Skocz do zawartości

Sennheiser HD202


Trojano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Być może istnieje już taki temat. Przepraszam jeżeli ponawiam jakiś wątek.

 

Mam słuchawki takie jak w temacie. Naderwałem lekko przewodzik i jedna słuchawka nie gra. Pewien znajomy wymieni mi przewód. Moje pytanie: czy przewód ma wpływ na jakość dźwięku?? Czy wszystko będzie tak samo jak kupię zwykły przewód w sklepie elektronicznym?? A może trzeba jakiś specjalny? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie gdzie można zaopatrzyć się w ODPOWIEDNI kabel i ile takowy kosztuje?

przewód nie ma AŻ TAK DUŻEGO ZNACZENIA, jak przedastawił do kolega powyżej. To jest zresztą śliski temat w sporej części opierający się na wierze, sugestiach, wygodzie użytkowania, doznaniach nie-sonicznych... Jesli nie masz szmelcu za 2 złote, to nie bój nic. Dobry rekabling kosztuje tyle co Twoje słuchawki, więc odpuść i ciesz się słuchaniem, jeśli aktualny stan Cię zadowala ;) Do takich słuchawek nie ma sensu myśleć o czymś nadzwyczajnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierający się na wierze? Mam u siebie ksc75 i aiwa shellz zrecablowane cordial cmk209 i wiara nie ma tutaj nic do rzeczy. Trzeba mieć poważną wadę słuchu, żeby nie usłyszeć różnicy. A to że w niektórych słuchawkach pewne kable nie robią różnicy to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierający się na wierze? Mam u siebie ksc75 i aiwa shellz zrecablowane cordial cmk209 i wiara nie ma tutaj nic do rzeczy. Trzeba mieć poważną wadę słuchu, żeby nie usłyszeć różnicy. A to że w niektórych słuchawkach pewne kable nie robią różnicy to już inna sprawa.

Arthass, post miał mieć charakter poczucający.

 

Nie zanegowałem możliwego wpływu na brzmienie, z tegoż powodu użyłem zwrotu "w sporej mierze". Mój post miał pokazać 'drugą stronę medalu', osób które nie wierzą w granie kabli. Po prostu ostatnią rzeczą jaką bym chciał, by zrobił autor tematu to wymienił przewód w HD202 i dalej na nich słuchał, mówiąć, że wymiana kabla dużo dała itp.

 

Osobiscie nie zajmuję żadnego stanowiska w temacie grania kabli, bo nie miałem okazji porównywać grania sprzętu na różnych kablach: stockowych/nowych. Opieram się na relacjach i osądach innych. Często jest tak, że ktoś wymienia przewód, po czym nie jest wcale pewien, co on tak naprawdę wniósł, bo nie ma modelu nie-recablowanego. Poza tym kwestia wymiany przewodu na wygodniejszy w uzytkowaniu moze zmienic postrzeganie danych słuchawek, efekt placebo itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W takim razie czy nabędę odpowiedni kabel w sklepie elektronicznym z kablami? Czym mam sie sugerować w wyborze? I ile w przybliżeniu zapłacę za metr kabla? Zaznaczam - chcę tylko żeby grały tak jak na fabrycznym kablu (z tego co widzę - zwykłym, podstawowym cienkim kabelku). Nie zależy mi na poprawie jakości. Nie chcę zapłacić dużo.

 

Zastanawiam się też czy koniecznie muszę kupować nowy kabel... Czy nie wystarczy przylutować na nowo i oprawić naderwany fragment kabelka?

Edytowane przez Trojano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma kto to naprawić bez dodatkowych kosztów- nie masz się co zastanawiać, nie baw się w wymianę. A z kablem na takim samym poziomie będzie problem, bo pewne kable są "lepsze", jednoczesnie drozsze. W takich kiepskich/średnich przewodach jakosc to może być loteria..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w niskiej klasie przewodów możesz trafić na naprawdę podły kabel.

 

Często jest tak, że ktoś wymienia przewód, po czym nie jest wcale pewien, co on tak naprawdę wniósł, bo nie ma modelu nie-recablowanego. Poza tym kwestia wymiany przewodu na wygodniejszy w uzytkowaniu moze zmienic postrzeganie danych

słuchawek, efekt placebo itp...

 

 

W moim przypadku akurat nie miałem wątpliwości ponieważ wymiana przewodu spowodowała widoczną ingerencję w sygnaturę dźwiękową (nie mówiąc o szczegółowości, separacji itp)

 

Najlepiej właśnie widać tą różnicę w jakości dźwięku jeśli przechodzisz z cieniutkiego jak włos przewodu na taki np. cordial cmk209 lub wyżej

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale. W takim razie postaram się naprawić uszkodzony kabel. Leczy gdyby okazało się to niemożliwe to proszę o podanie konkretnego przykładu kabla pasującego do moich słuchawek. Najlepiej ze średniej półki bo wolę dopłacić niż ryzykować ubytkiem jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa samego kabla nie ma sensu, więc w grę wchodzi tylko jego wymiana.

Moim zdaniem nie opłaca sie inwestować w takie słuchawki jak HD 202, chyba, że ktoś je kocha bezgranicznie...

 

Na pewno znajdą się chętni na zakup takich uszkodzonych. Może niewiele się za nie weźmie, ale zawsze coś na poczet nowych będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z powyzszym nie zgadzam. Jeśli masz możliwość naprawy po dobrej cenie, dzięki sobie/znajomemu - zrób to! Więcej zyskasz sprzedając je już naprawione.

 

A swoją drogą... nie warto w nie zbyt dużo inwestować, bo kiepskie są. Z tego powodu "profesjonalny" rekabling nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności