kiedy dzisiejsze już legendy dawały koncerty... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaro54 napisał:

Bo za młody jesteś. Dla mojego pokolenia każdy z tych utworów to masa wspomnień, tych dobrych i tych złych. To w większości muzyka na której dorastalismy i na której tworzyła się nasza wrażliwość nie tylko na muzykę. To kawał historii. 

Szkoda, że Trójka również skomercjalizowala się. Wychowała rzesze melomanów, sluchajacych różnej, wartościowej muzyki. 

 

Nie tyle się skomercjalizowała, co nastała era dziennikarzy bez charyzmy, osobowości i o takim, że tak powiem "potocznym guście" (wyjątkiem: Grzegorz Hoffmann). Brakuje Tomka Beksińskiego, chociaż nie wiem czy odnalazłby się w dzisiejszych czasach. 

 

Natomiast w ogóle kosmicznym kuriozum jest wprowadzanie na antenę ludzi z wadami wymowy, lub bez krztyny dykcji. Z drugiej strony emeryci, tacy jak Kaczkowski, też już powinni sobie odpuścić. Kaczkowskiego nie muszę słuchać, żeby wiedzieć co zagra i co powie. No i ileż razy można słuchać tego Krimzona, Wandergrafa i Flojda. To już przypomina odsłuchy Mozarta i Beethovena. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro54 napisał:

Bo za młody jesteś. Dla mojego pokolenia każdy z tych utworów to masa wspomnień, tych dobrych i tych złych.

 

Się uśmiałem. :) 

@Jaro54 , @neonlight Przyznajcie się, ile macie lat, by dawać takie argumenty,  he?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rotgut napisał:

 

Się uśmiałem. :) 

@Jaro54 , @neonlight Przyznajcie się, ile macie lat, by dawać takie argumenty,  he?

Ja 58, dorastałem w stanie wojennym. Na moje imieniny w 1982 roku muzyka leciała z pierwszego wydania Listy przebojów Marka Niedźwieckiego. A w październiku armia o mnie się upomniala 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Ja 58, dorastałem w stanie wojennym. Na moje imieniny w 1982 roku muzyka leciała z pierwszego wydania Listy przebojów Marka Niedźwieckiego. A w październiku armia o mnie się upomniala 

No to rzeczywiście trochę jesteś starszy i masz prawo inaczej to postrzegać. 

 

Ale ja rocznik '76. Purpli Live in Japan słuchałem na kasecie. Highway Star - czad, potem przewijanie Child In Time (nr 2 na liście 2019) i potem Smoke on the Water. Oba numery imho znacznie lepsze, a Smoke... no przecież riff wszechczasów. Moja ulubiona kapela AC/DC niemal nie ma wolnych numerów, jak już to bluesy.

Czasowo, gdy byłem nastolatkiem, Aerosmith wypuszczało super albumy, gdzie były odjazdowe rock'n'rollowe kawałki, a na liście chyba tylko ballady, które też omijałem. I tak to jest z tą listą. Mógłbym długo tak wyliczać, ale nie wydaje mi się, by wiek był kluczem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności