Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Top Wszech Czasów Programu Trzeciego Polskiego Radia


krz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zbliża się już XVIII Top Wszech Czasów Programu Trzeciego Polskiego Radia, postanowiłem otworzyć temat dotyczący temu wiekopomnemu wydarzeniu ;)

Przez ostatnie lata bardzo rzadko słuchałem radio, ale Topu Wszech Czasów PR3 jestem wiernym fanem od 2004 roku.
Niestety, ze względu na okres emisji audycji (sylwester lub okres około świąteczny), nie zawsze udawało mi się słuchać w całości w czasie rzeczywistym, ale na szczęście są trójkowi fani, którzy takie (część z nich wszystkie notowania LP3) audycje zgrywają i jak się dobrze poszuka, to można się cieszyć topami cały rok ;)
Sam bardzo często wracam do archiwalnych notowań, dlatego każdy następny Top jest dla mnie tak ważny.

A więc 01 stycznia 2012, dla podreperowania główki po hulańcach zapraszam już od 9.00 na XVIII Top Wszech Czasów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Dla szerzej zainteresowanych zapraszam do głosowania na najbliższe XVIII notowanie http://lp3.polskieradio.pl/topnotowanie/

Niestety (a może stety) w zeszłym roku zmienił się sposób głosowania, co strasznie namotało w Topie, ale nie można co roku słuchać tego samego.

Jeśli rozwinie się dyskusja, proponowałbym wypisanie przynajmniej tych Waszych 33 Top utworów ;)
Swoje postaram się wrzucić później, bo mam ochotę ułożyć sobie całą setkę, a nie jest to takie proste.

Zapraszam do dyskusji :)

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce żeby to źle zabrzmiało ale żeby wybrać 33 najlepsze utwory to trzeba mieć strasznie ograniczone horyzonty muzyczne. Ja bym nie był w stanie wybrać 33 swoich ulubionych albumów wszech czasów a nie co dopiero utworów.

dlatego trzeba z dystansem podchodzić do wszystkich list/zestawien/ top-wszech-czasów. Musi być tak jak mówisz, albo spośród wszystkich cenionych utworów trzeba wybrać utwory z którymi jest sie w jakis sposób związanym emocjonalnie. Inaczej się nie da :) Mnie by było szkoda czasu na wybieranie takiego "top 33 wszech-my-own-emotionally-choosen-pieces", ciekawsze wydaje się przygotowywanie forumowej płyty testowej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym sęk, że ja też ich lubię słuchać i bardzo dobrze, że nie skomercjalizowane. Tylko po prostu trzeba wiedzieć po co się je włącza i czego można się spodziewać. :)

 

Wszyscy których znam co słuchają 3 to interesują się progresją najbardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce żeby to źle zabrzmiało ale żeby wybrać 33 najlepsze utwory to trzeba mieć strasznie ograniczone horyzonty muzyczne. Ja bym nie był w stanie wybrać 33 swoich ulubionych albumów wszech czasów a nie co dopiero utworów.

 

No niestety taki system wprowadzili chyba w zeszłym roku. Jak dobrze pamiętam, wcześniej wybierało się własny Top 100.

Sprawiło to, że lista jest zupełnie inna, niż dotychczasowe mi znane, ale zawsze to coś nowego.

Nie każdemu podoba się koncepcja organizowania takich zestawień, ale polecam posłuchać (nawet archiwalnych topów), bo są niesamowicie prowadzone przez elitę Polskiego Radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Pewnie będzie jak zawsze 1Brothers in Arms ewentualnie Schody do Nieba a swoją drogą lista utworów jest mocno ograniczona na te trójkowo słuszne i te ble.Powiew świeżości by się przydał.

 

Wysłane z Huawei P6 przy użyciu Topatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no niestety. Powinni co roku dokładać po parę najlepszych z danego roku wg LP3.

Akurat mi te podium nie przeszkadza. To chyba właśnie ten Top ustawił u mnie podium. Akurat dla mnie Brothers in Arms i Schody do Nieba są najwyżej w moim prywatnym topie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie albo żeby była możliwoś głosowania też na własne propozycje a nie tylko te z listy.Narzekam a i tak wielkiej alternatywy pod względem muzyki dla Trójki nie widzę i ciągle pozostaje number1.

 

Wysłane z Huawei P6 przy użyciu Topatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka razy z prośbą o dodanie paru utworów, nawet nie nowych tylko klasyków. Bez odzewu. Hermetyczne towarzystwo, i tyle.

Ale słuchać warto, i tak dobrej alternatywy brak.

 

Mnie tam przede wszystkim brakuje Vanilla Fudge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty byś dodał kilku. Ja kilku innych. Na AS też ładną listę stworzyli. Jakby to mieli wszystko uwzględnić spis miałbym 2-3x większą zawartość, a my jeszcze większy problem z głosowaniem.

Obecnie 50 głosów oddałem już przy literce O, a potem trzeba było wertować i czyścić wybory.

 

BTW... tym też powinni się zająć. Ten sam mechanizm głosowania od lat. Może dla LP3 takie coś wystarczy, ale nie przy takiej liczbie utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ktoś czeka na Top poza mną?

Nawet jeśli nie, zapraszam do zabawy i oddanie głosu na swoich 100 utworów Wszech Czasów http://lp3.polskieradio.pl/topglosowanie/

Czas do 28 grudnia.

Audycja tradycyjnie 1 stycznia przez cały dzień w Trójce :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem. Propozycje w sumie dość ograniczone i bardzo mainstreamowe (oczywiście mainstreamowe w swoich czasach). Po ostatnich i wcześniejszych wynikach wynikach widać, że króluje klasyka rocka. Fajnie sobie powspominać niektóre kawałki. Choć tak jak mówiłem propozycje mogły by być ciut lepsze, brakowało mi paru fajniejszych utworów danego wykonawcy, bo to co tam jest to jest ścisła czołówka europejskich przebojów tamtych lat - a i tak niepełna i nic niżej, a sonda w której non stop jest to samo (+mały świeży narybek) robi się nudna. Generalnie nie narzekam, bo to w sumie muzyka pokolenia Marka Niedźwieckiego i szanuje to - niech mają swoje radio pod swoje gusta, ale można było nawet tych samych artystów dać trochę inne kawałki niż to co jest wałkowane rok po roku. Dlatego mi żal, bo kiedyś Trójka i LP3 to była naprawdę "firma", a teraz to robi się powoli taki odgrzewany kotlet niewiele lepszy od tendencyjnego radia w formacie złote przeboje.

Edytowane przez Michael1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ci nowi prezenterzy A w zasadzie chodzi mi o tą paniusię co nie wymawia na r i prowadzi audycję z Mannem.Totalna porażka.Właśnie dlatego coraz częściej przerzucam na net i radio rockserwis fm.Pozdrawiam Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności